4,9 / 5  - 392 opinie
Recepcja, poczekalnia Medical Hair Recepcja, poczekalnia Medical Hair Gabinet konsultacyjny Medical Hair Gabinet konsultacyjny Medical Hair Gabinet zabiegowy Medical Hair Gabinet zabiegowy Medical Hair Gabinet zabiegowy Medical Hair Gabinet zabiegowy Medical Hair Wygląd zewnętrzny Medical Hair Wygląd zewnętrzny Medical Hair Klinika Medical Hair

Informacje ogólne o Medical Hair

Medical Hair specjalizuje się w zabiegach transplantacji włosów. Jesteśmy prekursorami techniki FUE w Polsce, wykonujemy tego typu zabiegi od 2006 roku. Jeszcze w latach 90, jako pierwsi w kraju, zaczęliśmy przeprowadzać przeszczepy pojedynczych mieszków włosowych. Mamy wieloletnie doświadczenie i dużą wiedzę specjalistyczną, którą wykorzystujemy każdego dnia.

Wykonujemy zabiegi transplantacji włosów metodami: FUE, FUE UN-SHAVEN, FUT (STRIP), BHT.

FUE polega na punktowym pobieraniu, z okolicy dawczej, niewielkich fragmentów skóry z mieszkami włosowymi. Wcześniej obszar pobrania musi być ogolony. Po FUE nie pozostają widoczne blizny. Jako jedyna firma w Polsce przeszczepiamy w ciągu jednego dnia do 6000 transplantów.

FUE UN-SHAVEN to technika, która umożliwia pobranie włosów bez golenia obszaru dawczego. Zabieg ilościowo do 1500 transplantów.

FUT jest to tzw. „stara” metoda transplantacji. Pobierany jest owłosiony pasek skóry z potylicy. W tym miejscu zakładane są szwy. Następnie fragment skóry jest dzielony na pojedyncze grafty, które następnie są wszczepiane w miejsca objęte łysieniem. FUT jest to bardziej inwazyjna technika, a po zabiegu pozostaje linijna, cienka blizna, która doskonale się chowa pomiędzy dłuższymi włosami pacjenta.

BHT polega na pobraniu włosów z innych części ciała np. tors, łydki i wszczepieniu ich w powstałe ubytki na głowie. Metoda jest skierowana do osób, u których nie ma możliwości pobrania włosów z głowy.

Decyzję, dotyczącą wyboru techniki, podejmuje lekarz w porozumieniu z pacjentem.

W Medical Hair leczymy łysienie i wypadanie włosów u kobiet i u mężczyzn. Wykonujemy mezoterapię-również z użyciem autologicznego osocza bogatopłytkowego. Poprawiamy kondycję włosów, wzmacniamy je i hamujemy wypadanie włosów.

Pacjentom, którzy nie kwalifikują się do transplantacji włosów ze względu na rozległość łysiny, proponujemy mikropigmentację skóry głowy. Zabieg polega na optycznym zagęszczeniu włosów poprzez umieszczenie pigmentu w najgłębszej warstwie naskórka. Efekty utrzymują się przez 2-3 lata.

W zakres świadczonych przez nas usług wchodzi również trychologia. Zapraszamy osoby z problemem łysienia (androgenowego, plackowatego, bliznowaciejącego, telogenowego czy poporodowego), z trichotillomanią, łojotokiem, łupieżem czy łuszczycą. Nasz specjalista pomaga też pacjentom z łojotokowym zapaleniem skóry i zaburzeniami struktury włosów. W trakcie konsultacji trychologicznej przeprowadza wywiad oraz badanie, mające na celu ocenę stanu skóry i włosów, stawia diagnozę i przekazuje pacjentowi odpowiednie zalecenia.

Zapraszamy do skorzystania z oferty naszej kliniki.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Od 2010 roku jako jedyni w Polsce posiadamy specjalistyczne urządzenie Follicular Unit Extractor. Wykorzystujemy unikalną w skali europejskiej maszynę do pobierania materiału. Jej zaawansowana technologia umożliwia wykonywanie rotacji w obie strony przy pobieraniu mieszków włosowych – naśladowanie ruchu ludzkiej ręki. Dzięki temu zmniejsza się liczba tzw. złych pobrań, będących wynikiem osiowych uszkodzeń materiału, spowodowanych jednostronną rotacją narzędzia. W Medical Hair nie stosujemy wysuszającej mieszki włosowe metody podciśnieniowej przy wyjmowaniu graftów. Przeprowadzamy procedurę ręcznie, co pozwala nam kontrolować jakość materiału oraz korygować nacięcia po każdym pobraniu.

Udogodnienia dla pacjentów

  • Bezpłatne konsultacje – zapraszamy przyszłych pacjentów na bezpłatne konsultacje, na których omówimy poszczególne metody zabiegu i pokażemy, jak prezentują się efekty przeprowadzonych przez nas zabiegów.

  • Kredytowanie zabiegów – istnieje możliwość rozłożenia kosztu zabiegu na raty. Wszystkie formalności załatwia za pacjenta klinika. Kredytujemy 100% wartości zabiegu.

  • Profesjonalna obsługa – dbamy o wysokie standardy obsługi klientów.

  • Serdeczna atmosfera – leczenie przebiega w miłej i serdecznej atmosferze.

Osiągnięcia i certyfikaty Medical Hair

Jesteśmy polskimi prekursorami przeszczepu pojedynczych mieszków włosowych – zaczęliśmy wykonywać tego rodzaju zabiegi w 1995 roku. W 2006 roku, również jako pierwsi, wdrożyliśmy do naszych usług transplantację metodą FUE. W 2010 roku zaczęliśmy stosować mechaniczny sposób pobierania włosów systemem FUE Extractor. Byliśmy jedną z pierwszych klinik na świecie, która w 2014 roku rozpoczęła stosowanie metody NON SHAVEN.

Naszym atutem jest doświadczenie – od ponad 20 lat przeprowadzamy zabiegi w Polsce. W kraju wykonaliśmy kilkanaście tysięcy transplantacji włosów, w naszych klinikach w stolicy i w Berlinie operujemy pacjentów z całego świata. Zarówno członkowie zespołu lekarskiej, jak i średniego personelu medycznego to wyspecjalizowana kadra. Zabiegi w Medical Hair przeprowadzają wyłącznie specjaliści w zakresie chirurgii. Wykonują specjalistyczne rekonstrukcje w obszarze skóry owłosionej głowy, w tym zabiegi u osób z bliznami po oparzeniach lub wypadkach. Zajmują się również odtwarzaniem brwi.

Podczas jednego zabiegu metodą FUE możemy przeszczepić do 6 tys. transplantów, metodą FUT do 4 tys., a BHT i NON SNAVEN – do 1500.