Obrzezanie

cyrkumcyzja, obrzezanie high and tight, obrzezanie typu high and loose, obrzezanie low and tight więcej »

Wczytaj więcej wyników

Obrzezanie - informacje

Kadra w KCM Clinic Kadra w KCM Clinic

Zabieg obrzezania stanowi dość popularną procedurę medyczną, wykonywaną zarówno ze względów zdrowotnych (zwłaszcza w przypadku stulejki i nawracających stanów zapalnych żołędzi), jak i religijnych czy estetycznych. Obrzezanie polega na usunięciu całości lub części napletka i można wyróżnić dwa podstawowe jego typu: obrzezanie całkowite i częściowe które różnią się od siebie ilością usuniętego napletka oraz sposobem prowadzenia cięć. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, w warunkach ambulatoryjnych, a rehabilitacja trwa około dwóch tygodni, w trakcie których należy powstrzymać się od współżycia seksualnego.

Nowoczesne placówki chirurgi i urologii, doświadczeni lekarze

Zabieg obrzezania ma w swojej ofercie bardzo wiele polskich placówek. Jedną z nich jest warszawskie Centrum Medyczne Malbad, gdzie zabiegi tego typu przeprowadza prof. nadzw. dr hab. n. med. Wojciech Perdzyński. Prof Perdzyński to jeden z najbardziej znanych i cenionych polskich specjalistów w zakresie urologii i chirurgii dziecięcej, a jego wiedzę oraz umiejętności potwierdzają liczne dyplomy i certyfikaty. Prof Perdzyński przeprowadza zabiegi z zakresu urologii, w tym leczenie spodziectwa i wierzchniactwa, korekcję operacyjną wad i zniekształceń żołędzi, zajmuje się także leczeniem wrodzonego i nabytego skrzywienia prącia oraz wykonuje operacje poprawiające wygląd męskich zewnętrznych narządów płciowych.

Warto wymienić również Specjalistyczno-Zabiegową Przychodnię Medyczną Ars-Medica w Krakowie, gdzie zabiegi obrzezania przeprowadzane są w ramach Poradni Urologicznej. O wysokiej jakości usług, świadczonych w Poradni świadczy dyplom vortalu stulejka pl za zajęcie pierwszego miejsca w rankingu najlepszych gabinetów urologicznych w Małopolsce. Poradnia oferuje swoim pacjentom zabiegi plastyki napletka oraz plastyki krótkiego wędzidełka, ma też w swojej ofercie kompleksowe porady urologiczne i badania ultrasonograficzne. Zabiegi z zakresu urologii przeprowadza grupa wykwalifikowanych urologów o wieloletnim doświadczeniu zawodowym: dr n. med. Jerzy Pilch, lek. med. Mirosław Fortuna oraz lek. med. Jacek Drabina.

Obrzezanie w polskich klinikach

Kolejną doskonałą placówką, mającą w swojej ofercie zabieg obrzezania jest Prywatna Praktyka Urologiczna, prowadzona we Wrocławiu przez lek. med. Piotra Szulca. Dr Szulc jest lekarzem urologiem z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu oraz Ordynatorem Oddziału Urologii w Szpitalu Specjalistycznym EuroMediCare.

Panowie pragnący poddać się zabiegowi obrzezania mogą udać się również do Kliniki Chirurgii Plastycznej, Medycyny Estetycznej i Flebologii Solumed w Poznaniu. Ta nowoczesna placówka oferuje szeroki zakres zabiegów przeznaczonych dla mężczyzn, w tym operacyjne usuwanie ginekomastii, przeszczep włosów oraz liczne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

W Szczecinie znajduje się Gabinet Urologiczny, prowadzony przez dr n. med. Ryszarda Derletę – absolwenta Wydziału Lekarskiego Pomorskiej Akademii Medycznej i specjalistę II stopnia w zakresie chirurgii ogólnej oraz urologii. Dr Derleta oferuje swoim pacjentom szeroki zakres zabiegów z zakresu urologii, w tym plastykę napletka, operację krótkiego wędzidełka penisa i laserowe usuwanie kłykcin kończystych.

Z kolei w Łodzi zabieg obrzezania można przeprowadzić w Prywatnym Szpitalu Pulsmed. Specjalistą w zakresie urologii w placówce jest lek. med. Dariusz Dobrowolski, który wykonuje także inne zabiegi operacyjne, w tym operacje wędzidełka penisa, usunięcie wodniaka jądra i polipów pęcherza oraz operację żylaków powrózka nasiennego. O wysokiej jakości przeprowadzanych w szpitalu zabiegów świadczy posiadany przez placówkę Certyfikat ISO 9001-2008.

Pacjenci z Katowic mogą udać się do Kliniki Chirurgii Mazan, która mieści się w nowoczesnym, doskonale wyposażonym budynku – na wyposażeniu kliniki znajduje się m.in. wysokiej klasy śródoperacyjny RTG cyfrowy, a zabiegi przeprowadzane są na bloku operacyjnym, w skład którego wchodzą dwie sale operacyjne i sala stałego nadzoru medycznego. Zabiegi z zakresu chirurgii w placówce przeprowadzają dr n. med. Grzegorz Kowalski i dr hab. n. med. Robert Król.

W Polsce się opłaca wykonać obrzezanie

Kadra w KCM Clinic Kadra w KCM Clinic

Zabieg obrzezania w polskich klinikach jest znacznie tańszy niż w placówkach brytyjskich, niemieckich czy amerykańskich: o ile w Polsce obrzezanie można przeprowadzić w cenie 1500-2000zł (np. w katowickim Centrum Estetyki Ciała ceny zabiegu rozpoczynają się od 1500zł), to w London Modern Cosmetic Surgery średni koszt zabiegu wynosi 700£, czyli ponad 3200zł. Podobne są ceny w Niemczech i Ameryce, dlatego zagraniczni pacjenci coraz częściej odwiedzają polskich specjalistów. Pobyt w Polsce stanowi dla nich również okazję do zapoznania się z atrakcjami turystycznymi naszego kraju i do odpoczynku.

Obrzezanie - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 1 200 zł do 5 500 zł
 • Wrocław od 950 zł do 6 000 zł
 • Łódź od 1 000 zł do 2 500 zł
 • Gdańsk od 1 580 zł do 2 000 zł
 • Poznań od 1 200 zł do 4 000 zł
 • Katowice od 1 600 zł do 2 500 zł
 • Gdynia od 1 300 zł do 1 500 zł
 • Kraków od 1 000 zł do 4 000 zł
 • Tychy od 1 700 zł do 2 200 zł
 • Bydgoszcz od 1 500 zł
 • Częstochowa od 1 200 zł
 • Toruń od 1 600 zł do 2 200 zł
Obrzezanie cena »

Usługa obrzezanie jest najczęściej wykonywana przez urologa.