Odtworzenie błony dziewiczej

Synonimy: hymenoplastyka, rekonstrukcja błony dziewiczej, przywrócenie błony dziewiczej, zabieg odtworzenia błony dziewiczej więcej »

Filtruj wyniki
Wczytaj więcej wyników

Odtworzenie błony dziewiczej - informacje

Operacje przeprowadzane są w Szpitalu Medicus-Bonus w Środzie Wielkopolskiej Operacje przeprowadzane są w Szpitalu Medicus-Bonus w Środzie Wielkopolskiej

Rekonstrukcja błony dziewiczej (hymenoplastyka) to zabieg z zakresu chirurgii intymnej. Zainteresowanie nim wzrasta, a powody są różne: religia (głównie w islamie, gdzie dziewictwo to kwestia honoru), chęć odcięcia się od rozwiązłej przeszłości albo forma terapii po gwałcie. Ten zabieg, jak żaden inny, wiąże się z dyskrecją i nierzadko połączony jest z leczeniem nie tyle ciała, co duszy.

W trakcie operacji chirurg zszywa pozostałości błony dziewiczej, rekonstruując ją na nowo. Zabieg nie wymaga hospitalizacji i jest bezbolesny (przeprowadzany w znieczuleniu).

Polscy nowatorzy chirurgii intymnej

Ponieważ hymenoplastyka wciąż jest nowością w Polsce, można ją znaleźć tylko w ofercie renomowanych placówek. Najczęściej tych, które nawiązały współpracę z klinikami na Zachodzie bądź zatrudniających uczestników kursów w USA. Takiemu lekarzowi można zaufać – pracował pod okiem mistrzów zawodu, więc posiada odpowiednie doświadczenie.

Jednym z tego typu ośrodków jest poznańska Mandala Beauty Clinic. Można w niej skonsultować się w sprawie plastyki błony dziewiczej, natomiast same zabiegi przeprowadzane są w Centrum Laserowej Ginekologii Estetycznej. Centrum to wspólny projekt chirurga plastycznego dr Samira Ibrahima i ginekologa-położnika dr hab. Dariusza Szpurka. Obaj specjaliści są lekarzami certyfikowanymi przez organizację dr Davida Matlocka z USA, wykonują laserową odnowę pochwy (LVR) i modelowanie krocza i sromu (DLV), których jest twórcą. Dr David Matlock kieruje Laserowym Centrum Odnowy Pochwy w Los Angeles. To doświadczony ginekolog-położnik, innowacyjne laserowe zabiegi przeprowadza od ponad 10 lat.

Kolejną placówką, w której hymenoplastykę wykonuje się przy użyciu lasera, jest Klinika Kolasiński Hair Clinic (Swarzędz Nowa Wieś). Pracuje w niej dr med. Jerzy Kolasiński, aktualnie będący w trakcie specjalizacji z chirurgii plastycznej. Należy do prestiżowych towarzystw medycznych: Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej oraz Amerykańskiej Akademii Chirurgii Kosmetycznej. Jego współpracownikiem jest dr Andrzej Bielecki, uczestnik wielu stażów w klinikach chirurgii plastycznej (Polanica Zdrój, Warszawa, Lyon, Dusseldorf). To mentor wielu pokoleń chirurgów.

Warto poznać również dr med. Piotra Kolczewskiego (Kolmed/Esthe Gyn, Szczecin), którego wiedza i umiejętności zostały należycie docenione – otrzymał nagrodę okręgowej izby lekarskiej za egzamin specjalizacyjny zdany z wyróżnieniem. Przeprowadza operacje pochwy (NDVH), interesuje się technikami endoskopowymi w ginekologii, a także rekonstrukcją dna miednicy. Brał udział w szkoleniach zagranicznych w Oldenburgu, Rotterdamie, Sztokholmie i Toronto. Jest członkiem International Urogynecological Association oraz International Continence Society.

Hymenoplastyka – najlepsi specjaliści

Nowoczesną i godną polecenia kliniką jest mieszcząca się w Krakowie Art-Medicina. Jej siedziba znajduje się w szpitalu wojewódzkim im. L. Rydygiera. Ośrodek spełnia najwyższe europejskie standardy i posiada specjalistyczną aparaturę medyczną. Jego lekarze to profesjonaliści, którzy pomagają pacjentkom w każdym problemie. Do personelu należą:  dr Katarzyna Michalska, dr Agnieszka Budzyńska oraz dr Robert Małek (wszyscy są spec. II stopnia).

Również Wrocław może się pochwalić prestiżową kliniką, w której kobiety zdecydowane na hymenoplastykę mogą umówić się na konsultacje. To Centrum Ginekologii Eskulap. Same zabiegi odbywają się w Prywatnej Klinice Chirurgii Plastycznej dr Ireneusza Łątkowskiego w Polanicy Zdroju, a przeprowadza je dr n. med. Krzysztof Łątkowski, absolwent wrocławskiej Akademii Medycznej. To specjalista II stopnia ginekologii i położnictwa oraz członek European Society of Gynaecological Oncology.

Z kolei w Poznaniu mieści się Klinika Promienista. Wszelkie operacje z zakresu ginekologii plastycznej wykonuje się tutaj w znieczuleniu ogólnym, regionalnym  lub miejscowym. Ordynatorem oddziału ginekologii jest dr n. med. Zofia Mikołajewska Fischer. Do jej personelu należy dr Beatrycze Błońska Polarczyk, a także dr Michał Erdmann.

Natomiast kobiety, które wybrały Tarnów, zapewne skierowały się do Centrum Medycznego Euromed. Zabiegi przeprowadza tu lek. med. Grzegorz Sałata, specjalista ginekologii i położnictwa. Jest lubiany przez pacjentki, podobnie jak dr Andrzej Kałdonek (Gabinet Lekarski Andrzej Kałdonek). Żeby umówić się na zabieg u niego, należy wybrać się do Jeleniej Góry. W Warszawie pionierem hymenoplastyki jest dr. Barwijuk z kliniki Medifem.

Odtworzenie błony dziewiczej w Polsce

Gabinet zabiegowy w Ars Estetica Warszawa Gabinet zabiegowy w Ars Estetica Warszawa

Do Polski na hymenoplastykę przyjeżdża coraz więcej cudzoziemek i nie są to tylko muzułmanki. Dla wielu osób to wciąż egzotyczna operacja, ale zapewne w niedługim czasie stanie się jednym ze zwykłych zabiegów, dostępnych w każdej klinice. Póki co, najczęściej korzystają z niego właśnie cudzoziemki – Niemki, Brytyjki, a także Polki mieszkające na Zachodzie. W Polsce jest tańszy niż w zachodnich ośrodkach, do tego wykonują go kliniki w atrakcyjnych turystycznie miastach (w tym Warszawa, Kraków, Poznań), więc to kolejna zachęta do przyjazdu.

Odtworzenie błony dziewiczej - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 1 500 zł do 5 200 zł
 • Kraków od 2 000 zł
 • Łódź od 2 000 zł do 5 000 zł
 • Wrocław od 5 000 zł do 6 500 zł
 • Poznań od 5 000 zł do 8 000 zł
 • Katowice od 2 500 zł
 • Olsztyn od 3 500 zł
 • Gdynia od 2 400 zł
 • Rzeszów od 2 000 zł
 • Rybnik od 2 000 zł
 • Kowale od 1 600 zł
Pokaż więcej »

Usługa odtworzenie błony dziewiczej jest najczęściej wykonywana przez ginekologa-położnika i ginekologa.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska