Operacja endoskopowa zespołu cieśni kanału nadgarstka

endoskopowa operacja zespołu cieśni nadgarstka, leczenie endoskopowe zespołu cieśni kanału nadgarstka, artroskopia cieśni nadgarstka więcej »

KONSULTACJE ONLINEWrocław, ul. Królewiecka 161 lok. 17

Chiroplastica

4,5 / 5  (397 opinii)  rozwiń
  • Operacja endoskopowa zespołu cieśni kanału nadgarstka od 3500 zł
dr n. med. Ahmed Elsaftawy

dr n. med. Ahmed Elsaftawy

chirurg ogólny, lekarz medycyny estetycznej

Lek. Ahmed Elsaftawy to jeden z kilkunastu polskich chirurgów, posiadających europejską specjalizację z chirurgii ręki. W Dolnośląskim Centrum Chirurgii Chiroplastica zabiegi tego rodzaju są przeprowadzane od ponad 10 lat.

zobacz film o zabiegu »
  • Konsultacja ortopedyczna (przedzabiegowa)  150 zł

Operacja endoskopowa zespołu cieśni kanału nadgarstka - informacje

Sprzęt medyczny w Chiroplastica Sprzęt medyczny w Chiroplastica

Nie są znane konkretne przyczyny zespołu cieśni kanału nadgarstka. Do jego powstawania może się jednak przyczyniać przeciążenie ręki poprzez częste wykonywanie tych samych czynności i ruchów. Ponadto inną przyczyną może być także nieprawidłowe wygojenie złamania, zaburzenia hormonalne, zmiany zwyrodnieniowe oraz zwichnięcia nadgarstka. Choroba ta częściej występuje u kobiet, niż u mężczyzn.

Wyleczyć bolący nadgarstek

Na artroskopię cieśni nadgarstka można się udać do Polikliniki JollyMed mieszczącej się w Warszawie. Tutaj zespół cieśni nadgarstka może być też operowany metodą tradycyjną chirurgiczną. Z innych zabiegów małoinwazyjnych chirurgii ogólnej lekarze wykonują tutaj także: cholecystektomię laparoskopową (usunięcie pęcherzyka żółciowego), artroskopie stawów kolanowych czy łokciowych a także laserowe leczenie żylaków kończyn dolnych. Specjalistą jest tutaj m.in. dr n. med. Edward Mickielewicz, ortopeda i traumatolog narządu ruchu od 2006 roku, posiadający doświadczenie zdobyte w Klinice Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Uniwersytetu Medycznego w Warszawie.

Endoskopowe leczenie zespołu cieśni kanału nadgarstka to jeden z zabiegów chirurgii małoinwazyjnej oferowany przez Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny mieszczący się w Rudnej Małej niedaleko Rzeszowa. Wśród innych operacji tego typu można tu wymienić: małoinwazyjne stabilizacje przy złamaniach kręgosłupa (technika sexten, werteboplastyka), artroskopową naprawę uszkodzeń pierścienia rotatorów (staw barkowy), kapoplastykę stawu biodrowego oraz przezskórną korekcję palucha koślawego stopy. Na Oddziale Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu pracuję tutaj m.in. dr n. med. Arkadiusz Bielecki, specjalista ortopedii i traumatologii (I stopnia od 1987 oraz II stopnia od 1991 roku), który tytuł doktora nauk medycznych uzyskał po obronie rozprawy doktorskiej w roku 1994.

Dolnośląskie Centrum Medyczne Dolmed znajdujące się we Wrocławiu posiada w swojej ofercie medycznej zabieg endoskopowy w leczeniu zespołu cieśni nadgarstka. Przeprowadza się tutaj także leczenie zachowawcze tego schorzenia - unieruchomienie ręki, wstrzykiwanie sterydów, podawanie leków przeciwbólowych i moczopędnych oraz fizjoterapia. Leczenie operacyjne małoinwazyjne natomiast przeprowadza tutaj dr n. med. Maciej Garbień, specjalista chirurgii ogólnej I stopnia od 2000 roku. Swoje doświadczenie zdobywał w Szpitalu Kolejowym we Wrocławiu na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej a także w innych wrocławskich szpitalach specjalistycznych.

Szpital w Knurowie na Oddziale Chirurgii Ogólnej wykonuje m.in. małoinwazyjną metodę endoskopową likwidującą zespół cieśni nadgarstka. Ponadto przeprowadzane są tutaj również zabiegi chirurgii małoinwazyjnej - laparoskopowe leczenie dróg żółciowych, przepuklin rozworu przełykowego oraz choroby refluksowej żołądka a także endoskopia operacyjna odbytnicy (polipektomia). Operacje cieśni nadgarstka przeprowadza dr Grzegorz Sztolcman, specjalista chirurgii ogólnej (I stopnia od 1992 i II stopnia od 1996 roku), który posiada podspecjalizację z chirurgii ręki i mikrochirurgii. Jest także operatorem w Szpitalu Miejskim im. dr L. Rydygiera w Częstochowie.

Pacjentom cierpiącym na zespół cieśni nadgarstka udzielana jest również pomoc operacyjna na Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej Szpitala Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej CMR w Bielsku-Białej. Operacja wykonywana jest metodą artroskopową. Tą samą metodą leczone są tutaj urazy barku i łokcia, wykonywane zabiegi usuwania ciał wolnych i wyrośli kostnych, opracowania uszkodzeń łękotek czy rekonstrukcje więzadeł. Do zespołu specjalistów należy tutaj dr n. med. Roman Pawlas, ortopeda i traumatolog I i II stopnia specjalizacji. Zdobywał swoje doświadczenie, pracując w Wojewódzkim Szpitalu Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich.

Warszawski Szpital Lux Med z zakresu chirurgii endoksopowej oferuje zabieg leczący zespół cieśni kanału nadgarstka. To schorzenie można tutaj wyleczyć także techniką otwartą małoinwazyjną. Zabieg ten oraz inne z chirurgii ręki wykonuje w tym szpitalu dr n. med. Jarosław Strychar,  ortopeda i traumatolog z bogatym doświadczeniem zdobytym m.in. w  Instytucie Ortopedii i Traumatologii w Mińsku oraz w Klinice Traumatologii i Chirurgii Ręki Akademii Medycznej w Poznaniu.

Operacja endoskopowa zespołu cieśni kanału nadgarstka - cena w Polsce i w Wielkiej Brytanii

Gabinet zabiegowy w Lecznice Citomed Gabinet zabiegowy w Lecznice Citomed

Za zabieg endoskopowy leczący zespół cieśni kanału nadgarstka pacjent w polskich klinikach zapłaci od 3 tys. zł, natomiast w Wielkiej Brytanii wyda na tą samą operację £2,866, poddając się jej w BMI The Woodlands Hospital.

 

Operacja endoskopowa zespołu cieśni kanału nadgarstka - ceny w różnych miastach

  • Warszawa od 4700 zł do 6000 zł
  • Wrocław od 3500 zł
  • Katowice od 2000 zł
  • Toruń od 4990 zł
  • Kraków od 5000 zł
  • Szczecin od 2400 zł
  • Środa Wielkopolska od 2000 zł
Operacja endoskopowa zespołu cieśni kanału nadgarstka cena »

Usługa operacja endoskopowa zespołu cieśni kanału nadgarstka jest najczęściej wykonywana przez ortopedy.