Operacja jaskry metodą trabekulektomii

operacja przeciwjaskrowa powodująca obniżenie ciśnienia śródgałkowego, operacja przetokowa

Operacja jaskry metodą trabekulektomii - informacje

Gabinet zabiegowy w Aldemed Centrum Medyczne Gabinet zabiegowy w Aldemed Centrum Medyczne

Najczęściej wykonywaną operacją penetrującą w leczeniu jaskry jest trabekulektomia. Polega ona na wytworzeniu sztucznej drogi cieczy wodnistej z komory przedniej do przestrzeni podspojówkowej. Procedura zwykle łączona jest z irydektomią obwodową, która polega na wytworzeniu otworu w tęczówce. W celu uzyskania ciśnienia docelowego konieczne może okazać się wszczepienie sztucznej zastawki.

Operacja jaskry metody trabekulektomii w Polsce

W Warszawie trabekulektomię wykonać może dr hab. n. med. Anna Kamińska, okulista, która jest jednym z najbardziej doświadczonych w kraju operatorów jaskry. Udać się można do niej na operację jaskry metodą trabekulektomii, która może być połączona z zastosowaniem implantu Ex-press, oraz operację jaskry metodą kanaloplastyki. Jej oferta obejmuje również operacje jednoczasowe zaćmy i jaskry (metodą zewnątrztorebkowego usunięcia zaćmy z równoczesną trabekulektomią z wszczepem soczewki twardej, metodą fakoemulsyfikacji zaćmy z równoczesną trabekulektomią z wszczepem soczewki zwijalnej i metodą fakoemulsyfikacji zaćmy z równoczesną kanaloplastyką z wszczepem soczewki zwijalnej). Przeprowadza również operacje podwichniętej soczewki z fiksacją śródskleralną.

W Katowicach operacja jaskry metodą trabekulektomii jest możliwa do przeprowadzenia w Szpitalu Specjalistycznym Centrum Medycznego MAVIT. W placówce świadczona jest pełna gama usług z zakresu okulistyki, a z obszaru operacji penetrujących, stosowanych w leczeniu jaskry, oprócz trabekulektomii wykonać można także śródtwardówkowe kleszczenie tęczówki obwodowej. Oferta Szpitala obejmuje również leczenie operacyjne niepenetrujące jaskry (skerektomię głęboką i wiskokanalosostomię) oraz operacje z zastosowaniem implantów (SOLX® Gold Shunt, Ex-PRESSTM Mini Glaucoma Shunt, iStent Trabecular Micro-bybass Stent). W zależności od wskazań, procedury mogą być łączone z jednoczesnym zastosowaniem preparatów antyproliferacyjnych (Mitomycyna C - śródoperacyjnie i 5-Fluorouracyl - pooperacyjnie) oraz jednoczesnym usunięciem zaćmy.

Na operację przeciwjaskrową, powodująca obniżenie ciśnienia śródgałkowego, we Wrocławiu udać się można do Wrocławskiego Centrum Okulistycznego. Z zakresu operacji jaskry w placówce, oprócz trabekulektomii, wykonuje się także irydektomię chirurgiczną oraz cyklofotokoagulację. Oferta Centrum obejmuje również laserowe zabiegi przeciwjaskrowe (irydotomię YAG, trabekuloplastykę YAG i selektywną laserową trabekuloplastykę SLT). W ośrodku przeprowadza się również operacje zeza, zaćmy, siatkówki oraz chirurgiczną i laserową korekcję wzroku.

Cena operacji jaskry metodą trabekulektomii w Polsce i w Hiszpanii

Sprzęt medyczny w Aldemed Centrum Medyczne Sprzęt medyczny w Aldemed Centrum Medyczne

W Polsce za operację trabekulektomii zapłacić trzeba około 3 000 złotych, podczas gdy dr Matías López Gracia w Las Palmas (w Hiszpanii) wykonuje ją za 1 800 euro, czyli około 8 000 złotych.

Operacja jaskry metodą trabekulektomii - ceny w różnych miastach

  • Warszawa od 3000 zł do 3850 zł
  • Zielona Góra od 3000 zł
  • Katowice od 3300 zł
  • Chorzów od 3500 zł do 4300 zł
  • Siedlce od 3500 zł do 4300 zł
Operacja jaskry metodą trabekulektomii cena »

Usługa operacja jaskry metodą trabekulektomii jest najczęściej wykonywana przez okulisty.