Operacja klasyczna usunięcia torbieli Bakera

wycięcie torbieli Bakera, operacja usunięcia torbieli Bakera, torbiel Beckera leczenie operacyjne więcej »

Operacja klasyczna usunięcia torbieli Bakera - informacje

Sala operacyjna w Szpital Medicus Bonus Środa Wielkopolska Sala operacyjna w Szpital Medicus Bonus Środa Wielkopolska

Cysta Bakera jest tworem, który powstaje w okolicach podkolanowych głównie u osób aktywnych fizycznie oraz cierpiących na nadwagę i otyłość. Innymi jej przyczynami mogą być choroby stawów, stany zapalne stawu kolanowego oraz zapalenie kaletek maziowych.

Klasyczna metoda operacji skutecznym sposobem na torbiel Bakera

Szpital Otopedicum w Krakowie z zakresu operacji ortopedycznych przeprowadza m.in. resekcje torbieli Bakera -umiejscowionej pod kolanem - w sposób klasyczny, a także poprzez artroskopię. Ponadto przeprowadzanych jest tutaj szereg innych operacji na kolano, tj. korekcja niestabilności rzepki, artroskopowe leczenie „kolana skoczka” czy osteotomia podkolanowa HTO. Lekarzem zajmującym się takimi i innymi zabiegami jest tutaj dr n. med. Bogdan Wziętek, specjalista ortopedii i traumatologii (I stopnia od 1996 roku oraz II stopnia od 2001 roku), który doświadczenie z tej dziedziny medycyny zdobywał m.in. na szkoleniach zagranicznych w Innsbrucku, w Amsterdamie, w Wiedniu oraz w Berlinie.

Centrum Medyczne Eskulap w Bydgoszczy z zabiegów ortopedycznych oferuje m.in. wycięcie cysty podkolanowej (torbieli Bakera) metodą tradycyjną, usunięcie torbieli galaretowatej pochewki ścięgna czy wycięcie kaletki łokciowej lub kolanowej. Ponadto wykonywane są tutaj także zabiegi artroskopii leczniczej i rekonstrukcyjnej. Wykonuje je m.in. dr n. med. Edward Szymkowiak, specjalista chirurgii ortopedycznej (I stopnia od 1973 roku) oraz chirurgii urazowo-ortopedycznej (II stopnia od 1977 roku), który tytuł doktora nauk medycznych posiada od roku 1988.

Pleszewskie Centrum Medyczne w Pleszewie posiada Oddział Ortopedyczny, na którym lekarze wyleczą operacyjnie torbiel dołu podkolanowego, a także wykonają operacje niestabilności rzepki oraz endoprotezę kolana cementową i jednoprzedziałową.  Jednym z lekarzy jest tutaj dr Marek Kintzi, specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu (II stopnia od 1993 roku) oraz chirurgii urazowej, który w swojej dziedzinie doszkalał się na licznych konferencjach i sympozjach, organizowanych w Polsce i za granicą. Jest członkiem licznych towarzystw polskich i międzynarodowych, np. European Society of Sports Traumatology, Knee Surgery and Arthroscopy (ESSKA) czy Deutschsprachige Arbeitsgemeinschaft fűr Arthroskopie (AGA).

W Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Rodziny w Rudnej Małej (koło Rzeszowa) mieści się Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu, na którym wykonywane są operacje metodą klasyczną a także za pomocą artroskopii. Wśród nich wymienić można operację ortopedyczną stawu kolanowego z usunięciem torbieli Beckera oraz inne leczenie operacyjne kończyn dolnych, tj. plastyka korekcyjna stopy, zamknięta repozycja złamania pod kontrolą toru wizyjnego kończyny dolnej czy redresja stawu kolanowego w znieczuleniu ogólnym. Zabiegi takie i wiele innych wykonuje dr Sławomir Majcher, specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu (od 2009 roku, specjalizacja pod kierownictwem dra Jana Pasierba), który w latach 2003-2007 pomagał pacjentom, pracując w Oddziale Ortopedii Dorosłych Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 w Rzeszowie.

Centrum Medyczne Św. Łukasza w Częstochowie wykonuje, na Oddziale Ortopedii i Traumatologii, oprócz resekcji torbieli Bakera metodą klasyczną, także operacje ganglionów ręki, wycięcie kaletki przedrzepkowej oraz chirurgiczne usunięcie cieśni nadgarstka. Przyjmuje tutaj dr n. med. Zbigniew Pilecki, specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu (II stopnia od 1995 roku), specjalista medycyny sportowej (II stopnia od 1999 roku) oraz radiodiagnostyki (I stopnia od 1996 roku), który w latach 1986-2005 pracował w Oddziale Ortopedyczno-Urazowym Szpitala Miejskiego nr 1 w Zabrzu.

Szpital Luxmed w Warszawie z zakresu chirurgii ortopedycznej oferuje, pacjentom z wykrytą torbielą Bakera pod kolanem, zabieg operacyjny usuwający torbiel oraz zamykający połączenie ze stawem. Operację taką wykonuje tutaj dr n. med. Michał Kobacyj, specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu (w roku 2006), który doświadczenie w swojej dziedzinie zdobywał m.in. w Klinice Ortopedii Akademii Medycznej w Warszawie oraz w Katedrze i Klinice Ortopedii WUM Oddziału Dziecięcego. W praktyce specjalizuje się m.in. w chirurgicznym leczeniu torbieli kostnych i tkanek miękkich u dzieci i dorosłych.

Ile kosztuje operacja wycięcia torbieli w Polsce a ile za granicą?

Kadra w KCM Clinic Kadra w KCM Clinic

Za klasyczny zabieg usunięcia torbieli Bakera pacjent zapłaci w polskich szpitalach ok 2,4 tys. zł (w Pleszewskim Centrum Medycznym). W szpitalach w Wielkiej Brytanii jest to kwota 1,300 do 1,750 £ (np. w London Bridge Hospital).

Operacja klasyczna usunięcia torbieli Bakera - ceny w różnych miastach

  • Warszawa od 9 000 zł
  • Wrocław od 3 500 zł
  • Rzeszów od 3 000 zł
  • Lubin od 4 000 zł do 5 000 zł
  • Bydgoszcz od 3 000 zł
  • Katowice od 2 700 zł
  • Gdynia od 2 900 zł
  • Zabrze od 2 500 zł
  • Racibórz od 1 500 zł do 3 500 zł
  • Kowale od 150 zł
Operacja klasyczna usunięcia torbieli Bakera cena »

Usługa operacja klasyczna usunięcia torbieli bakera jest najczęściej wykonywana przez ortopedy.