Operacja klasyczna usunięcia torbieli Bakera

Lekarze wykonujący operacja klasyczna usunięcia torbieli Bakera

Posiadamy w ofercie 9 specjalistów w 16 polskich miastach, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 19 różnych placówkach. Usługa operacja klasyczna usunięcia torbieli bakera jest najczęściej wykonywana przez ortopedy.

lek. Wiktor Boroń

ortopeda, traumatolog

w Klinika Medyczna Wilmed

10 / 10
lek. Łukasz Luboiński

ortopeda, traumatolog

w Carolina Medical Center

10 / 10
lek. Łukasz Dziadkiewicz

ortopeda, traumatolog

w Szpital Specjalistyczny CDT MEDICUS

10 / 10
dr n. med. Andrzej Suwara

ortopeda, traumatolog

w Medi Horizon Clinic

9,2 / 10
lek. Mariusz Zawal

ortopeda, traumatolog

w AVIMED

9,2 / 10
lek. Michał Mojżesz

ortopeda

w Klinika Galena

8,0 / 10
lek. Tomasz Pytel

ortopeda

w Centrum Medyczne Sports Medic

lek. Piotr Węgrzyn

ortopeda

w Centrum Medyczne Sports Medic

dr n. med. Paweł Prostak

ortopeda

w Centrum Medyczne Sports Medic

Operacja klasyczna usunięcia torbieli Bakera - informacje

Cysta Bakera jest tworem, który powstaje w okolicach podkolanowych głównie u osób aktywnych fizycznie oraz cierpiących na nadwagę i otyłość. Innymi jej przyczynami mogą być choroby stawów, stany zapalne stawu kolanowego oraz zapalenie kaletek maziowych.

Klasyczna metoda operacji skutecznym sposobem na torbiel Bakera

Szpital Otopedicum w Krakowie z zakresu operacji ortopedycznych przeprowadza m.in. resekcje torbieli Bakera -umiejscowionej pod kolanem - w sposób klasyczny, a także poprzez artroskopię. Ponadto przeprowadzanych jest tutaj szereg innych operacji na kolano, tj. korekcja niestabilności rzepki, artroskopowe leczenie „kolana skoczka” czy osteotomia podkolanowa HTO. Lekarzem zajmującym się takimi i innymi zabiegami jest tutaj dr n. med. Bogdan Wziętek, specjalista ortopedii i traumatologii (I stopnia od 1996 roku oraz II stopnia od 2001 roku), który doświadczenie z tej dziedziny medycyny zdobywał m.in. na szkoleniach zagranicznych w Innsbrucku, w Amsterdamie, w Wiedniu oraz w Berlinie.

Centrum Medyczne Eskulap w Bydgoszczy z zabiegów ortopedycznych oferuje m.in. wycięcie cysty podkolanowej (torbieli Bakera) metodą tradycyjną, usunięcie torbieli galaretowatej pochewki ścięgna czy wycięcie kaletki łokciowej lub kolanowej. Ponadto wykonywane są tutaj także zabiegi artroskopii leczniczej i rekonstrukcyjnej. Wykonuje je m.in. dr n. med. Edward Szymkowiak, specjalista chirurgii ortopedycznej (I stopnia od 1973 roku) oraz chirurgii urazowo-ortopedycznej (II stopnia od 1977 roku), który tytuł doktora nauk medycznych posiada od roku 1988.

Pleszewskie Centrum Medyczne w Pleszewie posiada Oddział Ortopedyczny, na którym lekarze wyleczą operacyjnie torbiel dołu podkolanowego, a także wykonają operacje niestabilności rzepki oraz endoprotezę kolana cementową i jednoprzedziałową.  Jednym z lekarzy jest tutaj dr Marek Kintzi, specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu (II stopnia od 1993 roku) oraz chirurgii urazowej, który w swojej dziedzinie doszkalał się na licznych konferencjach i sympozjach, organizowanych w Polsce i za granicą. Jest członkiem licznych towarzystw polskich i międzynarodowych, np. European Society of Sports Traumatology, Knee Surgery and Arthroscopy (ESSKA) czy Deutschsprachige Arbeitsgemeinschaft fűr Arthroskopie (AGA).

W Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Rodziny w Rudnej Małej (koło Rzeszowa) mieści się Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu, na którym wykonywane są operacje metodą klasyczną a także za pomocą artroskopii. Wśród nich wymienić można operację ortopedyczną stawu kolanowego z usunięciem torbieli Beckera oraz inne leczenie operacyjne kończyn dolnych, tj. plastyka korekcyjna stopy, zamknięta repozycja złamania pod kontrolą toru wizyjnego kończyny dolnej czy redresja stawu kolanowego w znieczuleniu ogólnym. Zabiegi takie i wiele innych wykonuje dr Sławomir Majcher, specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu (od 2009 roku, specjalizacja pod kierownictwem dra Jana Pasierba), który w latach 2003-2007 pomagał pacjentom, pracując w Oddziale Ortopedii Dorosłych Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 w Rzeszowie.

Centrum Medyczne Św. Łukasza w Częstochowie wykonuje, na Oddziale Ortopedii i Traumatologii, oprócz resekcji torbieli Bakera metodą klasyczną, także operacje ganglionów ręki, wycięcie kaletki przedrzepkowej oraz chirurgiczne usunięcie cieśni nadgarstka. Przyjmuje tutaj dr n. med. Zbigniew Pilecki, specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu (II stopnia od 1995 roku), specjalista medycyny sportowej (II stopnia od 1999 roku) oraz radiodiagnostyki (I stopnia od 1996 roku), który w latach 1986-2005 pracował w Oddziale Ortopedyczno-Urazowym Szpitala Miejskiego nr 1 w Zabrzu.

Szpital Luxmed w Warszawie z zakresu chirurgii ortopedycznej oferuje, pacjentom z wykrytą torbielą Bakera pod kolanem, zabieg operacyjny usuwający torbiel oraz zamykający połączenie ze stawem. Operację taką wykonuje tutaj dr n. med. Michał Kobacyj, specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu (w roku 2006), który doświadczenie w swojej dziedzinie zdobywał m.in. w Klinice Ortopedii Akademii Medycznej w Warszawie oraz w Katedrze i Klinice Ortopedii WUM Oddziału Dziecięcego. W praktyce specjalizuje się m.in. w chirurgicznym leczeniu torbieli kostnych i tkanek miękkich u dzieci i dorosłych.

Więcej na temat operacja klasyczna usunięcia torbieli Bakera

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…