Umawianie wizyt i bezpłatna pomoc doradcy Tourmedica.pl
Sprawdź oferty klinik i lekarzy

zarezerwujemy dla Ciebie dogodny termin,
doradzimy i przypomnimy o wizycie za darmo!

Leczenie nietrzymania moczu u kobiet taśmą TOT

operacyjne leczenie nietrzymania moczu taśmą TOT, operacja leczenia nietrzymania moczu leczenie pętlą TOT... Inne nazwy »

Sala operacyjna w KCM Clinic Sala operacyjna w KCM Clinic

Wstydliwy kobiecy problem - NTM

Nietrzymanie moczu to wstydliwy problem socjalny i higieniczny, z którym boryka się wiele kobiet – schorzenie to dotyka co siódmej kobiety w wieku powyżej dwudziestego roku życia. Najczęstszą przyczyną nietrzymania moczu są przebyte porody, jednak ryzyko pojawienia się choroby zwiększają także niedobory hormonalne, przebyte operacje cewki moczowej i wady wrodzone. Jedną z najczęściej stosowanych metod leczenia nietrzymania moczu są operacje TOT (ang. trans obturator tape), polegające na wprowadzeniu pod dośrodkowy odcinek cewki moczowej syntetycznej taśmy. Różnica w porównaniu do zabiegu TVT polega na tym, że taśma przebiega bardziej poziomo i umieszczana jest nie za spojeniem łonowym, a pomiędzy tzw. otworami zasłonionymi.

Placówki doświadczone w leczeniu nietrzymania moczu metodą TOT

Wśród klinik, mających w swojej ofercie zabiegi leczenia nietrzymania moczu metodą TOT warto wymienić szczecińską MediKlinikę, gdzie zabiegi tego typu przeprowadza dr n. med. Andrzej Puchalski oraz dr Julita Wójtowicz-Lejman. Ta nowoczesna, świetnie wyposażona placówka mieści się w przestronnym, odrestaurowanym i dostosowanym do potrzeb kliniki zabytkowym budynku, a zabiegi przeprowadzane są przy użyciu wysokiej klasy sprzętu, takiego jak nowoczesny aparat ultrasonograficzny czy laparoskop. Dr Puchalski i dr Wójtowicz-Lejman przeprowadzają także inne zabiegi z zakresu ginekologii, takie jak łyżeczkowanie kanału szyjki macicy czy usunięcie polipa z kanału szyjki macicy.

Z kolei w Poznaniu mieści się NZOZ Klinika Promienista, która na rynku usług medycznych funkcjonuje już od 1999 roku. Placówka ma w swojej ofercie szeroki wachlarz usług z zakresu ginekologii i położnictwa, świadczy też usługi ambulatoryjne i szpitalne, a zabiegi wykonywane są na dwóch nowocześnie wyposażonych salach operacyjnych. Operacje nietrzymania moczu w klinice przeprowadzają m.in. dr n. med. Zofia Mikołajewska Fischer, dr Beatrycze Błońska Polarczyk oraz dr Michał Erdmann.

Metoda TOT w dobrych klinikach

Pacjentki z problemem nietrzymania moczu mogą udać się także do szczecińskiej kliniki EstheGyn, gdzie zabiegi tego typu przeprowadza dr n. med. Piotr Kolczewski. Dr Kolczewski jest absolwentem wydziału lekarskiego Pomorskiej Akademii Medycznej, a także członkiem wielu prestiżowych towarzystw naukowych, w tym Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, nternational Urogynecological Association oraz International Continence Society.

Godna polecenia jest także Klinika Medycyny Estetycznej Dr Adama Gumkowskiego AGklinik w Warszawie. Placówka ma w swojej ofercie szeroki wachlarz zabiegów z zakresu ginekologii i ginekologii estetycznej, w tym odtwarzanie błony dziewiczej, korekcję defektów poporodowych czy plastykę warg sromowych. Zabiegi operacyjnego leczenia nietrzymania moczu przeprowadza dr Robert Bartkowiak, doświadczony specjalista w zakresie ginekologii i położnictwa.

Kobiety, zmagające się z problemem nietrzymania moczu mogą też udać się do Szpitala Gameta w Rzgowie koło Łodzi. W ramach placówki funkcjonuje Klinika Leczenia Niepłodności, Klinika Ginekologii Małoinwazyjnej oraz Klinika Urologii, a sam szpital stanowi jeden z najnowocześniejszych ośrodków tego typu w Polsce. Zabiegi z zakresu ginekologii w placówce wykonują dr n. med. Michał Radwan oraz prof. dr hab. n. med. Jerzy Radwan.

Kolejną doskonałą placówką, mającą w swojej ofercie zabieg operacyjnego leczenia nietrzymania moczu metodą TOT jest KCM Clinic w Jeleniej Górze. Ta nowoczesna klinika, funkcjonująca od 2006 roku, mieści się w odrestaurowanym budynku w ścisłym centrum miasta, a o wysokich standardach świadczonych tam usług świadczy fakt, że już w 2009 roku otrzymała certyfikat zarządzania jakością ISO 9001:2009. Zabiegi ginekologii w placówce wykonują m.in. dr Andrzej Kałdonek, dr Adam Malczewski oraz dr Magdalena Winkler-Lach.

Leczenie nietrzymania moczu metodą TOT oferuje także dr n. med. Edyta Wlaźlak – absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Łodzi, specjalista w zakresie ginekologii i położnictwa oraz uroginekologii. Jest autorką wielu prac i publikacji naukowych, systematycznie podnosi swoje kwalifikacje i poszerza wiedzę poprzez uczestnictwo w licznych kursach i szkoleniach. Dr Wlaźlak przyjmuje pacjentów w klinice Dermed w Łodzi.

W Polsce najtańsze zabiegi leczenia nietrzymania moczu

Kadra w Prywatna Lecznica Chirurgiczna PRAXIS Kadra w Prywatna Lecznica Chirurgiczna PRAXIS

Zabiegi operacyjnego leczenia nietrzymania moczu z zastosowaniem metody TOT są bardzo popularne nie tylko wśród Polek, bo i problem nietrzymania moczu dotyczy kobiet różnych narodowości. Ponieważ jednak tego typu zabiegi w klinikach niemieckich czy brytyjskich są o wiele droższe niż w Polskich placówkach, cudzoziemki coraz chętniej decydują się na przyjazd do naszego kraju. Dla porównania, w polskich klinikach zabieg leczenia nietrzymania moczu przeprowadzić można już za 3500zł, podczas gdy w londyńskich placówkach Spire Healthcare trzeba zapłacić w przeliczeniu około 13 000zł. Przyjeżdżające do naszego kraju panie wizytę w klinice łączą z urlopem wypoczynkowym, zwiedzając najciekawsze zabytki polskich miast.

Leczenie nietrzymania moczu u kobiet taśmą TOT - ceny w różnych miastach

Dodaj komentarz do wpisu pt. "Leczenie nietrzymania moczu u kobiet taśmą TOT (Leczenie nietrzymania moczu u kobiet) - Tourmedica.pl"

Dołącz do nas:

Infolinia:
801 002 125 lub 22 417 40 00
Telefony są czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 19:00

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2015 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2015 Tourmedica.pl Sp. z o.o.