Operacja nosa chrzęstnego / czubka nosa Szczecin

korekcja nosa chrzęstnego, operacja plastyczna czubka nosa, mała plastyka nosa, korekta części chrzęstnej nosa więcej »

Operacja nosa chrzęstnego / czubka nosa Szczecin - informacje

Korekcja części chrzęstnej nosa wiąże się z wymodelowaniem końcówki, która zwykle wpływa na całościowy wygląd nosa. Zabieg pozwala nie tylko na zwężenie skrzydełek nosa, ale także na jego obniżenie, czy skrócenie czubka poprzez usunięcie przedniej części przegrody chrzęstnej. Procedura wiąże się wykonaniem cięcia wewnętrznego, a zabieg może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym i nie trwa dłużej niż dwie godziny. Po zabiegu na około dobę pacjentowi zakładany jest opatrunek i, w zależności od potrzeby, rusztowanie gipsowe.

Korekcja nosa chrzęstnego w Szczecinie

Korekta części chrzęstnej nosa w znieczuleniu ogólnym oraz pełna korekta nosa i jego przegrody to zabiegi, które wykonuje lek. med. Maciej Pastucha, chirurg plastyczny z II stopniem specjalizacji. Praktykę lekarską rozpoczynał w połowie lat 80., dziesięć lat później specjalizując się w chirurgii plastycznej. W 2004 r. otworzył przewód doktorski na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Ma na swoim koncie ponad 3 500 operacji plastycznych, a zabiegi korekcyjne w obrębie nosa przeprowadza zarówno metodą otwartą, jak i zamkniętą. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej Rekonstrukcyjnej i Estetycznej.

Operacja nosa chrzęstnego / czubka nosa, redukcja wielkości z usunięciem garbu kostnego i wymodelowaniem szkieletu chrzęstnego bądź kostnego, to zakres plastyki korekcyjnej nosa, jaką wykonują specjaliści szczecińskiej kliniki Aesthetic Med. Operacje nosa obejmują tu także korekcję skrzywienia przegrody nosa w przypadku trudności z oddychaniem. Zabiegi mogą być przeprowadzane kompleksowo lub jako odrębne procedury (również rekonstrukcje z przeszczepem własnych chrząstek z żebra i ucha), a przeprowadza się je z dostępem wewnętrznym, ewentualnie wykonując cięcie na słupku nosa i wewnątrz nosa (open nose).

Chirurgia plastyczna twarzy należy również do oferty Medikliniki, w zakresie której specjaliści oferują korektę nosa, jego rozmiaru, kształtu czubka, jak również układu i szerokości nozdrzy, zmieniając też kąt pomiędzy nosem a górną wargą. Operacje obejmują chirurgiczne leczenie wad wrodzonych i nabytych w następstwie urazu, jak np. skrzywienie przegrody nosa. Około 2-godzinny zabieg jest przeprowadzany metodą „od środka”, z nacięciem wewnątrz nosa, lub metodą „otwartą”. 

Operacja nosa chrzęstnego w Szczecinie i w Genewie (Szwajcaria) - porównanie cen

Dr Xavier Tenorio w ramach swojej chirurgicznej praktyki oferuje korektę części chrzęstnej nosa w cenie 4 700 € (19 740 zł), co znacznie przewyższa ceny klinik w Szczecinie, gdzie koszt takiego zabiegu utrzymuje się na poziomie około 5 000 zł.

Operacja nosa chrzęstnego / czubka nosa - ceny w Szczecinie na tle innych miast

 • Szczecin od 7000 zł do 14000 zł
 • Warszawa od 4500 zł do 14000 zł
 • Wrocław od 4000 zł do 8000 zł
 • Łódź od 5000 zł do 8000 zł
 • Kraków od 4500 zł do 12000 zł
 • Bydgoszcz od 5500 zł do 7380 zł
 • Częstochowa od 4500 zł do 5500 zł
 • Poznań od 5500 zł do 7000 zł
 • Gdańsk od 8400 zł
 • Gdynia od 6700 zł
 • Lubin od 4500 zł
 • Kielce od 9000 zł
 • Rzeszów od 4500 zł do 8000 zł
Operacja nosa chrzęstnego / czubka nosa cena »

Usługa operacja nosa chrzęstnego / czubka nosa w Szczecinie jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, lekarza medycyny estetycznej i chirurga plastycznego.

Pacjenci szukali zabiegu operacja nosa chrzęstnego / czubka nosa w pobliżu Szczecina, w miejscowościach: Goleniów oraz Stargard Szczeciński.