Operacja nosa kostnego Kraków

korekcja nosa kostnego, korekcja nosa garbatego, operacja garbatego nosa, usunięcie garbatego nosa więcej »

Operacja nosa kostnego Kraków - informacje

Gabinet zabiegowy w Klinika La Perla SPA Kraków Gabinet zabiegowy w Klinika La Perla SPA Kraków

Nos chrzęstny i nos kostny to dwa rodzaje zabiegu korekcji nosa, przy czym celem operacji części kostnej jest naprawa jego rusztowania w taki sposób, by nie naruszać i nie zaburzać funkcji nosa. Zabieg polega na jego złamaniu (osteotomia poczwórna nosa) i ponownym złożeniu w pożądany sposób bądź przemodelowaniu i redukcji części kostnej. Zwykle ten rodzaj korekty połączony jest z repozycją skrzywionej przegrody nosowej i/lub korektą części chrzęstnej.

Chirurgiczna zmiana kształtu nosa

Nieprawidłową budowę nosa oraz spowodowane tym zaburzenia funkcjonalne górnych dróg oddechowych zlikwidujemy w Prywatnej Klinice Chirurgii Plastycznej lek. med. Artura Zawiszy, specjalisty chirurgii plastycznej, chirurga ogólnego, który operacje kosmetyczne nosa przeprowadza z powodu zbyt dużych jego rozmiarów, garbu chrzęstno-kostnego, zapadnięcia grzbietu czy skrzywienia. Zabieg w znieczuleniu ogólnym wykonuje się z cięć wewnętrznych w przedsionku nosa, nie pozostawiając widocznych blizn i w zależności od potrzeby usuwa się garb chrzęstno-kostny, prostuje przegrodę lub zwęża piramidę nosa, modeluje koniec. 

Korekcja nosa jest najczęściej przeprowadzanym zabiegiem z zakresu chirurgii plastycznej z uwagi na swój estetyczny i funkcjonalny charakter. Jak podkreślają specjaliści Prywatnej Kliniki Chirurgii Plastycznej – NZOZ Estetika Nova, zabiegu tego rodzaju nie można przeprowadzać przed ukończeniem rozwoju szkieletu kostnego, co ma miejsce m. 16 a 17 rokiem życia. Najczęściej chirurdzy stosują tu preparowanie podśluzówkowe i podkostnowe, a w zależności od potrzeby, cięcia przeprowadzają  w środku nosa lub u podstawy słupka czy skrzydeł nosa, korygując części nie tylko kostne, ale także chrzęstne bądź stosując kombinacje tych elementów.

Alma-Medica w Zabierzowie to kolejna placówka, gdzie poprawimy wielkość i kształt nosa, a wskazaniem do zabiegu są tu również zniekształcenia po urazach czy zdeformowany nos z powodu wady wrodzonej. Jedno lub dwu godzinny zabieg, w zależności od zaplanowanego kształtu, polega na prostowaniu krzywej przegrody nosa, ścięciu garba chrzęstno-kostnego, a w razie potrzeby – użyciu przeszczepu kości na grzbiet nosa. Po zabiegu na nos zakłada się płytkę termoplastyczną szynującą kości nosowe. Zabiegi wykonuje specjalista chirurgii plastycznej, lek. med. Marek Ciesiński. 

Rynoplastyka w Krakowie i w Europie – porównanie cen

Gabinet zabiegowy w Szpital na Klinach Gabinet zabiegowy w Szpital na Klinach

Na tle cen krajów Europy Środkowej i Zachodniej, gdzie np. w Wielkiej Brytanii za korektę nosa zapłacimy 4,500 € (18,900 zł), w krajach skandynawskich natomiast ok. 3,000 € (12,600 zł), oferowane w Krakowie ceny są na średnim pułapie i kształtują się w granicach 2,300 € (9,660 zł). Dla porównania, rynoplastyka w Budapeszcie to koszt 1,500 € (6,300 zł).

Operacja nosa kostnego - ceny w Krakowie na tle innych miast

 • Kraków od 8 000 zł do 10 000 zł
 • Warszawa od 7 000 zł do 14 000 zł
 • Poznań od 6 500 zł do 12 000 zł
 • Wrocław od 8 500 zł do 13 000 zł
 • Kielce od 13 900 zł do 14 500 zł
 • Lubin od 6 000 zł
 • Łódź od 7 000 zł
 • Rzeszów od 8 000 zł do 10 000 zł
 • Gdańsk od 10 100 zł
 • Częstochowa od 5 500 zł do 7 500 zł
 • Racibórz od 6 210 zł
 • Jelenia Góra od 8 900 zł
Operacja nosa kostnego cena »

Usługa operacja nosa kostnego w Krakowie jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, lekarza medycyny estetycznej i chirurga plastycznego.

Pacjenci szukali zabiegu operacja nosa kostnego w pobliżu Krakowa, w miejscowościach: Wieliczka.