Operacja opadających powiek

podniesienie opadającej powieki górnej, plastyka opadającej powieki, korekcja obwisłych powiek

Operacja opadających powiek - informacje

Gabinet zabiegowy w Klinika Elite - Centrum Laseroterapii (Złota) Gabinet zabiegowy w Klinika Elite - Centrum Laseroterapii (Złota)

Korekcji plastycznej powiek górnych poddają się osoby, u których skóra z upływem lat stała się cienka i wiotka oraz wystąpiła u nich z tego powodu tzw. ptoza (opadanie powiek). Osoby te poddają się zabiegowi nie tylko ze względów estetycznych - wyraz smutku i zmęczenia na twarzy, jaki dają opadnięte powieki, ale także z powodu zaburzenia widzenia - widzenie boczne oraz uszkodzone widzenie obwodowe.

Korekcja opadających powiek górnych sposobem na odmłodzenie twarzy

W Centrum Okulistycznym ArtLife w Gdańsku można umówić się na operację korekcyjną powiek górnych, czyli blefaroplastykę. Jednocześnie lekarz może wykonać także plastykę powiek dolnych. W trakcie zabiegu usunie nadmiar skóry powiek oraz przepukliny tłuszczowe (tzw. „worki”). W klinice tej ponadto wykonywane są drobne zabiegi okulistyczne, tj. usunięcie cysty, wycięcie brodawczaków czy wycięcie kępek żółtych. Zabiegi takie wykonuje dr Izabela Jonas-Sabiniewicz, specjalista okulistyki i chirurg okulista. Doświadczenie w swojej dziedzinie zdobywała na Oddziale Okulistycznym Szpitala Specjalistycznego im Św. Wojciecha w Gdańsku- Zaspie. Specjalizuje się m.in. w zabiegach chirurgii plastycznej powiek.

Klinika Gromadziński w Poznaniu oferuje trzy warianty korekcji kształtu powiek: operacja korekcyjna powiek górnych, operacja korekcyjna powiek dolnych oraz operacja łącząca te dwa zabiegi. Lekarz usuwa nadmiar skóry, rozciągniętą część mięśnia okrężnego oka oraz zbędną tkankę tłuszczową. Ponadto wykonać można tutaj także inne zabiegi korekcyjne twarzy tj. korekcja kształtu nosa czy uszu. Jednym z kadry lekarzy jest dr Artur Gromadziński, specjalista chirurgii plastycznej, onkologicznej i ogólnej, który wiele zabiegów i operacji w swoich dziedzinach przeprowadził na Oddziale Chirurgii Wielkopolskiego Centrum Onkologii oraz w w Klinice Akademii Medycznej w Poznaniu.

Lecznica Dermatologii Estetycznej i Anti-Aging Melitus mieszcząca się w Warszawie oferuje pacjentom, którzy chcą poprawić wygląd swoich oczu, blefaroplastykę - korektę nadmiaru wiotkiej skóry powiek zarówno górnych, jak i dolnych. Ponadto można tutaj także poddać się korekcie odstających małżowin usznych lub modelowaniu całej twarzy przeszczepem własnego tłuszczu. Zabiegami takimi zajmuje się tutaj dr n. med. Jarosław Zieliński, specjalista chirurgii ogólnej (I stopnia) oraz chirurgii plastycznej (II stopnia), który doświadczenie w tej drugiej dziedzinie zdobywał w Klinice Chirurgii Plastycznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz na stażu za granicą w Derriford Hospital w Plymouth w Wielkiej Brytanii.

W Klinice Chirurgii Plastycznej Euroklinika w Katowicach-Ligocie operacji powieki górnej (a także dolnej) mogą poddać się pacjentki z: ptozą, przepuklinami tłuszczowymi, nadmiarem skóry powiek a także z silnie rozbudowaną częścią mięśnia okrężnego oka. W klinice tej z zakresu chirurgii plastycznej wykonywana jest także korekta nosa oraz facelifting. Jednym z lekarzy jest tutaj dr Jerzy Wilgus, specjalista chirurgii plastycznej od 1992 roku, który umiejętności w tej dziedzinie nabywał w ośrodku chirurgii plastycznej w Polanicy Zdroju oraz na Oddziale Chirurgii Plastycznej w Szpitalu Wojewódzkim w Sosnowcu.

W warszawskiej Klinice Chirurgii Plastycznej dr Szczyt z zabiegów chirurgii plastycznej twarzy wykonywana jest m.in. plastyka powiek górnych, powiek dolnych a także operacja łącząca te dwa zabiegi. Lekarz odmładza tutaj oczy pacjentek poprzez wygładzenie zmarszczek wokół oczu, usunięcie obwisłej skóry czy przez likwidację worków pod oczami. Specjalistą tym jest m.in. dr Krzysztof Potocki, chirurg ogólny i plastyczny, który z tej ostatniej dziedziny uczył się pod kierownictwem prof. Michała Kraussa w Klinice Chirurgii Plastycznej Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie oraz za granicą w ośrodkach w USA, Szwecji, Austrii i Hiszpanii.

Klinika Kolasiński znajdująca się w Swarzędzu-Nowej Wiesi proponuje swoim pacjentkom m.in. blepharoplastykę powiek górnych (a także dolnych) w celu odmłodzenia ich spojrzenia - poprawienie opadającej skóry powiek oraz likwidacja cieni pod oczami. Przyjmuje tutaj m.in. dr Andrzej Bielecki, specjalista chirurgii plastycznej od 1989 roku, który w swojej dziedzinie doszkalał się na licznych stażach w Polsce i za granicą m.in. w Polanicy Zdroju, Warszawie i Wrocławiu oraz Lyonie, Dusseldorfie i Jenie.

Ile kosztuje operacja opadających powiek górnych w Polsce a ile za granicą?

Kadra w Plus Med Kadra w Plus Med

W polskich ośrodkach blefaroplastyka kosztuje przykładowo 3,1 tys. zł (np. w ArtLife). Za granicą w Czechach jest to kwota 400 € w klinice chirurgii estetycznej Polmedicana w Ostrawie.

Operacja opadających powiek - ceny w różnych miastach

  • Warszawa od 3 500 zł do 9 500 zł
  • Częstochowa od 2 000 zł do 3 000 zł
  • Łódź od 5 000 zł
  • Kielce od 2 400 zł
  • Kraków od 3 000 zł
  • Chorzów od 1 500 zł do 2 500 zł
  • Rybnik od 2 000 zł do 3 700 zł
  • Siedlce od 1 500 zł
  • Jelenia Góra od 6 000 zł
Operacja opadających powiek cena »

Usługa operacja opadających powiek jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, lekarza medycyny estetycznej, okulisty i chirurga plastycznego.