Operacja palucha koślawego / halluksa

Synonimy: leczenie operacyjne halluksa, leczenie chirurgiczne palucha koślawego, operacja klasyczna halluxa bez implantu więcej »

Filtruj wyniki

DLA KLINIK: Oferujesz operacja palucha koślawego / halluksa? Dołącz do nas! »

Wczytaj więcej wyników

Operacja palucha koślawego / halluksa - informacje

Sprzęt medyczny w AMC Art Medical Center Sprzęt medyczny w AMC Art Medical Center

Halluks (hallux valgus) to nazwa palucha koślawego, który objawia się bocznym jego odchyleniem w stronę pozostałych palców. Schorzenie jest następstwem przyśrodkowego przemieszczenia pierwszej kości śródstopia, a problemu nie należy lekceważyć nawet gdy w początkowej fazie jest to bezbolesny defekt estetyczny i już wtedy działać zapobiegawczo, stosując wkładki ortopedyczne czy aparaty korygujące (separatory). Zaniedbanym halluxom w zmianach zwyrodnieniowych towarzyszy ból, a odzyskanie prawidłowego położenia palucha daje wyłącznie zabieg operacyjny. Operacyjne leczenie schorzenia prowadzi specjalista ortopedii.

Chirurgiczne leczenie deformacji stawu śródstopno-paliczkowego w polskich placówkach

Szerokie spektrum leczenia zachowawczego w obrębie stopy, z wykorzystaniem USG interwencyjnego (ostrzyknięcia) oraz zabiegowego oferuje krakowska Klinika Hallux.pl. Specjalistyczna placówka medyczna realizuje miniinwazyjne operacje halluxów z wykorzystaniem tytanowych, drobnych implantów z możliwością obciążania stopy. Operacja palucha koślawego dotyczy tu wyłącznie przypadków bolesnych i w tym zakresie leczenie obejmuje procedury m. in. naprawy ścięgien i więzadeł wokół palucha, artrodezy, egzostektomii czy artroplastyki z resekcją. 

Skuteczne metody leczenia halluxów oferuje Angiodiabetica – klinika chorób naczyń i stopy cukrzycowej w Poznaniu. Przecięcie kości w odcinku dalszym pierwszej kości śródstopia – osteotomia chevron, osteotomia scarf oraz operacja według Lapidusa, której celem jest  chirurgiczne usztywnienie  stawu klinowo-śródstopnego pierwszego to podstawowe procedury operowania halluxa w klinice. W zabiegach wykorzystywane są implanty tytanowe, biowchłanialne czy nitynolowe, a po zabiegu pacjent otrzymuje specjalne obuwie pooperacyjne.

Deformacje palucha leczą również specjaliści Szpitala Eskulap w Osielsku k. Bydgoszczy. Procedura w trybie jednodniowym zmniejsza dolegliwości bólowe i poprawia wydolności chodu, jak również pozwala na odtworzenie prawidłowych stosunków anatomicznych w obrębie przodostopia. Kwalifikacja przeprowadzana jest podczas konsultacji ortopedycznej wraz z badaniem RTG. Techniki operacyjne obejmują m. in.: plastykę w zakresie tkanek miękkich stawu MTP I ze ścięciem wyniosłości kostnej czy osteotomię dystalną I kości śródstopia typu chevron z plastyką w zakresie tkanek miękkich.

Ceny operacji palucha koślawego w Polsce i w USA

Kadra w AMC Art Medical Center Kadra w AMC Art Medical Center

Jak podaje serwis BunionDoctor, w południowej części Stanów Zjednoczonych operacja usunięcia halluxa kosztuje około 3 900 $ (16 000 zł), natomiast średni koszt na wschodnim i zachodnim wybrzeżu może osiągnąć kwotę 4 600 $ (18 400 zł). Tymczasem w polskich placówkach ceny operacyjnego leczenia halluksów rozpoczynają się już od 4 000 zł.

Operacja palucha koślawego / halluksa - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 5 000 zł do 17 030 zł
 • Poznań od 4 500 zł
 • Szczecin od 3 000 zł do 8 000 zł
 • Gdańsk od 3 800 zł
 • Katowice od 2 500 zł do 4 500 zł
 • Wrocław od 4 140 zł do 7 000 zł
 • Łódź od 4 250 zł do 6 550 zł
 • Bydgoszcz od 3 500 zł do 5 000 zł
 • Kraków od 3 900 zł do 5 200 zł
 • Częstochowa od 3 000 zł
 • Białystok od 1 900 zł
 • Lublin od 3 500 zł
Pokaż więcej »

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.