Operacja palucha koślawego / halluksa Białystok

Synonimy: leczenie operacyjne halluksa, leczenie chirurgiczne palucha koślawego, operacja klasyczna halluxa bez implantu więcej »

Filtruj wyniki

Operacja palucha koślawego / halluksa Białystok - informacje

Sala operacyjna w Humana Medica Omeda Sala operacyjna w Humana Medica Omeda

Paluch koślawy powstaje, gdy duży palec u stopy odchyla się na zewnątrz, przy jednoczesnym przesunięciu się kości śródstopia do wewnątrz (w kierunku linii środkowej ciała). Widoczne jest to jako duże uwypuklenie, które jest bolesne i może być przyczyną znacznego dyskomfortu podczas chodzenia i noszenia obuwia. Takie przesunięcie się kości w stopie powoduje dalsze deformacje, gdyż środek ciężkości nie jest równomiernie rozkładany. Pojawia się przeciążenie drugiej stopy, palce młoteczkowate stopy z halluksem oraz uszkodzenie ścięgien i torebek stawowych stopy. Do najczęstszych powodów powstawania halluksa należą uwarunkowania genetyczne oraz długotrwałe noszenie obuwia zbyt ciasnego lub na wysokim obcasie.

Leczenie halluksa za pomocą operacji w Białymstoku

Na leczenie chirurgiczne palucha koślawego można udać się na Oddział Ortopedii Szpitala Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Białymstoku. Placówka ta, oprócz operacji halluksów, proponuje swoim pacjentom także szereg innych operacji z zakresu ortopedii, w tym operacje zespołu cieśni nadgarstka, artroskopowe operacje stawów (z zakresu rekonstrukcji więzadeł, chirurgii łąkotek czy leczenia uszkodzeń stożka rotatorów) i endoprotezoplastykę stawów kolanowych i biodrowych. Oddział w leczeniu chirurgicznym wykorzystuje nowoczesne techniki, w tym przeszczepy komórkowe czy autologiczne płytkowe czynniki wzrostu.

Lekarzem, do którego może udać się pacjent na operację korekcyjną halluksa, jest dr n. med. Zbigniew Mazurkiewicz, ortopeda i traumatolog (specjalizacja I stopnia w 1986 oraz II stopnia w 1990 roku), który doświadczenie z wykonywania zabiegów z zakresu ortopedii zdobywał na Oddziale Ortopedyczno-Urazowym Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku. Lekarz ten leczy nie tylko zniekształcenia stóp i rąk, ale także zajmuje się wydłużaniem kończyn, osteotomią korekcyjną, leczeniem stawów rzekomych oraz leczeniem zespołów uciskowych nerwów obwodowych.

Operacja palucha koślawego oferowana jest również przez Klinikę Ortopedii i Traumatologii, należącą do struktur Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Wśród wykonywanych tutaj operacji ortopedycznych można wymienić także replantacje kończyn, chirurgię nerwów obwodowych (pierwotną, wtórną oraz rekonstrukcyjną), chirurgię artroskopową stawu ramiennego i kolanowego a także chirurgię chrząstki stawowej z zakresu przeszczepów komórek macierzystych, przeszczepów autogennych i heterogennych.

Jaka jest cena chirurgicznego leczenia palucha koślawego w Białymstoku, a jaka w Londynie?

Sala operacyjna w Humana Medica Omeda Sala operacyjna w Humana Medica Omeda

1 900 trzeba zapłacić za korekcję halluksa w białostockich oddziałach ortopedycznych, natomiast 3 700 funtów (18 100 zł) taki sam zabieg kosztuje w BMI The Park Hospital (Wielka Brytania).

Operacja palucha koślawego / halluksa - ceny w Białymstoku na tle innych miast

 • Białystok od 1 900 zł
 • Warszawa od 3 500 zł do 17 030 zł
 • Szczecin od 3 000 zł do 8 000 zł
 • Gdańsk od 3 500 zł do 3 800 zł
 • Wrocław od 3 470 zł do 8 000 zł
 • Łódź od 3 500 zł
 • Poznań od 4 500 zł
 • Katowice od 3 000 zł do 4 000 zł
 • Bydgoszcz od 3 500 zł do 3 990 zł
 • Częstochowa od 3 000 zł
 • Kraków od 3 900 zł do 5 200 zł
 • Rzeszów od 4 500 zł
Pokaż więcej »

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.