Operacja palucha koślawego / halluksa Bydgoszcz

Synonimy: leczenie operacyjne halluksa, leczenie chirurgiczne palucha koślawego, operacja klasyczna halluxa bez implantu więcej »

Filtruj wyniki

DLA KLINIK: Oferujesz operacja palucha koślawego / halluksa w Bydgoszczy? Dołącz do nas! »

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Operacja palucha koślawego / halluksa Bydgoszcz - informacje

Gabinet zabiegowy w Szpital Świętego Łukasza Gabinet zabiegowy w Szpital Świętego Łukasza

Paluch koślawy to bardzo często występujące schorzenie narządu ruchu, szczególnie u kobiet. Głównym czynnikiem jego powstawania jest chodzenie w butach na wysokich obcasach, zbyt ciasnych butach oraz predyspozycje genetyczne. Nieleczony halluks jest przyczyną bólu i przewlekłych dolegliwości, które utrudniają chodzenie i stanie. Może także doprowadzić do zmian zwyrodnieniowych stawów kolanowych i biodrowych.

Operacyjne leczenie halluksów w bydgoskich placówkach ortopedycznych

Lekarzem, zajmującym się leczeniem chirurgicznym palucha koślawego, jest dr n. med Dariusz Mątewski, ortopeda i traumatolog (specjalizacja II stopnia w 1998 roku), przyjmujący swoich pacjentów na terenie Bydgoszczy. Doświadczenie z operacji stopy i innych zabiegów ortopedycznych zdobywał na Oddziale Klinicznym Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy oraz na Oddziale Ortopedycznym Szpitala Eskulap w Osielsku. Oprócz operacji halluksów wykonuje także jednoczasowy zabieg korekcji palucha koślawego połączonej z korekcją deformacji palców. Ponadto zajmuje się innymi operacjami z zakresu ortopedii, takimi jak wycięcie ganglionów ze stopy lub ręki, usunięciu zespoleń ze stopy lub ręki oraz zabiegami artroskopii stawów.

Operacja palucha koślawego przeprowadzana jest także w Oddziale Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu z Centrum Kompleksowego Leczenia Urazów Sportowych mieszczącym się w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy. Oprócz operacji rekonstrukcyjnych różnych zniekształceń stopy można poddać się tutaj również zabiegom z zakresu chirurgii ręki, np. leczeniu zespołu cieśni nadgarstka, leczeniu przykurczu Dupuytrena, oraz zabiegom z zakresu reumoortopedii, czyli operacjom naprawczym następstw chorób reumatycznych.

Na operację korekcyjną paluchów koślawych można udać się także do Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy. Zabiegi takie przeprowadzane są tutaj na Oddziale Klinicznym Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu, gdzie przed operacjami ortopedycznymi wykonywana jest kompleksowa diagnostyka z zakresu badań klinicznych i radiologicznych  oraz badań USG narządu ruchu. Wśród leczenia ortopedycznego można wymienić przeprowadzaną tutaj m.in. mikrochirurgię ręki i kończyny górnej, artroskopowe leczenie stawów, leczenie operacyjne skoliozy czy leczenie powikłań zrostu kości długich z użyciem stabilizatorów wewnętrznych.

Jaka jest cena zabiegu operacyjnego leczącego halluksa w Bydgoszczy, a jaka w Wielkiej Brytanii?

Lek. med. Jacek Szyperski Lek. med. Jacek Szyperski

3 000 zł trzeba zapłacić za operację klasyczną palucha koślawego jednej stopy u bydgoskich ortopedów, natomiast w Wielkiej Brytanii jest to suma 3 700 funtów (18 100 zł) w BMI The Park Hospital.

Operacja palucha koślawego / halluksa - ceny w Bydgoszczy na tle innych miast

 • Bydgoszcz od 3 500 zł do 3 990 zł
 • Warszawa od 3 500 zł do 17 030 zł
 • Szczecin od 3 000 zł do 8 000 zł
 • Gdańsk od 3 500 zł do 3 800 zł
 • Wrocław od 3 470 zł do 8 000 zł
 • Łódź od 3 500 zł
 • Poznań od 4 500 zł
 • Katowice od 3 000 zł do 4 000 zł
 • Częstochowa od 3 000 zł
 • Kraków od 3 900 zł do 5 200 zł
 • Rzeszów od 4 500 zł
Pokaż więcej »
Pacjenci szukali zabiegu operacja palucha koślawego / halluksa także w miastach pobliżu Bydgoszczy, takich jak: Inowrocław.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.