Operacja palucha koślawego / halluksa Gdańsk

Synonimy: leczenie operacyjne halluksa, leczenie chirurgiczne palucha koślawego, operacja klasyczna halluxa bez implantu więcej »

Filtruj wyniki

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

DLA KLINIK: Oferujesz operacja palucha koślawego / halluksa w Gdańsku? Dołącz do nas! »

Operacja palucha koślawego / halluksa Gdańsk - informacje

Kadra w Poradnia Chorób Stopy Kadra w Poradnia Chorób Stopy

Paluch koślawy (halluks) to zniekształcenie stopy, występujące głównie u kobiet. Przyczyną powstawania palucha koślawego jest budowa mięśniowo-stawowa stopy kobiecej oraz szkodliwe działanie damskiego obuwia. Paluch koślawy o znacznym stopniu zniekształcenia może prowadzić do zwyrodniej w stawach kolanowych i biodrowych. Operacja palucha koślawego / halluksa polega na chirurgicznej zmianie kształtu przedstopia i - w zależności od stopnia zniekształcenia - może być wykonywana na tkankach miękkich lub na tkankach kostnych. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym lub okręgowym i ma na celu przywrócenie prawidłowej budowy stopy.

Gdzie w Gdańsku można wykonać operację palucha koślawego

Operację palucha koślawego można wykonać u dr n. med. Ryszarda Zaleskiego, specjalisty II stopnia w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Doświadczenie zawodowe zdobywał, pracując na Oddziale Ortopedycznym dawnego Szpitala Kolejowego w Gdańsku, odbywał także liczne staże zawodowe w USA, Francji i Szwajcarii. Specjalizuje się w zabiegach endoskopowych i chirurgicznych kolana oraz stopy: wykonuje operacje paluchów koślawych, zabiegi korekcji kształtu i estetyki stopy, leczy uszkodzenia ścięgien, deformacje i neuropatie.

Zdeformowany paluch koślawy może zoperować również dr n. med. Rafał Camilleri, ortopeda i traumatolog narządu ruchu. Wykonuje zabiegi rekonstrukcji stóp, alloplastyki stawów, przeszczepów ścięgien i operacje halluksów. Leczy także złamania kości śródstopia i palców stóp, choroby zwyrodnieniowe i wady postawy. Jest lekarzem klubu Arka Gdynia i wykonuje operacje żołnierzy z jednostek Wojsk Specjalnych Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Operację palucha koślawego na terenie Gdańska można wykonać również u lek. med. Pawła Bazeli, który jest specjalistą w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Specjalizuje się w zabiegach chirurgicznych z zakresu chirurgii stopy i chirurgii ręki. Doświadczenie jako ortopeda zdobywał pracując m.in. w Eastbourne District General Hospital  oraz w Leeds Teaching Hospitals w Wielkiej Brytanii, brał także udział w licznych kursach i sympozjach specjalistycznych (m.in. "Kontrowersje w alloplastyce stawów", Oxford Partial Knee Instructional Course", "Bone Academy"). Jest członkiem International Osteoporosis Foundation. Oprócz halluksów leczy także osteoporozę, choroby zwyrodnieniowe stawów i schorzenia stopy i stawu skokowego.

Porównanie cen operacji halluksa w Gdańsku i w Wielkiej Brytanii

Kadra w Poradnia Chorób Stopy Kadra w Poradnia Chorób Stopy

W Gdańsku operacja palucha koślawego to wydatek rzędu około 4 000 - 5 000 zł. Natomiast w Wielkiej Brytanii, w Nuffield Health Warwickshire Hospital, za taki zabieg trzeba zapłacić ok 5 000 £ (25 000 zł).

 

Operacja palucha koślawego / halluksa - ceny w Gdańsku na tle innych miast

 • Gdańsk od 3 500 zł do 3 800 zł
 • Warszawa od 3 500 zł do 17 030 zł
 • Szczecin od 3 000 zł do 8 000 zł
 • Wrocław od 3 470 zł do 8 000 zł
 • Łódź od 3 500 zł
 • Poznań od 4 500 zł
 • Katowice od 3 000 zł do 4 000 zł
 • Bydgoszcz od 3 500 zł do 3 990 zł
 • Częstochowa od 3 000 zł
 • Kraków od 3 900 zł do 5 200 zł
 • Rzeszów od 4 500 zł
Pokaż więcej »
Pacjenci szukali zabiegu operacja palucha koślawego / halluksa także w miastach pobliżu Gdańska, takich jak: Sopot, Gdynia, Wejherowo lub Starogard Gdański.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.