Operacja palucha koślawego / halluksa Gdynia i okolice

Synonimy: leczenie operacyjne halluksa, leczenie chirurgiczne palucha koślawego, operacja klasyczna halluxa bez implantu więcej »

Bezpośrednio w Gdyni nie dysponujemy placówką wykonującą operacja palucha koślawego / halluksa, natomiast możemy zaproponować wynonanie zabiegu w jednej z 3 innych klinik z okolicy Gdyni. Operacja palucha koślawego / halluksa można przeprowadzić m.in. w Swissmed Centrum Zdrowia S.A. w Gdańsku (20 km od Gdyni) w cenie 3 800 zł lub w Poradnia Chorób Stopy w Warszawie (20 km od Gdyni) gdzie cena za operacja palucha koślawego / halluksa wynosi 3 500 zł. W wymienionej placówce operacja palucha koślawego / halluksa wykonuje ortopeda. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Tourmedica.

Filtruj wyniki

DLA KLINIK: Oferujesz operacja palucha koślawego / halluksa w Gdyni? Dołącz do nas! »

Operacja palucha koślawego / halluksa Gdynia - informacje

Kadra w Poradnia Chorób Stopy Kadra w Poradnia Chorób Stopy

Halluks (łac. hallux valgus), inaczej paluch koślawy, to zmiana zwyrodnieniowa, która powoduje deformację w obrębie stopy. Zwyrodnieniu ulega staw śródstopno-paliczkowy dużego palca u stopy, przez co następuje jego odchylenie boczne. Schorzenie jest bolesne, utrudnia chodzenie i wymaga interwencji medycznej. W przypadku nieskuteczności leczenia zachowawczego konieczne jest wykonanie zabiegu operacyjnego. Korekta palucha koślawego polega na nacięciu kości i wszczepieniu tytanowej śrubki, która pozwala utrzymać pożądany kształt kości, a zabieg taki przeprowadza lekarz ortopeda. Do zespolenia kości używa się także klamer i płytek. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym i trwa on ok. 1–2 godzin. Okres rekonwalescencji to zazwyczaj 3–4 tygodni, może się jednak wydłużyć do 6–8 tygodni. Efekt końcowy jest widoczny po ok. 4 miesiącach od operacji.

Operacja palucha koślawego w Gdyni

Zabiegi korekty palucha koślawego w Gdyni przeprowadzają specjaliści ortopedzi Wielospecjalistycznej Kliniki Zabiegowej z Przychodnią Clinica Medica. Placówka ta oferuje usługi z zakresu ortopedii i traumatologii od 1996 roku. Operacje nabytych deformacji stóp takich jak halluksy czy palce młotowate, w klinice przeprowadza się metodami dobranymi indywidualnie – po ocenie zdjęcia rentgenowskiego i badaniu klinicznym.

Operacja palucha koślawego / halluksa znajduje się także w ofercie Szpitala Chirurgii Jednego Dnia 1DayClinic, należącego do Poradni Leczenia Stopy ETER-MED w Gdańsku. Po zakwalifikowaniu do leczenia operacyjnego przez ortopedę z poradni, pacjent poddawany jest zabiegowi metodą klasyczną lub z użyciem nowoczesnych, tytanowych bądź biowchłanialnych implantów. Zabieg polega na ścięciu wyrośli kostnych, skorygowaniu ustawienia palucha i zwężeniu stopy. Każda sala poopreacyjna jest wyposażona w system przywoławczy, a po zabiegu pacjent otrzymuje obuwie pooperacyjne.

Osteoplastyką zniekształceń stóp zajmują się też specjaliści z Klinicznego Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, który mieści się w szpitalu Copernicus (dawniej: Okręgowy Szpital Kolejowy w Gdańsku). W Copernicusie, oprócz operacji palucha koślawego, pacjent może poddać się również innym zabiegom deformacji stopy i stawu skokowego, np. palucha sztywnego, palców młotkowatych lub korekcji deformacji stępu.

Cena operacji halluksa w Polsce i w Wielkiej Brytanii

Kadra w Poradnia Chorób Stopy Kadra w Poradnia Chorób Stopy

W Polsce paluch koślawy można zoperować już za ok. 3 500 zł, podczas gdy w Brighton w Wielkiej Brytanii, w Nuffield Health Warwickshire Hospital, zabieg taki kosztuje 6 360 funtów, co w przeliczeniu na złotówki daje kwotę ok. 37 000 zł.

Operacja palucha koślawego / halluksa - ceny w Gdyni na tle innych miast

 • Warszawa od 3 500 zł do 17 030 zł
 • Szczecin od 3 000 zł do 8 000 zł
 • Gdańsk od 3 500 zł do 3 800 zł
 • Wrocław od 3 470 zł do 8 000 zł
 • Łódź od 3 500 zł
 • Poznań od 4 500 zł
 • Katowice od 3 000 zł do 4 000 zł
 • Bydgoszcz od 3 500 zł do 3 990 zł
 • Częstochowa od 3 000 zł
 • Kraków od 3 900 zł do 5 200 zł
 • Rzeszów od 4 500 zł
Pokaż więcej »

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.