Operacja palucha koślawego / halluksa Łódź

Synonimy: leczenie operacyjne halluksa, leczenie chirurgiczne palucha koślawego, operacja klasyczna halluxa bez implantu więcej »

Filtruj wyniki

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

DLA KLINIK: Oferujesz operacja palucha koślawego / halluksa w Łodzi? Dołącz do nas! »

Operacja palucha koślawego / halluksa Łódź - informacje

Sala operacyjna w Szpital Wielospecjalistyczny Medeor Plus Sala operacyjna w Szpital Wielospecjalistyczny Medeor Plus

Halluks (paluch koślawy) jest chorobą zwyrodnieniową, która polega na zniekształceniu stopy. Schorzenie to utrudnia normalne funkcjonowanie, w zaawansowanym stadium powodując duży ból w trakcie chodzenia, który klasyfikuje pacjenta do zabiegu operacyjnego. Operacja palucha koślawego / halluksa może być przeprowadzona na wiele sposobów. Wybór metody wykonywania zabiegu zależy od różnych czynników, m.in. od wieku pacjenta, stopnia deformacji stopy oraz stopnia uszkodzeń chrząstki stawowej. Ogólnie można je podzielić na zabiegi wykonywane na tkankach miękkich (mięśniach, więzadłach) oraz te na tkankach kostnych (m.in. zabiegi korekcyjne I kości śródstopia). Nowoczesne formy operacyjne umożliwiają leczenie także bezgipsowe. Po wykonanym zabiegu pacjent musi uważać na to by nie obciążać przodostopia przez okres ok.6 tygodni (do momentu uzyskania zrostu przeciętej kości, potwierdzonego w kontrolnym badaniu RTG). Leczeniem halluksów zajmuje się lekarz ortopeda.

Gdzie w Łodzi można wykonać operację palucha koślawego (halluksa)?

Centrum Medyczne Księżny Młyn w Łodzi jest placówką specjalizującą m.in. w wykonywaniu zabiegów z zakresu ortopedii. W swojej ofercie posiada takie zabiegi jak artroskopia stawu kolanowego oraz stawu barkowego, korekcja operacyjna paluchów koślawych, artrodeza stawów międzypaliczkowych palców stopy oraz usuwanie torbieli i ganglionów z rak i stóp. Zabieg operacyjny zawsze poprzedzany jest wizytą konsultacyjną podczas trwania której lekarz ustala szczegóły operacji.

Centrum Medyczne BIMED z Łodzi jest wielospecjalistyczną placówką medyczną, specjalizującą się m.in. w dziedzinie ortopedii. Leczenie halluksów w tej klinice rozpoczyna się od wywiadu lekarskiego, przeprowadzonego z lekarzem specjalistą. Najczęściej w trakcie jego trwania wykonywane jest zdjęcie RTG, dzięki któremu lekarz może określić parametry radiograficzne, służące do oceny palucha koślawego oraz całej stopy.

Lek. med. Marcin Milczarek jest specjalistą ortopedą, absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Staż zawodowy odbywał m.in. w Klinice Ortopedii USK im.WAM w Łodzi. Do jego głównych zainteresować zawodowych należą choroby stopy oraz stawu skokowego. Jest autorem licznych artykułów oraz doniesień naukowych z zakresu ortopedii, m.in. „Ocena prospektywna leczenia operacyjnego palucha koślawego sposobem osteotomii pierwszej kości śródstopia m. Chevron" oraz "Hallux valgus a BMI".

Porównanie cen operacyjnego leczenia palucha koślawego w Łodzi oraz w Londynie

Kadra w Szpital Wielospecjalistyczny Medeor Plus Kadra w Szpital Wielospecjalistyczny Medeor Plus
W klinice Private Medical Centre Acton w Londynie (Wielka Brytania) za operację palucha koślawego trzeba zapłacić ok.850 funtów (ok .5 100 zł). W Łodzi natomiast zabieg taki kosztuje ok. 4 000 zł.

Operacja palucha koślawego / halluksa - ceny w Łodzi na tle innych miast

 • Łódź od 3 500 zł
 • Warszawa od 3 500 zł do 17 030 zł
 • Szczecin od 3 000 zł do 8 000 zł
 • Gdańsk od 3 500 zł do 3 800 zł
 • Wrocław od 3 470 zł do 8 000 zł
 • Poznań od 4 500 zł
 • Katowice od 3 000 zł do 4 000 zł
 • Bydgoszcz od 3 500 zł do 3 990 zł
 • Częstochowa od 3 000 zł
 • Kraków od 3 900 zł do 5 200 zł
 • Rzeszów od 4 500 zł
Pokaż więcej »
Pacjenci szukali zabiegu operacja palucha koślawego / halluksa także w miastach pobliżu Łodzi, takich jak: Konstantynów Łódzki, Pabianice, Łask, Piotrków Trybunalski, Bełchatów lub Tomaszów Mazowiecki.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.