Operacja palucha koślawego / halluksa Rzeszów

Synonimy: leczenie operacyjne halluksa, leczenie chirurgiczne palucha koślawego, operacja klasyczna halluxa bez implantu więcej »

Filtruj wyniki

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

DLA KLINIK: Oferujesz operacja palucha koślawego / halluksa w Rzeszowie? Dołącz do nas! »

Operacja palucha koślawego / halluksa Rzeszów - informacje

Sala operacyjna w Szpital Specjalistyczny Im. Świętej Rodziny Sala operacyjna w Szpital Specjalistyczny Im. Świętej Rodziny

Paluch koślawy (łac. hallux valgus) należy do deformacji stopy i występuje najczęściej, gdyż dotyka 4% populacji. Na halluksy częściej cierpią kobiety niż mężczyźni. Deformacja ta polega na zniekształceniu stawu śródstopno-paliczkowego palucha. Główną przyczyną pojawienia się deformacji są czynniki genetyczne, a także nadwaga, stojący tryb życia, noszenie zbyt wąskiego obuwia oraz choroby reumatyczne czy obniżenie łuku poprzecznego stopy (następujące z wiekiem). Ponadto przyczyną powstania palucha koślawego mogą być także względy anatomiczne, np. przykurcz mięśnia przywodziciela palucha, nadmierna ruchomość I kości śródstopia lub dominacja I promienia stopy.

Operacyjne leczenie halluksa w rzeszowskich placówkach ortopedycznych

Operacja palucha koślawego oferowana jest przez Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Dorosłych, znajdujący się w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 im. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Przed zabiegiem pacjent poddawany dokładnej diagnostyce w Zakładzie Radiologii i Diagnostyki Obrazowej (RTG lub tomograf komputerowy stopy), natomiast po operacji poddany może zostać specjalistycznej rehabilitacji ortopedycznej w Klinicznej Pracowni Fizjoterapii.

Na operację korekcyjną palucha koślawego pacjent z Rzeszowa i okolic może także udać się na Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu w Szpitalu Specjalistycznym im. Świętej Rodziny w Rudnej Małej koło Rzeszowa (7,5 km). Oprócz halluksów korygowane są tutaj również inne wady wrodzone i zniekształcenia pourazowe stopy, np. palce młotkowate. Wśród innych operacji na kończynie dolnej wykonywana jest także zamknięta repozycja złamania pod kontrolą toru wizyjnego kończyny dolnej, zabieg usunięta kaletki przedrzepkowej czy operacyjne leczenie złamania lub zwichnięcia w obrębie kończyny dolnej z użyciem gwoździa ryglowanego lub zespolenia dynamicznego stabilizatora zewnętrznego.

Lekarzem, zajmującym się na terenie Rzeszowa leczeniem operacyjnym halluksa, jest lek. med. Łukasz Białek, ortopeda i traumatolog narządu ruchu, który doświadczenie z przeprowadzania operacji z zakresu ortopedii zdobywał podczas pracy na oddziałach ortopedycznych w Szpitalu Miejskim im. Jana Pawła II w Rzeszowie oraz w Szpitalu Bielańskim im. ks. J. Popiełuszki w Warszawie. Wśród wykonywanych przez niego zabiegów, oprócz operacji palucha koślawego, można wymienić także inne zabiegi z zakresu chirurgii kończyny dolnej i stopy, takie jak artroskopia stawu kolanowego i skokowego, rekonstrukcje więzadeł stawu skokowego, szycie ścięgna Achillesa a także operacje korekcyjne palucha młotkowatego.

Jaka jest cena operacji korekcyjnej palucha koślawego w Rzeszowie, a jaka za granicą?

Sala operacyjna w Ortovita Sala operacyjna w Ortovita

Za leczenie chirurgiczne halluksa w Rzeszowie trzeba zapłacić 4 500 zł, natomiast w Wielkiej Brytanii jest to kwota równa 3 700 funtów (20 700 zł) w BMI The Park Hospital.

Operacja palucha koślawego / halluksa - ceny w Rzeszowie na tle innych miast

 • Rzeszów od 4 500 zł
 • Warszawa od 3 500 zł do 17 030 zł
 • Szczecin od 3 000 zł do 8 000 zł
 • Gdańsk od 3 500 zł do 3 800 zł
 • Wrocław od 3 470 zł do 8 000 zł
 • Łódź od 3 500 zł
 • Poznań od 4 500 zł
 • Katowice od 3 000 zł do 4 000 zł
 • Bydgoszcz od 3 500 zł do 3 990 zł
 • Częstochowa od 3 000 zł
 • Kraków od 3 900 zł do 5 200 zł
Pokaż więcej »
Pacjenci szukali zabiegu operacja palucha koślawego / halluksa także w miastach pobliżu Rzeszowa, takich jak: Dębica, Krosno lub Mielec.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.