Operacja palucha koślawego / halluksa Warszawa

Synonimy: leczenie operacyjne halluksa, leczenie chirurgiczne palucha koślawego, operacja klasyczna halluxa bez implantu więcej »

Filtruj wyniki

DLA KLINIK: Oferujesz operacja palucha koślawego / halluksa w Warszawie? Dołącz do nas! »

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Operacja palucha koślawego / halluksa Warszawa - informacje

Kadra w Centrum Medyczne Gamma sp. z o.o. Kadra w Centrum Medyczne Gamma sp. z o.o.

Wąskie i ciasne obuwie, zwykle na wysokim obcasie, stojący tryb życia oraz choroby reumatyczne i urazy to najczęstsze przyczyny pojawienia się halluksa, znanego także jako paluch koślawy. Z powyższych względów schorzenie częściej dotyczy kobiet niż mężczyzn, a wśród przyczyn zaobserwowano również czynniki genetyczne. Początkowo stosuje się leczenie zachowawcze w postaci ortez lub specjalnych wkładek ortopedycznych. Nasilający się ból jest wskazaniem do zabiegu operacyjnego, którego metoda uzależniona jest od stopnia deformacji. Procedura zwykle polega na osteotomii I kości śródstopia z przemieszczeniem jej głowy w bocznym kierunku oraz zastosowaniu implantów biowchłanialnych bez konieczności stosowania gipsu.

Paluch koślawy – zabiegi lecznicze w Warszawie

Leczenie stóp jest częścią oferty Szpitala Lux Med, a zakres świadczeń w tym obszarze specjalizacji obejmuje m.in. operacje palucha koślawego, palucha sztywnego oraz często współistniejącej z halluksami młotkowatej deformacji palców II-V (tzw. palec młotkowaty). Chirurgiczne leczenie halluksów w Szpitalu obejmuje dwa rodzaje przykurczów: korektywny – z możliwością biernej korekcji deformacji oraz utrwalony – gdy palec jest trwale zagięty i nie daje się wyprostować. Zakres wykonywanych usług w obrębie stopy uwzględnia także leczenie wyrośli chrzęstno-kostnych.

Przywrócenie prawidłowej biomechaniki stopy poprzez leczenie deformacji palucha koślawego to również cel zabiegów, jakie wykonują specjaliści Centrum Chirurgii Specjalistycznej Ortopedika. W tym celu stosowana jest metoda miniinwazyjna (mini-open retrocapital osteotomy MORO), która polega na przezskórnej osteotomii I kości śródstopia z czasową stabilizacją drutami Kirschnera. Technika eliminuje konieczność powtórnej operacji w celu usunięcia zespolenia, zapewniając bardzo dobry efekt kosmetyczny. 

Operacja palucha koślawego należy do świadczeń, jakie w swojej praktyce realizuje lek. med. Krzysztof Bryłka, chirurg stopy, specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu, który wyspecjalizował się w leczeniu chorób oraz urazów stawu skokowego i stopy. Członek Europejskiego Towarzystwa Stopy i Stawu Skokowo-Goleniowego oraz Polskiego Towarzystwa Stopy i Stawu Skokowego, jest również instruktorem i współtwórcą Centrum Szkoleniowego z chirurgii stopy, które prowadzi działalność na terenie Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. 

Cena operacji halluksa w Warszawie i w USA

Sala operacyjna w Centrum Medyczne Gamma sp. z o.o. Sala operacyjna w Centrum Medyczne Gamma sp. z o.o.

Według  American Academy of Orthopedic  Surgeons, cena chirurgicznego leczenia palucha koślawego w placówkach medycznych na terenie USA zależy od stopnia deformacji oraz procedury i wynosi 3 000 - 4 700 $ (11 400 - 17 860 zł). W Warszawie tymczasem, za operację halluksa trzeba zapłacić około 4 400 zł.

Operacja palucha koślawego / halluksa - ceny w Warszawie na tle innych miast

 • Warszawa od 3 500 zł do 17 030 zł
 • Szczecin od 3 000 zł do 8 000 zł
 • Gdańsk od 3 500 zł do 3 800 zł
 • Wrocław od 3 470 zł do 8 000 zł
 • Katowice od 3 000 zł do 4 000 zł
 • Łódź od 3 500 zł
 • Poznań od 4 500 zł
 • Kraków od 3 900 zł do 5 200 zł
 • Bydgoszcz od 3 500 zł do 3 990 zł
 • Częstochowa od 3 000 zł
 • Lublin od 3 500 zł do 4 500 zł
 • Zielona Góra od 4 000 zł
Pokaż więcej »
Pacjenci szukali zabiegu operacja palucha koślawego / halluksa także w miastach pobliżu Warszawy, takich jak: Zielonka, Piaseczno, Józefów, Otwock, Grodzisk Mazowiecki lub Mińsk Mazowiecki.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.