Operacja palucha koślawego / halluksa Zielona Góra

Synonimy: leczenie operacyjne halluksa, leczenie chirurgiczne palucha koślawego, operacja klasyczna halluxa bez implantu więcej »

Filtruj wyniki

Operacja palucha koślawego / halluksa Zielona Góra - informacje

Sprzęt medyczny w Aldemed Centrum Medyczne Sprzęt medyczny w Aldemed Centrum Medyczne

Paluch koślawy, zwany również halluksem lub bunionem, jest najczęstszą deformacją stopy, która dotyczy stawu śródstopno-paliczkowego palucha. Schorzenie objawia się guzkiem u podstawy palucha, z obecnością którego wiąże się bolesność, zaczerwienienie, a z czasem odchylanie się palucha od osi w bocznym kierunku. Deformacja narasta powoli i w początkowej fazie można zastosować zmianę obuwia lub specjalne ortezy, odprowadzające paluch w kierunku przyśrodkowym. W przypadku dalszego nasilenia koślawości u osób starszych stosuje się leczenie chirurgiczne.

Chirurgiczne leczenie palucha koślawego w Zielonej Górze

Operacja palucha koślawego należy do świadczeń, realizowanych w ramach ambulatoryjnych usług medycznych z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu, jakie oferuje Poradnia KaDeMed. Wadę przodostopia leczy się tu zwykle z współistniejącymi deformacjami w obrębie stopy, takimi jak szpotawość pierwszej kości śródstopia i płaskostopie poprzeczne oraz w przypadku deformacji zaburzającej prawidłowy model chodu, o dużym stopniu koślawości, a także w związku z bólem palucha. Procedurę poprzedza konsultacja ortopedyczna oraz diagnostyka USG.

MiniTightRope to chirurgiczna metoda leczenia koślawości paluchów stopy, jaką stosuje się w Klinice Ortopedycznej Ortoline, korzystając z implantów amerykańskiej firmy Arthrex. Technika trwałej i elastycznej korekcji nie wymaga osteotomii, a w trakcie zabiegu wykonuje się dwa cięcia chirurgiczne na operowanej stopie. Po przewierceniu I i II kości śródstopia przeprowadzany jest pomiędzy nimi implant składający się z dwóch tytanowych blaszek oraz łącząca je linka z opatentowanej przez producenta plecionki. Oferta leczenia obejmuje również deformacje palców stopy, towarzyszące koślawości palucha stopy takie jak palce szponiaste, młoteczkowate i młotkowate.

W leczeniu palucha koślawego, palucha sztywnego, palców młotkowatych i młoteczkowatych oraz innych deformacji stóp wyspecjalizował się lek. med. Krzysztof Kaźmierczak, specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Absolwent Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie jest certyfikowany w zakresie chirurgicznych metod zaopatrywania deformacji stopy oraz leczenia powikłań w chirurgii stopy i stawu skokowo-goleniowego. Posiada ponadto kwalifikacje w zakresie diagnostyki ultrasonograficznej narządu ruchu. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Stopy i Stawu Skokowego.

Leczenie halluksów – ceny w Zielonej Górze i w Hove (Wielka Brytania)

Gabinet zabiegowy w Aldemed Centrum Medyczne Gabinet zabiegowy w Aldemed Centrum Medyczne

W znajdującej się w East Sussex Clinic Nine, oferta chirurgicznego leczenia halluksów wiąże się z wydatkiem 3 500 £ za jedną stopę i 4 500 £ za dwie (19 600 - 25 200 zł). Różnica cen jest zatem ogromna, biorąc pod uwagę, że w Zielonej Górze ceny zabiegu zwykle wynoszą 4 000 zł.

Operacja palucha koślawego / halluksa - ceny w Zielonej Górze na tle innych miast

 • Zielona Góra od 4 000 zł
 • Warszawa od 3 500 zł do 17 030 zł
 • Szczecin od 3 000 zł do 8 000 zł
 • Gdańsk od 3 500 zł do 3 800 zł
 • Wrocław od 3 470 zł do 8 000 zł
 • Łódź od 3 500 zł
 • Poznań od 4 500 zł
 • Katowice od 3 000 zł do 4 000 zł
 • Bydgoszcz od 3 500 zł do 3 990 zł
 • Częstochowa od 3 000 zł
 • Kraków od 3 900 zł do 5 200 zł
 • Rzeszów od 4 500 zł
Pokaż więcej »
Pacjenci szukali zabiegu operacja palucha koślawego / halluksa także w miastach pobliżu Zielonej Góry, takich jak: Głogów.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.