Operacja plastyczna krzywej przegrody nosowej Szczecin

plastyka przegrody nosowej, korekcja skrzywionej przegrody nosa, prostowanie przegrody nosowej przez chirurga plastycznego więcej »

Operacja plastyczna krzywej przegrody nosowej Szczecin - informacje

Operacja krzywej przegrody nosowej może być wykonywana zarówno z powodów kosmetycznych, jak i laryngologicznych, a poza poprawą wyglądu, do przeprowadzenia zabiegu istnieją wskazania medyczne, związane z brakiem prawidłowej drożności nosa. Wśród skrzywień przegrody nosowej wyróżnia się skrzywienie części chrzęstnej przegrody oraz części kostnej. Istnieją dwie metody korekcji: podśluzówkowa resekcja przegrody bądź septoplastyka. Istotą każdego z zabiegów jest eliminacja skrzywienia i przywrócenia prawidłowej funkcji przegrody nosowej, korygując także wygląd zewnętrzny nosa. Zabieg w znieczuleniu ogólnym zwykle trwa około 90 minut. 

Operacja plastyczna krzywej przegrody nosowej w Szczecinie – gdzie można wykonać zabieg?

Problemy z oddychaniem, spowodowane nieprawidłową budową przegrody nosowej, korygują specjaliści Kliniki Chirurgii Plastycznej Artplastica. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, a cięcie przeprowadzane jest odpowiednio do wskazań operacyjnych z możliwością przeszczepu części chrzęstnych z innych partii ciała. Zabieg kończy się szyciem, tamponadą przewodów nosowych oraz unieruchomieniem nosa za pomocą szyny grzbietowej. Plastyka nosa w placówce obejmuje także procedury, związane z nosem chrzęstnym, modelowaniem i zmianą profilu oraz wielkości nosa.  

Operacje zmiany kształtu i wielkości nosa oraz korekcję jego części chrzęstnej lub kostnej, w tym korekcję krzywej przegrody nosowej, przeprowadza w Szczecinie także dr n. med. Andrzej Dmytrzak, specjalista chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej II stopnia. Jego oferta obejmuje również modelowanie szkieletu kostnego bądź korekcję skrzywienia przegrody nosa w przypadku np. trudności w oddychaniu.  Członek m.in. Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej i Światowego Towarzystwa Chirurgii Estetycznej, doświadczenie zdobywał m.in. w Klinice Chirurgii Plastycznej CKPWAM w Warszawie.

Operacja plastyczna krzywej przegrody nosowej po urazie lub na skutek wrodzonych deformacji to również oferta Centrum Medycznego Sonomed. Zabieg jest jednym z elementów wykonywanej tu rynoplastyki, a pozostałe procedury obejmują także korekcję nosa zewnętrznego (nos garbaty, siedełkowaty), korektę nozdrzy lub czubka nosa. Zakres korekcji pozostałych podzespołów twarzy obejmuje również operacje oczu oraz lifting twarzy i szyi.

Cena septoplastyki w Szczecinie i w Wielkiej Brytanii 

Cena korekcji krzywej przegrody nosowej w Szczecinie, w zależności od zakresu zabiegu, może wynieść około 4 000 - 5 000 zł. Według serwisu Surgeryprice.co.uk jest to jedna z najtańszych propozycji w Europie. Dla porównania, najdroższe zabiegi wykonują chirurdzy w Wielkiej Brytanii i w Irlandii – tam septoplastyka kosztuje nawet 4 500 € (18 900 zł). 

Operacja plastyczna krzywej przegrody nosowej - ceny w Szczecinie na tle innych miast

 • Szczecin od 5 000 zł do 6 000 zł
 • Warszawa od 4 000 zł do 22 700 zł
 • Wrocław od 4 000 zł do 8 500 zł
 • Katowice od 6 150 zł
 • Łódź od 4 000 zł do 5 200 zł
 • Bydgoszcz od 2 700 zł do 3 500 zł
 • Częstochowa od 3 000 zł do 4 000 zł
 • Zielona Góra od 3 500 zł
 • Gdańsk od 8 000 zł do 12 000 zł
 • Poznań od 4 000 zł do 6 000 zł
 • Jelenia Góra od 4 500 zł
Operacja plastyczna krzywej przegrody nosowej cena »

Usługa operacja plastyczna krzywej przegrody nosowej w Szczecinie jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, lekarza medycyny estetycznej, chirurga plastycznego i laryngologa.

Pacjenci szukali zabiegu operacja plastyczna krzywej przegrody nosowej w pobliżu Szczecina, w miejscowościach: Goleniów oraz Stargard Szczeciński.