Operacja plastyczna krzywej przegrody nosowej Wrocław

Synonimy: plastyka przegrody nosowej, korekcja skrzywionej przegrody nosa, prostowanie przegrody nosowej przez chirurga plastycznego więcej »

Filtruj wyniki

Operacja plastyczna krzywej przegrody nosowej Wrocław - informacje

Kadra w Centrum Medyczne Bieniek Kadra w Centrum Medyczne Bieniek

Skrzywiona przegroda nosowa przede wszystkim utrudnia oddychanie, ale jest także przyczyną nieestetycznego wyglądu nosa. Dodatkowo sprzyja infekcjom górnych dróg oddechowych oraz powoduje przewlekły katar. Jedynym sposobem jest operacja plastyczna.

Sposób na krzywą przegrodę nosową

W klinice Chirurgia Plastyczna Aestetica z różnych operacji plastycznych twarzy wykonywane są m.in. operacje korekcyjne nosa. Są to zarówno korekcje krzywej przegrody nosowej, jak i korekcje kształtu nosa, korekcje czubka nosa oraz operacje powiek górnych i dolnych czy operacje odstających uszu. Zabiegami takimi zajmuje się tutaj dr n. med. Jacek Jarliński, specjalista chirurgii plastycznej (II stopnia od 1994 roku) i chirurgii ogólnej (I i II stopnia), który doświadczenie z tej pierwszej dziedziny zdobywał w Oddziale Chirurgii Plastycznej Okręgowego Szpitala Kolejowego we Wrocławiu.

W Gabinecie Chirurgii Plastycznej dr Piotr Knast pacjent może umówić się na operacje prostującą krzywą przegrodę nosową. Lekarz w trakcie tego zabiegu poprawia część przednią - chrzestną przegrody oraz część tylną - kostną. Ponadto wykonywane są tutaj także korekcje kształtu nosa lub odstających uszu. Pacjentów przyjmuje tutaj dr n. med. Piotr Knast, specjalista chirurgii ogólnej i chirurgii plastycznej, który doświadczenie z tej drugiej dziedziny zdobywał w Oddziale Chirurgii Plastycznej Okręgowego Szpitala Kolejowego we Wrocławiu oraz na zagranicznych i krajowych kursach i konferencjach, czego potwierdzeniem są liczne certyfikaty, np. z  X Zjazdu Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej (z roku 2005).

EuroMediCare to Szpital Specjalistyczny z Przychodnią we Wrocławiu, gdzie na Oddziale Chirurgii Plastycznej w ramach korekty twarzy przeprowadzana jest m.in. plastyka przegrody nosowej. Dodatkowo pacjent może się tutaj umówić na korekcje nosa, plastykę czubka nosa oraz lifting twarzy i plastykę powiek. Zabiegami takimi i innymi zajmuje się tutaj dr n. med. Wojciech Wacławowicz, specjalista chirurgii dziecięcej i chirurgii plastycznej (II stopnia od 2003 roku), który tytuł doktora nauk medycznych uzyskał w 2001 roku. Doszkalał się na wielu kongresach, np. w 2001 uczestniczył w VIII Kongresie Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Estetycznej i Rekonstrukcyjnej w Łodzi.

Przychodnia Chirurgia Plastyczna H. Knakiewicz oferuje pacjentom, chcącym poprawić jakość oddychania i nie tylko, operacje plastyczną krzywej przegrody nosowej - scenoplastykę. Ponadto możliwa jest tutaj także operacja części kostnej nosa (tzw. piramida) oraz  części chrzęstnej nosa (w której skład wchodzą czubek i skrzydła nosa). Jednym z lekarzy jest dr n. med. Monika Knakiewicz, specjalista chirurgii ogólnej, która z zakresu chirurgii plastycznej zdobywała wiedze i umiejętności w zagranicznych ośrodkach we Włoszech, Hiszpanii i Niemczech oraz na szkoleniach, kursach i konferencjach naukowych.

W Centrum Chirurgii Plastycznej, Dermatologicznej i Laserowej Renaty i Andrzeja Bieńka można poprawić wygląd nosa oraz wyprostować skrzywioną przegrodę nosową za pomocą operacji plastycznej. Specjalista zajmie się naprawą takich części nosa jak: nadmierny garb chrzęstno-kostny, zapadnięcie lub skrzywienie grzbietu nosa oraz poszerzenie, rozdwojenie, lub uwypuklenie czubka nosa. Pacjentów przyjmuje tutaj m.in. dr n. med. Andrzej Bieniek, specjalista chirurgii plastycznej oraz chirurgii ogólnej, który doświadczenie z tej pierwszej dziedziny zdobywał m.in. w Oddziale Chirurgii Plastycznej Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz za granicą w Oddziale Chirurgii Oparzeniowej, Plastycznej i Rekonstrukcyjnej Reńsko-Westfalskiej Wyższej Szkoły Technicznej - Klinika w Akwizgranie.

Gabinet Chirurgii Plastycznej Andrzej Michalak przeprowadza operacje korekcyjne nosa z zakresu nie tylko wyprostowania skrzywionej części przegrody, ale także korekcji całego kształtu nosa lub samego czubka. Mogą na taką operacje zapisać się osoby ze zbyt wystającym nosem, z za szerokimi skrzydełkami lub chcący zmienić kształt czubka nosa. Lekarzem jest dr Andrzej Michalak, specjalista chirurgii plastycznej II stopnia, który doświadczenie z tej dziedziny zdobywał na  Oddziale Chirurgii Plastycznej Okręgowego Szpitala Kolejowego we Wrocławiu.

Ile kosztuje operacja korekcyjna krzywej przegrody nosowej we Wrocławiu, a ile za granicą?

dr Jakub Kratochwil dr Jakub Kratochwil

We Wrocławiu za plastykę przegrody nosowej pacjent zapłaci kwotę od 3 do 5 tys. zł (np. w Gabinecie Chirurgii Plastycznej dr Knast), za granicą jest to cena 6 tys. euro (np. u dr. Matta Erdmanna w Spire Washington Hospital w Newcastle w Wielkiej Brytanii).

Operacja plastyczna krzywej przegrody nosowej - ceny we Wrocławiu na tle innych miast

  • Wrocław od 4 000 zł do 8 500 zł
  • Warszawa od 4 000 zł do 22 700 zł
  • Szczecin od 3 650 zł do 6 000 zł
  • Łódź od 4 000 zł do 5 200 zł
  • Bydgoszcz od 2 700 zł do 3 500 zł
  • Katowice od 6 150 zł
  • Zielona Góra od 3 500 zł
  • Poznań od 4 000 zł do 6 000 zł
  • Częstochowa od 2 500 zł do 3 000 zł
Pokaż więcej »

Usługa operacja plastyczna krzywej przegrody nosowej we Wrocławiu jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, lekarza medycyny estetycznej, chirurga plastycznego i laryngologa.

Pacjenci szukali zabiegu operacja plastyczna krzywej przegrody nosowej w pobliżu Wrocławia, w miejscowościach: Brzeg.

Autor: