Operacja przegrody nosa z korekcją małżowin nosowych Warszawa

septokonchoplastyka, zabieg korekcji przegrody nosa wraz z korekcją małżowin nosowych, korekcja przegrody nosowej oraz małżowin nosowych więcej »

Operacja przegrody nosa z korekcją małżowin nosowych Warszawa - informacje

Sprzęt medyczny w Optimum Klinika Głowy i Szyi Sprzęt medyczny w Optimum Klinika Głowy i Szyi

Operacja przegrody nosa (septoplastyka) połączona z korekcją małżowin nosowych (konchoplastyką) wykonywana jest u pacjentów, zmagających się z problemami oddechowymi, częstymi zapaleniami w obrębie nosa i zatok czy zaburzeniami snu. Zabieg polega na chirurgicznej korekcie przegrody nosa poprzez ustawienie jej linii pośrodkowej ciała oraz zmniejszeniu przerośniętych małżowin nosowych. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i - w zależności od techniki wykonania - trwa od 1 do 4 godzin. Septoplastyka z konchoplastyką może być przeprowadzana klasyczną metodą chirurgiczną, metodą endoskopową, a także techniką Celon i laserową (przy użyciu lasera diodowego lub lasera frakcyjnego CO2). Zabiegi przeprowadza specjalista laryngolog.

Zabieg septoplastyki i konchoplastyki w Warszawie

Zabieg mający na celu poprawę skrzywionej przegrody nosa (septoplastykę), a także korekcję małżowin nosowych (konchoplastykę) przeprowadzają lekarze Centrum Medycznego Krajmed w Warszawie. Septoplastyka wykonywana jest techniką rekonstrukcji, przy użyciu sprzętu optycznego, uwidaczniającego pole operacyjne. W placówce można przeprowadzić również operację zamknięcia perforacji przegrody nosa, przy wykorzystaniu chrząstki przegrody lub specjalnej płytki, przypominającej implant.

Operacje w obrębie nosa wykonują również lekarze Centrum Medycznego Enel-med. Placówka specjalizuje się w przeprowadzaniu m.in. zabiegów laryngologicznych z zakresu korekcji małżowin nosa plazmą argonową i metodą Celon, korekcji przegrody nosa, poszerzaniu otworu gruszkowatego, a także endoskopowych operacjach zatok połączonych z korekcją przegrody nosa i korekcją małżowin nosa. Przy okazji powyższych operacji możliwe jest także wykonanie plastyki podniebienia miękkiego i założenie implantów PILLAR. Przed zabiegami w placówce przeprowadza się badania diagnostyczne przy użyciu nasofiberskopu - nowoczesnego urządzenia, obrazującego drożność nosa, nosogardła oraz gardła dolnego.

Operacja przegrody nosa z korekcją małżowin nosowych możliwa jest do wykonania również u dr n.med. Doroty Kapiszewskiej-Dzedzej, specjalisty otolaryngologii. Prowadzi Prywatną Praktykę Laryngologiczną, gdzie przyjmuje zarówno pacjentów dorosłych, jak i dzieci od 1-go miesiąca życia. Specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu m.in. chorób nosa, gardła i zatok. Przeprowadza endoskopowe i klasyczne operacje nosa i przegrody, a także zajmuje się nieoperacyjnym udrażnianiem zatok. W swoim gabinecie wykonuje badania endoskopowe nosa, cytologię błon śluzowych nosa i pobiera wymazy z nosa.

Korekcja przegrody nosa i małżowin nosowych droższa w Hiszpanii niż w Polsce

Gabinet zabiegowy w Centrum Medyczne MML Gabinet zabiegowy w Centrum Medyczne MML

W hiszpańskiej Clinicas Diego de Leon zabieg korekcji przegrody nosa połączony z konchoplastyką kosztuje 3800 € (ponad 16 000 zł), natomiast w Warszawie cena takiej operacji jest znacznie niższa i wynosi około 4 200 zł.

Operacja przegrody nosa z korekcją małżowin nosowych - ceny w Warszawie na tle innych miast

 • Warszawa od 3 900 zł do 10 600 zł
 • Szczecin od 4 000 zł do 5 700 zł
 • Gdańsk od 6 500 zł do 16 800 zł
 • Bydgoszcz od 3 500 zł do 3 900 zł
 • Częstochowa od 2 500 zł do 3 000 zł
 • Lubin od 3 500 zł
 • Katowice od 3 500 zł
 • Białystok od 2 000 zł
 • Zakopane od 5 500 zł
 • Nowy Targ od 5 500 zł
 • Świdnik od 4 500 zł
 • Mszana Dolna od 5 500 zł
Operacja przegrody nosa z korekcją małżowin nosowych cena »

Usługa operacja przegrody nosa z korekcją małżowin nosowych w Warszawie jest najczęściej wykonywana przez otolaryngologa i laryngologa.

Pacjenci szukali zabiegu operacja przegrody nosa z korekcją małżowin nosowych w pobliżu Warszawy, w miejscowościach: Zielonka, Piaseczno, Józefów, Otwock, Grodzisk Mazowiecki oraz Mińsk Mazowiecki.

Autor: