Operacja przepukliny brzusznej z użyciem siatki Bydgoszcz

Synonimy: leczenie przepukliny brzusznej z użyciem siatki, usunięcie przepukliny brzusznej z użyciem siatki

Filtruj wyniki

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Oferujesz operacja przepukliny brzusznej z użyciem siatki w Bydgoszczy?

Operacja przepukliny brzusznej z użyciem siatki Bydgoszcz - informacje

Gabinet zabiegowy w Stadmedica Centrum Medyczne Gabinet zabiegowy w Stadmedica Centrum Medyczne

Źródłem powstania przepukliny brzusznej jest przemieszczenie się narządów wewnętrznych, znajdujących się w jamie brzusznej, poza ich własne granice. Wyróżnia się kilka rodzajów przepuklin brzusznych: przepuklinę brzuszną pachwinową, udową, pępkową, kresy białej oraz pooperacyjną. Najczęstszymi objawami tej dolegliwości jest elastyczne uwypuklenie, przybierające postać twardego guzka, oraz silny ból w miejscu powstania przepukliny. Często występują także wzdęcia, nudności czy wymioty. Leczenie można przeprowadzić w sposób tradycyjny przy użyciu materiałów sztucznych lub bez ich zastosowania albo laparoskopowo. Operacja przepukliny brzusznej z użyciem siatki przeprowadzane są zazwyczaj w przypadku dużych zmian przepuklinowych.

Chirurdzy, wykonujący operację przepukliny brzusznej z użyciem siatki w Bydgoszczy

W celu poddania się operacji przepukliny brzusznej z użyciem siatki można zgłosić się do dr hab. n. med. Stanisława Dąbrowieckiego, posiadającego także tytuł profesora zwyczajnego. W 1979 r. ukończył Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Gdańsku. Jest autorem m.in. pracy na temat badań doświadczalnych i klinicznych nad zastosowaniem siatek z tworzywa sztucznego w leczeniu nawrotowych przepuklin pachwinowych. Do głównych zainteresowań zawodowych zalicza ,obok chirurgii przepuklin, również chirurgię ściany brzucha oraz chirurgiczne leczenie otyłości, która może być źródłem powstania przepukliny brzusznej.

Kolejnym chirurgiem, przeprowadzającym w Bydgoszczy operacje przepukliny brzusznej ze wstawieniem siatki, jest dr n. med. Paweł Wierzchowski. Posiada on specjalizację z zakresu chirurgii ogólnej oraz chirurgii naczyniowej. Oprócz operacji przepuklin brzusznych przeprowadza zabiegi przepuklin udowych. Ukończył wiele kursów, dotyczących leczenia tego typu dolegliwości, w tym m.in. Nowe techniki w chirurgii przepuklin. Szycie powłoki jamy brzusznej. Jest autorem wystąpienia pt.: Wyniki leczenia przepuklin brzusznych implantem śródotrzewnowym "na otwarto" oraz Szew pętlowy w szyciu powłoki brzusznej.

Chirurg ogólny dr n. med. Jacek Szopiński również wykonuje operacje przepukliny brzusznej z zastosowaniem siatki. W 2011 r. obronił pracę doktorską, której tematyka dotyczyła leczenia przepuklin pachwinowych. Doświadczenie zawodowe z zakresu chirurgii przepuklin zdobywał m.in. w Cleveland Clinic w USA. Uczestniczył także w szkoleniach i konferencjach zagranicznych, związanych z chirurgią przepukliny, w tym w kursach organizowanych w Berlinie, San Francisco czy Atenach. Należy do Polskiego Klubu Przepuklinowego.

Czy warto wykonywać operację przepukliny brzusznej z użyciem siatki w Polsce? - Porównanie cen w Bydgoszczy i Kalifornii

Kadra w Stadmedica Centrum Medyczne Kadra w Stadmedica Centrum Medyczne

California Hernia Specialists Todd S. Harris, Md w Kalifornii operację przepukliny brzusznej z użyciem siatki wycenia na 3 985 $ (ok. 15 500 zł). Konkurencyjne ceny są w Bydgoszczy, bowiem za ten sam zabieg trzeba tu zapłacić ok. 3 000 - 4 000 zł.

Operacja przepukliny brzusznej z użyciem siatki - ceny w Bydgoszczy na tle innych miast

 • Bydgoszcz od 4 200 zł
 • Wrocław od 3 000 zł do 6 500 zł
 • Łódź od 2 400 zł do 6 000 zł
 • Kraków od 4 500 zł
 • Tychy od 2 500 zł do 3 100 zł
 • Częstochowa od 2 500 zł do 3 000 zł
 • Poznań od 5 000 zł
 • Zielona Góra od 2 500 zł do 3 200 zł
 • Toruń od 4 000 zł do 5 000 zł
 • Katowice od 5 950 zł
 • Warszawa od 4 200 zł
 • Lublin od 4 000 zł
Pokaż więcej »

Usługa operacja przepukliny brzusznej z użyciem siatki w Bydgoszczy jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego.

Pacjenci szukali zabiegu operacja przepukliny brzusznej z użyciem siatki w pobliżu Bydgoszczy, w miejscowościach: Inowrocław.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska