Operacja przepukliny mosznowej jednostronnej

Synonimy: leczenie przepukliny mosznowej jednostronnej bez siatki

Filtruj wyniki
Gdańsk  ul. Wileńska 44

Swissmed Centrum Zdrowia S.A.

ocena 4.6 / 5 (71 opinii) - zobacz opinie »zobacz »
"Wszystko dobrze zorganizowane od przyjęcia do szpitala przez przygotowanie do zabiegu. Personel medyczny miły, uprzejmy i pomocny wszystko wyjaśnia, kadra lekarska też wspaniała, jako pacjentka zostałam o wszystkim poinformowana przez co czułam się spokojnie i w pełni mogłam zaufać lekarzom oraz bez obaw powierzyć im swoje zdrowie. Po zabiegu świetna opieka, super warunki w sali szpitalnej. Jestem w 100% zadowolona i wdzięczna lekarzom jak i całemu personelowi swissmed." 

Operacja przepukliny mosznowej jednostronnej - informacje

Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS

Przepuklina mosznowa powstaje zazwyczaj w wyniku długotrwałej choroby i ujawnia się w postaci miękkiego guza (worka przepuklinowego) w mosznie, który staje się bardziej widoczny podczas kaszlu czy napinania mięśni. Przesunięty do moszny worek przepuklinowy często zawiera znaczną część narządów jamy brzusznej jak jelito cienkie po prawej lub jelito grube po lewej stronie. Przepuklina mosznowa nie cofa się samoistnie i konieczna jest interwencja chirurgiczna. Operacje przeprowadza się z wykorzystaniem specjalnej siatki, która jest zabezpieczeniem przed nawrotem choroby, lub też metodą laparoskopową. która jest mniej inwazyjna i skraca okres rekonwalescencji. Operacja ma na celu zmniejszenie dolegliwości bólowych, zmniejszenie ryzyka uwięźnięcia przepukliny oraz ogólną poprawę wyglądu.

Operacje przepukliny mosznowej jednostronnej w Polsce

Operacje przepukliny mosznowej przeprowadza w Szczecinie dr n. med. Jerzy Lubikowski, który jest specjalistą chirurgiem, transplantologiem. Doktor doświadczenie chirurgiczne zdobywał pracując w Polsce, Niemczech oraz Holandii. W latach 2002-2005 odbywał staż w szpitalach uniwersyteckich Groningen, Leiden i Rotterdamie, w Holandii. W latach 2009 i 2011 r. uczestniczył w Kongresie i szkoleniu w zakresie chirurgii jelita grubego i proktologii w Sant Gallen, w  Szwajcarii. Od 1996 roku prowadzi prywatną praktykę chirurgiczną w Szczecinie.

We Wrocławiu operację przepukliny mosznowej można wykonać w Dolnośląskim Centrum Medycznym Dolmed.  Placówka  funkcjonuje od 1977 roku i stale poszerza zakres świadczonych usług medycznych. Szpital otrzymał nagrodę Gepard Biznesu 2012 w ochronie zdrowia. Zabiegi usuwania przepuklin wykonuje dr n. med. Maciej Grabień , który jest specjalistą chirurgii ogólnej.

Kolejną wartą polecenia placówką jest Szpital Eskulap w Bydgoszczy. Tam również można poddać się operacji przepukliny mosznowej. Szpital cieszy się dużym zaufaniem pacjentów i został wyróżniony licznymi certyfikatami w tym Certyfikatem Szpitala bez Bólu, Certyfikatem Akredytowanym przez Ministra Zdrowia, oraz Wyróżnieniem w rankingu Bezpieczny Szpital 2014, i Certyfikatem Przyjazna Przychodnia. Odział Chirurgii w Szpitalu Eskulap prowadzi prof. dr hab. n. med Stanisław Molski, który jest jednym z najwybitniejszych chirurgów naczyniowych w Polsce.

Esteuroda Jaworzno to kolejna na mapie Polski placówka gdzie można poddać się zabiegowi leczenia przepukliny mosznowej jednostronnej. Zabiegi wykonuje dr n. med. specjalista chirurgii ogólnej Artur Sandelewski, który praktykę zawodową zdobywał w Mediolanie i w Wiedniu oraz u dr Vinzenzo Gambino -dyrektora Hair Restoration Surgery San Raffaele University Hospital w Milanie.

W Warszawie operację przepukliny mosznowej można wykonać u dr n. med. Ryszarda Haneckiego. Jest on chirurgiem i urologiem II stopnia, absolwentem Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Doktor jest autorem wielu publikacji i laureatem wielu nagród w tym Nagrody za najlepszą pracę naukową z zakresu endourologii „PCNL u dzieci”, na XIX Kongresie Naukowym PTU, Warszawa, 1999. Jest on członkiem Europejskiego Towarzystwa Urologicznego.

Operacji przepukliny mosznowej można poddać się w Polsce nie tylko w największych miastach. W mniejszych miejscowościach również funkcjonują doskonale wyposażone gabinety, które wykonują takie zabiegi. Przykładem może tu być chociażby Racuła koło Zielonej Góry gdzie prywatną praktykę lekarską prowadzi dr Krzysztof Lubecki, specjalista chirurgii ogólnej. Doktor jest absolwentem Akademii Medycznej w Poznaniu, członkiem Polskiego Klubu Przepuklinowego i Polskiego Towarzystwa Flebologicznego. Od 1993 roku prowadzi on prywatną praktykę lekarską.

Cena operacji przepukliny mosznowej jednostronnej w Polsce i za granicą

Sprzęt medyczny w Żagiel Med Szpital Sprzęt medyczny w Żagiel Med Szpital

Operacja przepukliny mosznowej jednostronnej kosztuje w Warszawie od 3000 do 5000 zł, natomiast w Wielkiej Brytanii koszt takiej operacji to ok 4 000 £ ( ok 17 000 zł). Ta znaczna różnica w cenie powoduje, że cudzoziemcy coraz częściej pojawiają się w naszych klinikach celem wykonania operacji. Polscy chirurdzy doświadczenie zawodowe często zdobywają w zachodnich klinikach co dodatkowo wzbudza zaufanie zagranicznych pacjentów, którzy zabiegi w Polsce łączą z wypoczynkiem i zwiedzaniem naszego kraju.

Operacja przepukliny mosznowej jednostronnej - ceny w różnych miastach

  • Wrocław od 3 300 zł
  • Częstochowa od 2 500 zł do 3 000 zł
  • Lublin od 5 300 zł
  • Kraków od 3 000 zł
  • Lubin od 2 700 zł
  • Zielona Góra od 2 500 zł do 3 200 zł
  • Gdańsk od 4 900 zł
  • Bydgoszcz od 3 700 zł do 4 600 zł
  • Kędzierzyn-Koźle od 2 500 zł
Pokaż więcej »

Usługa operacja przepukliny mosznowej jednostronnej jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska