Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej z użyciem siatki

Wczytaj więcej wyników

Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej z użyciem siatki - informacje

Kadra w Centrum Medyczne Bieniek Kadra w Centrum Medyczne Bieniek

Przepuklina pachwinowa to najczęściej występujący rodzaj przepukliny (ponad 70% wszystkich przypadków). Wśród operacyjnych metod leczenia tego schorzenia coraz większą popularnością cieszą się zabiegi z wykorzystaniem syntetycznej siatki, przy pomocy której wzmacnia się nadwyrężone tkanki. Zabieg przeprowadzany jest najczęściej w znieczuleniu miejscowym, w ramach tzw. „chirurgii jednego dnia" i polega na wypreparowaniu worka przepuklinowego oraz założeniu siatki. Jej astosowanie pozwala na stosunkowo szybki powrót chorego do codziennej aktywności, znacznie zmniejsza też ryzyko nawrotu przepukliny.

Gdzie zoperujemy przepuklinę?

Operacje usunięcia przepukliny pachwinowej ma w swojej ofercie Oddział Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej Szpitala Specjalistycznego im. F. Ceynowy w Wejherowie, gdzie tego typu zabiegi przeprowadza dr n. med. Maciej Śmietański. Ten znany i ceniony specjalista chirurgii ogólnej ma na swoim koncie niemal 50 prac naukowych, jest także redaktorem „Polskiego Standardu Leczenia Przepuklin Pachwiny". Dr Śmietański pełni funkcję Wicedyrektora Europejskiego Rejestru Operacji Przepuklin Brzusznych (EuraHS), jest również współtwórcą Europejskiego Standardu Leczenia Przepuklin Pachwiny i klasyfikacji przepuklin brzusznych EHS.

Kolejnym wybitnym specjalistą, przeprowadzającym zabiegi operacyjnego usuwania przepuklin pachwinowych z użyciem siatki jest dr hab. n. med. Stanisław Dąbrowiecki, prof. UMK. Prof. Dąbrowiecki jest chirurgiem z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem zawodowym, specjalistą w zakresie leczenia przepuklin. Przeprowadza zabiegi metodą klasyczną i laparoskopową, stosując nowoczesne metody leczenia, w tym mocowanie siatki za pomocą kleju Ifabond i nowoczesne, lekkie siatki Ultrapro lub Optilene. Prof. Dąbrowiecki przyjmuje pacjentów w bydgoskim Centrum Medycznym Bieńkowski.

Operacja przepukliny pachwinowej u polskich chirurgów

Gabinet zabiegowy w Medicus Estetic Gabinet zabiegowy w Medicus Estetic

Pacjenci, pragnący operacyjnie usunąć jednostronną przepuklinę pachwinową mogą udać się także do Szpitala Św. Rafała w Krakowie, gdzie zabiegi tego typu przeprowadza dr n. med. Roman Kuśnierczyk, dr n. med. Ryszard Mądry oraz dr n. med. Wiesław Piątkowski. Oprócz przepuklin pachwinowych w placówce usuwane operacyjnie są także przepukliny mosznowa, udowa, pępkowa oraz przepukliny w kresie białej.

Operacje z użyciem siatki przeprowadzają także dr n. med. Marcin Śledź, dr n. med. Krzysztof Michalczyk i dr Sebastian Grzeszewski ze szczecińskiej MediKliniki. Ta nowoczesna placówka wyposażona jest w wysokiej jakości sprzęt (m.in. nowoczesny laparoskop czy aparat ultrasonograficzny), a po zabiegu pacjenci odpoczywają w komfortowych pokojach.

Kolejną placówką, oferującą swoim pacjentom tego typu zabiegi jest Klinika Chirurgii Plastycznej, Medycyny Estetycznej i Flebologii Solumed w Szczecinie, gdzie zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej przeprowadza dr n. med. Tomasz Dydymski, członek Towarzystwa Chirurgów Polskich oraz Polskiego Towarzystwa Leczenia Oparzeń. Oprócz klasycznych operacji przepuklin w placówce można także poddać się operacjom laparoskopowym.

Warto polecić również katowickie Centrum Chirurgii Mazan – nowoczesną placówkę, wyposażoną w nowoczesny blok operacyjny z dwiema doskonale wyposażonymi salami operacyjnymi. Specjalistami z zakresu chirurgii ogólnej w klinice są dr n. med. Grzegorz Kowalski i dr hab. n. med. Robert Król, posiadający również specjalizację w zakresie chirurgii naczyniowej oraz transplantologii klinicznej.

Siatka w zabiegach operacyjnego usuwania przepuklin pachwinowych stosowana jest także w Prywatnym Centrum Chirurgii w Toruniu. Placówka, działająca na rynku usług medycznych od 1992 roku, ma na swoim koncie już ponad 2300 zabiegów usuwania przepuklin. Rodzaj zabiegu zawsze dostosowany jest do wieku, płci, rodzaju przepukliny i ogólnego stanu zdrowia chorego. Zabiegi chirurgicznego usuwania przepuklin z użyciem siatek przeprowadzają dr n. med. Jacek Winczarkiewicz oraz dr Marek Borkiewicz.

Polskie kliniki chirurgiczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem zagranicznych pacjentów. Wynika to nie tylko z ich europejskiego poziomu i doświadczenia polskich lekarzy, ale też – przede wszystkim – ze znacznej różnicy cen. Na Wyspach Brytyjskich średni koszt zabiegu jednostronnego usunięcia przepukliny pachwinowej z użyciem siatki to koszt w przeliczeniu 7000-10 000zł, niewiele taniej jest w Niemczech – tam ceny zabiegów rozpoczynają się od 2100€, czyli 6100zł. Natomiast w Polsce taką operację przeprowadzić można już za 2500zł ( ZOZ Medicus-Estetic w Tychach oferuje taki zabieg w cenie 2400zł), dlatego coraz więcej zagranicznych pacjentów decyduje się na wykonanie zabiegu właśnie w naszym kraju.

Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej z użyciem siatki - ceny w różnych miastach

  • Wrocław od 2 800 zł do 6 500 zł
  • Łódź od 2 000 zł do 3 900 zł
  • Poznań od 3 300 zł do 4 000 zł
  • Warszawa od 3 500 zł do 4 400 zł
  • Kraków od 4 000 zł do 4 700 zł
  • Tychy od 3 000 zł
  • Katowice od 3 950 zł
  • Zielona Góra od 2 500 zł do 3 200 zł
  • Lubin od 2 700 zł
  • Bydgoszcz od 4 000 zł do 5 000 zł
Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej z użyciem siatki cena »

Usługa operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej z użyciem siatki jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego.