Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej z użyciem siatki

Filtruj wyniki
Gdańskul. Wileńska 44

Swissmed Centrum Zdrowia S.A.

ocena 4.6 / 5 (77 opinii) - zobacz opinie »zobacz »
"Wszystko dobrze zorganizowane od przyjęcia do szpitala przez przygotowanie do zabiegu. Personel medyczny miły, uprzejmy i pomocny wszystko wyjaśnia, kadra lekarska też wspaniała, jako pacjentka zostałam o wszystkim poinformowana przez co czułam się spokojnie i w pełni mogłam zaufać lekarzom oraz bez obaw powierzyć im swoje zdrowie. Po zabiegu świetna opieka, super warunki w sali szpitalnej. Jestem w 100% zadowolona i wdzięczna lekarzom jak i całemu personelowi swissmed." 
Zabrzeul. Zwrotnicza 11 lok. g

Centrum Medycyny Sportowej

ocena 4.6 / 5 (10 opinii) - zobacz opinie »zobacz »
"Podejście do pacjenta" 
Warszawaul. Wiktorii Wiedeńskiej 9A

Klinika Medyczna Wilmed

ocena 4.7 / 5 (20 opinii) - zobacz opinie »zobacz »
"Doskonała obsługa rejestracyjna. Wielkie uznanie dla dr P. Ciszewskiego oraz Pana oraz całej ekipy asystującej przy zabieg - profesjonaliści." 
Wrocławul. Pilczycka 144-148

EuroMediCare Szpital Specjalistyczny z Przychodnią

ocena 4.7 / 5 (31 opinii) - zobacz opinie »zobacz »
"Pełen profesjonalizm" 
Wczytaj więcej wyników

Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej z użyciem siatki - informacje

Gabinet zabiegowy w KCM Clinic Gabinet zabiegowy w KCM Clinic

Przepuklina pachwinowa to najczęściej występujący rodzaj przepukliny (ponad 70% wszystkich przypadków). Wśród operacyjnych metod leczenia tego schorzenia coraz większą popularnością cieszą się zabiegi z wykorzystaniem syntetycznej siatki, przy pomocy której wzmacnia się nadwyrężone tkanki. Zabieg przeprowadzany jest najczęściej w znieczuleniu miejscowym, w ramach tzw. „chirurgii jednego dnia" i polega na wypreparowaniu worka przepuklinowego oraz założeniu siatki. Jej astosowanie pozwala na stosunkowo szybki powrót chorego do codziennej aktywności, znacznie zmniejsza też ryzyko nawrotu przepukliny.

Gdzie zoperujemy przepuklinę?

Operacje usunięcia przepukliny pachwinowej ma w swojej ofercie Oddział Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej Szpitala Specjalistycznego im. F. Ceynowy w Wejherowie, gdzie tego typu zabiegi przeprowadza dr n. med. Maciej Śmietański. Ten znany i ceniony specjalista chirurgii ogólnej ma na swoim koncie niemal 50 prac naukowych, jest także redaktorem „Polskiego Standardu Leczenia Przepuklin Pachwiny". Dr Śmietański pełni funkcję Wicedyrektora Europejskiego Rejestru Operacji Przepuklin Brzusznych (EuraHS), jest również współtwórcą Europejskiego Standardu Leczenia Przepuklin Pachwiny i klasyfikacji przepuklin brzusznych EHS.

Kolejnym wybitnym specjalistą, przeprowadzającym zabiegi operacyjnego usuwania przepuklin pachwinowych z użyciem siatki jest dr hab. n. med. Stanisław Dąbrowiecki, prof. UMK. Prof. Dąbrowiecki jest chirurgiem z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem zawodowym, specjalistą w zakresie leczenia przepuklin. Przeprowadza zabiegi metodą klasyczną i laparoskopową, stosując nowoczesne metody leczenia, w tym mocowanie siatki za pomocą kleju Ifabond i nowoczesne, lekkie siatki Ultrapro lub Optilene. Prof. Dąbrowiecki przyjmuje pacjentów w bydgoskim Centrum Medycznym Bieńkowski.

Operacja przepukliny pachwinowej u polskich chirurgów

Gabinet zabiegowy w Mandala Clinic Gabinet zabiegowy w Mandala Clinic

Pacjenci, pragnący operacyjnie usunąć jednostronną przepuklinę pachwinową mogą udać się także do Szpitala Św. Rafała w Krakowie, gdzie zabiegi tego typu przeprowadza dr n. med. Roman Kuśnierczyk, dr n. med. Ryszard Mądry oraz dr n. med. Wiesław Piątkowski. Oprócz przepuklin pachwinowych w placówce usuwane operacyjnie są także przepukliny mosznowa, udowa, pępkowa oraz przepukliny w kresie białej.

Operacje z użyciem siatki przeprowadzają także dr n. med. Marcin Śledź, dr n. med. Krzysztof Michalczyk i dr Sebastian Grzeszewski ze szczecińskiej MediKliniki. Ta nowoczesna placówka wyposażona jest w wysokiej jakości sprzęt (m.in. nowoczesny laparoskop czy aparat ultrasonograficzny), a po zabiegu pacjenci odpoczywają w komfortowych pokojach.

Kolejną placówką, oferującą swoim pacjentom tego typu zabiegi jest Klinika Chirurgii Plastycznej, Medycyny Estetycznej i Flebologii Solumed w Szczecinie, gdzie zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej przeprowadza dr n. med. Tomasz Dydymski, członek Towarzystwa Chirurgów Polskich oraz Polskiego Towarzystwa Leczenia Oparzeń. Oprócz klasycznych operacji przepuklin w placówce można także poddać się operacjom laparoskopowym.

Warto polecić również katowickie Centrum Chirurgii Mazan – nowoczesną placówkę, wyposażoną w nowoczesny blok operacyjny z dwiema doskonale wyposażonymi salami operacyjnymi. Specjalistami z zakresu chirurgii ogólnej w klinice są dr n. med. Grzegorz Kowalski i dr hab. n. med. Robert Król, posiadający również specjalizację w zakresie chirurgii naczyniowej oraz transplantologii klinicznej.

Siatka w zabiegach operacyjnego usuwania przepuklin pachwinowych stosowana jest także w Prywatnym Centrum Chirurgii w Toruniu. Placówka, działająca na rynku usług medycznych od 1992 roku, ma na swoim koncie już ponad 2300 zabiegów usuwania przepuklin. Rodzaj zabiegu zawsze dostosowany jest do wieku, płci, rodzaju przepukliny i ogólnego stanu zdrowia chorego. Zabiegi chirurgicznego usuwania przepuklin z użyciem siatek przeprowadzają dr n. med. Jacek Winczarkiewicz oraz dr Marek Borkiewicz.

Polskie kliniki chirurgiczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem zagranicznych pacjentów. Wynika to nie tylko z ich europejskiego poziomu i doświadczenia polskich lekarzy, ale też – przede wszystkim – ze znacznej różnicy cen. Na Wyspach Brytyjskich średni koszt zabiegu jednostronnego usunięcia przepukliny pachwinowej z użyciem siatki to koszt w przeliczeniu 7000-10 000zł, niewiele taniej jest w Niemczech – tam ceny zabiegów rozpoczynają się od 2100€, czyli 6100zł. Natomiast w Polsce taką operację przeprowadzić można już za 2500zł ( ZOZ Medicus-Estetic w Tychach oferuje taki zabieg w cenie 2400zł), dlatego coraz więcej zagranicznych pacjentów decyduje się na wykonanie zabiegu właśnie w naszym kraju.

Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej z użyciem siatki - ceny w różnych miastach

 • Wrocław od 2 700 zł do 6 500 zł
 • Łódź od 2 000 zł do 3 900 zł
 • Poznań od 3 300 zł do 4 000 zł
 • Katowice od 2 600 zł do 5 200 zł
 • Kraków od 3 500 zł do 4 700 zł
 • Częstochowa od 2 500 zł do 3 000 zł
 • Warszawa od 4 200 zł do 4 400 zł
 • Gdańsk od 3 490 zł
 • Bydgoszcz od 3 200 zł do 4 200 zł
 • Tychy od 2 800 zł do 3 100 zł
 • Toruń od 4 000 zł do 5 000 zł
Pokaż więcej »

Usługa operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej z użyciem siatki jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego.

Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska