Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej z użyciem siatki Częstochowa

Filtruj wyniki

Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej z użyciem siatki Częstochowa - informacje

Pokój opatrunkowy Centrum Medyczne Suliga Pokój opatrunkowy Centrum Medyczne Suliga

Przepuklina pachwinowa jest najczęściej spotykanym rodzajem przepukliny brzusznej, pojawiającej się w następstwie osłabienia tylnej ściany kanału pachwinowego w postaci guza w pachwinie uwypuklającego się głównie w pozycji stojącej. Zwykle jednostronna, najczęściej powstaje po prawej stronie i może być zarówno wrodzona, jak i nabyta. Nie leczona może ulec uwięźnięciu, co jest stanem bezpośredniego zagrożenia  życia.

Hernia inguinalis – leczenie operacyjne

Leczeniem schorzeń jamy brzusznej ze szczególnym uwzględnieniem procedur małoinwazyjnych zajmuje się Centrum Medyczne Suliga, gdzie w zakresie Chirurgii Ogólnej, jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów jest plastyka przepuklin brzusznych, w tym pachwinowych z użyciem siatki. Zabieg wykonywany w trybie ambulatoryjnym poprzedzają konsultacje i kwalifikacje do zabiegu, jakie świadczą: lek. med. Krzysztof Zawadzki, specjalista II stopnia chirurgii ogólnej oraz lek. med. Jarosław Miszczuk, specjalista II stopnia z chirurgii ogólnej, członek Towarzystwa Chirurgów Polskich.

Badania diagnostyczne i leczenie w zakresie chirurgii ogólnej świadczy Klinika Komed, gdzie operacje przepuklin wykonywana jest przez małe nacięcia przy pomocy laparoskopu, a do zamknięcia ubytku ściany jamy brzusznej używana jest syntetyczna siatka. Klinika specjalizuje się w okulistyce dzieci i dorosłych oraz chirurgii naczyniowej, prowadząc cykliczne "Kursy Diagnostyki i Techniki Leczenia Hemoroidów Metodą Skleroterapii" dla lekarzy chirurgów ogólnych i naczyniowych. W zespole medycznym pracuje m.in. lek. med. Sergiusz Ilin, specjalista chirurgii ogólnej oraz chirurgii naczyniowej.

Kompleksowe usługi medyczne wraz z diagnostyką oraz chirurgią jednego dnia świadczy Centrum Medyczne Klara, gdzie w ramach szpitalnego Oddziału Chirurgii Ogólnej wykonywane są wszystkie zabiegi operacyjne z zakresu chirurgii ogólnej metodą klasyczną i laparoskopową, w tym również alloplastyka przepukliny pachwinowej z wszczepem siatki polipropylenowej. Zespół medyczny w zakresie chirurgii ogólnej tworzą m. in.: lek. med. Piotr Ślęzak oraz dr hab. n. med. Zbigniew Lorenc. Placówka posiada międzynarodowy certyfikat zarządzania jakością ISO 13485:2012 oraz ISO 9001:2008.

Siatki UltrApro z tworzywa sztucznego stosowane  w leczeniu każdego rodzaju przepuklin stosuje w swojej praktyce dr n. med. Zbigniew Jabłonka, specjalista chirurg, który w ramach usług gabinetowych świadczy specjalistyczne konsultacje i diagnostykę w całym zakresie chirurgii ogólnej.  Dzięki nowoczesnemu zapleczu, w zakresie oferty wykonuje również małoinwazyjne procedury zabiegowe. Dr Jabłonka jest członkiem Okręgowej Rady Lekarskiej w Częstochowie oraz Zarządu Oddziału Śląskiego Towarzystwa Chirurgów Polskich. Gabinet prowadzi od 1995 r.

Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej oraz dwustronnej z użyciem siatki stanowi ofertę Medyk Centrum NZOZ, którego twórcą jest lek. med. Jan Bińczyk, specjalista ginekologii i położnictwa, od początku istnienia placówki skupiając jej działalność na  interdyscyplinarności usług medycznych. W ramach usług szpitalnych, koncentruje swoją aktywność na nowoczesnych, małoinwazyjnych zabiegach operacyjnych, realizując leczenie w ramach umowy z NFZ oraz komercyjnie. Jakość świadczeń zdrowotnych w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej reguluje Certyfikat ISO 9001:2009. 

Niespełna 1,5 godziny od Częstochowy, w Krakowie, operację przepukliny pachwinowej jednostronnej lub obustronnej zrealizujemy w Szpitalu św. Rafała, a chirurgiczny zabieg polega na naprawie i wzmocnieniu ściany brzucha, najczęściej z użyciem siatki. Procedura jest tu wykonywana metodą klasyczną lub laparoskopowo, w znieczuleniu regionalnym lub ogólnym. Pacjent opuszcza szpital zwykle na drugi dzień, co jest uwarunkowane indywidualnie i w przypadku dużych przepuklin brzusznych pobyt jest proporcjonalnie dłuższy.

Ile zapłacimy za operację przepukliny pachwinowej w Częstochowie i w Wielkiej Brytanii?

Sprzęt medyczny w Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North Sprzęt medyczny w Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North

Jak informuje serwis Medic8, przepuklina pachwinowa może kosztować od 1500 £ (8,400 zł), co jest niemal dwukrotną wartością zabiegu wykonanego w Częstochowie.  

Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej z użyciem siatki - ceny w Częstochowie na tle innych miast

 • Częstochowa od 2 500 zł do 3 000 zł
 • Wrocław od 2 700 zł do 6 500 zł
 • Łódź od 2 000 zł do 3 900 zł
 • Poznań od 3 300 zł do 4 000 zł
 • Katowice od 2 600 zł do 5 200 zł
 • Tychy od 2 800 zł do 3 100 zł
 • Bydgoszcz od 3 200 zł do 4 200 zł
 • Warszawa od 4 200 zł do 4 400 zł
 • Gdańsk od 3 490 zł
 • Kraków od 4 700 zł
 • Zielona Góra od 2 500 zł do 3 200 zł
Pokaż więcej »
Pacjenci szukali zabiegu operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej z użyciem siatki w pobliżu Częstochowy, w miejscowościach: Lubliniec oraz Radomsko.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska