Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej z użyciem siatki Katowice

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej z użyciem siatki Katowice - informacje

Gabinet zabiegowy w Medicus Estetic Gabinet zabiegowy w Medicus Estetic

Zewnętrzne uwypuklenie otrzewnej poprzez poszerzony kanał pachwinowy to klasyczny objaw przepukliny pachwinowej, którą leczy się chirurgicznie. Procedura polega na jej mechanicznym zamknięciu z użyciem siatki polipropylenowej, która uzupełnia ubytek w powięzi, zamykając wrota przepuklinowe bez napięcia. Obecnie jest to najpopularniejsza metoda leczenia przepuklin pachwinowych z racji tego, iż są to zabiegi o niewielkim odsetku powikłań i niezwykłej skuteczności. 

Beznapięciowa naprawa przepuklin pachwinowych

Klasyczne oraz laparoskopowe operacje przepuklin wykonuje zespół Kliniki Chirurgii Mazan i w zależności od rodzaju przepukliny, zabiegi polegają na odpowiednim wielowarstwowym zszyciu lub wszyciu siatki wykonanej z tworzywa syntetycznego, jaka ulega wbudowaniu w tkanki w ciągu kilku dni. Oferta obejmuje również metodę przezbrzusznego, przedotrzewnowego wszycia siatki (TAPP). W zabiegach laparoskopowych i bariatrii specjalizuje się m. in. dr n. med. Grzegorz Kowalski, specjalista  chirurgii ogólnej.

Operacje przepuklin należą również do oferty Szpitala w Będzinie, będącego jednostką katowickiego Centrum Medycznego Inter-Med, oddaną do użytku w 2012 r., gdzie świadczone są konsultacje i kwalifikacje do zabiegów. Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej z użyciem siatki jest jedną z realizowanych tu procedur leczonych również laparoskopowo. Nowoczesny blok operacyjny oraz komfortowa sala wybudzeń z oddziałem łóżkowym i salą pooperacyjną obsługuje średni i wyższy personel medyczny. Zespół chirurgów współtworzy lek. med. Sebastian Mosiej, specjalista chirurgii ogólnej. 

Hernioplastyka to także zakres świadczeń Chirurgii Ogólnej NZOZ Euroklinika, gdzie obok chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej stanowiącej główny kierunek działalności placówki, świadczone są zabiegi z zakresu m. in. chirurgii ogólnej, chirurgii onkologicznej, neurochirurgii czy bariatrii. Przepuklina pachwinowa jednostronna (z siatką) obok przepukliny powłok brzusznych-pępkowej czy pooperacyjnej należy do czołowych zabiegów, jakie świadczą tutejsi specjaliści. Komfortowa placówka zlokalizowana na Ligocie, powstała w 1992 r. z inicjatywy lek. med. Jerzego Wilgusa, specjalisty chirurgii plastycznej.

W ramach zabiegów krótkoterminowych, przepukliny brzuszne operują również chirurdzy Szpitala EuroMedic, a oferta Chirurgii Ogólnej obejmuje zarówno klasyczne, jak i laparoskopowo (jednostronnie/obustronnie) zaopatrywane przepukliny pachwinowe z siatką lub bez siatki (klasycznie). Pozostałe operacje dotyczą przepuklin pooperacyjnych. Wszystkie świadczenia są objęte kontraktem z NFZ lub realizowane odpłatnie. Lekarze Oddziału konsultują pacjentów w przyszpitalnej poradni chirurgicznej.

Jednostronne oraz obustronne przepukliny pachwinowe, laparoskopowo leczą specjaliści Szpitala Powiatowego ZOZ w Świętochłowicach na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Krótkoterminowej, którego Ordynatorem jest lek. med. Andrzej Miciński. W zakresie świadczeń, cennik uwzględnia również klasyczną operację przepukliny pachwinowej/udowej, a o ostatecznej cenie wszystkich zabiegów decyduje lekarz operator. Zabiegi przeprowadzane są po wcześniejszej kwalifikacji i skierowaniu lekarza ubezpieczenia zdrowotnego, co realizuje zespół lekarski Poradni przyszpitalnej.

Efektem przemieszczenia się trzewi z jamy brzusznej pod skórę, w następstwie osłabienia zawartej w powłokach tkanki łącznej jest właśnie przepuklina, której objawem jest miękkie uwypuklenie. Schorzenie znajduje się na liście zabiegów wykonywanych w ramach Chirurgii Ogólnej krakowskiego Szpitala Scanmed Multimedis, a leczenie standardowo polega tu na naprawie i wzmocnieniu ściany brzucha, z zastosowaniem syntetycznego materiału. Zabieg operacyjny wykonywany jest metodą klasyczną lub laparoskopowo, w znieczuleniu regionalnym bądź ogólnym.

Koszt leczenia przepukliny pachwinowej w Surrey (Wielka Brytania)

Sala operacyjna w Silesia Med Sala operacyjna w Silesia Med

Royal Surrey County Hospital jest jedynym centrum NHS, gdzie przeprowadzana jest operacja naprawcza przepukliny pachwinowej. Zrealizujemy ją tu w ramach ubezpieczenia, w cenie 1,500 £ (8,400 zł) oraz prywatnie, za co zapłacimy 3,000-4,000 £ (16,800-22,400 zł).

Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej z użyciem siatki - ceny w Katowicach na tle innych miast

 • Katowice od 2 600 zł do 5 200 zł
 • Wrocław od 2 800 zł do 6 500 zł
 • Łódź od 2 000 zł do 3 900 zł
 • Warszawa od 3 500 zł do 4 400 zł
 • Poznań od 3 300 zł do 4 000 zł
 • Kraków od 3 500 zł do 4 700 zł
 • Częstochowa od 2 500 zł do 3 000 zł
 • Gdańsk od 3 490 zł
 • Tychy od 3 000 zł
 • Zielona Góra od 2 500 zł do 3 200 zł
 • Lubin od 2 700 zł
 • Białystok od 4 300 zł
Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej z użyciem siatki cena »

Usługa operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej z użyciem siatki w Katowicach jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego.

Pacjenci szukali zabiegu operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej z użyciem siatki w pobliżu Katowic, w miejscowościach: Sosnowiec, Ruda Śląska, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Gliwice, Rybnik oraz Jastrzębie-Zdrój.

Autor: