r

Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej z użyciem siatki Warszawa

Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej z użyciem siatki Warszawa - informacje

Istnieją dwa typy przepukliny pachwinowej: skośna (boczna) oraz prosta (przyśrodkowa), a metoda operacyjna jest leczeniem z wyboru i zależy od ryzyka operacyjnego, przebytych przez pacjenta operacji, a w przypadku kobiet również od zamiarów zajścia w ciążę. Dużą popularnością cieszą się operacje małoinwazyjne: TEP (TEPP) – plastyka całkowicie zewnątrz otrzewnowa oraz TAP – plastyka przezotrzewnowa, z mniejszym ryzykiem uszkodzenia narządów jamy brzusznej. W obydwu przypadkach stosuje się protezy (siatka z tworzywa sztucznego), zamykające otwory przepuklinowe.

Hernioplastyka – zaopatrzenie kanału pachwinowego siatką

Operację przepukliny pachwinowej jednostronnej z użyciem siatki polipropylenowej wykonamy w Przychodni Medycznej Nasmed, w zakresie Chirurgii, a zabieg poprzedzają wskazane i celowe konsultacje, co dotyczy również przepukliny pępkowej i pooperacyjnej. Zespół medyczny współtworzy dr n. med. Naser Dib, chirurg, flebolog. Placówka swoją działalność prowadzi od początku lat 90., inaugurując obecną placówkę i specjalistyczne lecznictwo w 2012 r. w oparciu o nowoczesne standardy diagnostyki i leczenia.

Zabiegi z zakresu Chirurgii ogólnej świadczy również Specjalistyczna Przychodnia Lekarska Wilmed, gdzie wydostającą się przez otwór w okolicy pachwiny zawartość jamy brzusznej leczy się metodą „tension free” z użyciem siatki. Ubytek tkanek w takim przypadku stanowiący wrota przepukliny nie jest zamykany poprzez dociąganie ich do siebie, lecz jest pokrywany bez napięcia siatką, która po pewnym czasie zrasta się z otaczającymi tkankami, wzmacniając struktury przed nawrotem schorzenia. Jak twierdzą specjaliści placówki, liczba nawrotów po takim zabiegu nie przekracza 1% przypadków.  

Lecznica Położniczo-Chirurgiczna Iatros powstała w 1992 r., swoją obecną działalność świadcząc od 2003 r. na Targówku. Tu również możemy skorzystać z kompleksowej pomocy w zakresie chirurgicznego leczenia przepuklin, a oferta, oprócz przepukliny pachwinowej jednostronnej obejmuje również przepukliny udowe, pępkowe i kresy białej. Procedury, jakie realizuje w tym zakresie placówka, przebiegają w oparciu o metodę laparoskopową oraz klasyczną, co jest uzależnione od przypadku. Operacje tylko w trybie planowym, ze skierowaniem do szpitala są realizowane w ramach NFZ. 

W chirurgii minimalnie inwazyjnej specjalizuje się Oddział Kliniczny Chirurgii Ogólnej i Przewodu Pokarmowego SP Szpitala Klinicznego im. prof. W. Orłowskiego CMKP. Operacje laparoskopowe są przeprowadzane w przypadku m. in. przepukliny rozworu przełykowego przepony (laparoskopowa fundoplikacja) oraz przepukliny pachwinowej metodą przed otrzewnową. Klinika reazlizuje ponadto prace badawcze oraz szkolenia dla lekarzy specjalizujących się m. in. w chirurgii ogólnej. Kierownikiem jednostki jest dr hab. n. med. Wiesław Tarnowski. 

Zabieg usunięcia przepukliny pachwinowej wykonują podobnymi metodami lekarze Szpitala NordMedica CM Piaseczno w zakresie Chirurgii Ogólnej. Nowoczesna placówka z dwoma salami operacyjnymi i oddziałem szpitalnym swoją działalność prowadzi od 2013 r., oferując szeroki zakres zabiegów, oprócz chirurgii ogólnej, także onkologicznych, laryngologicznych oraz z chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej. Nowoczesna placówka, poza blokiem operacyjnym realizuje ofertę w ramach Poradni Specjalistycznych oraz diagnostyki.

Usługa operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej z użyciem siatki w Warszawie jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego.

Pacjenci szukali zabiegu operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej z użyciem siatki w pobliżu Warszawy, w miejscowościach: Zielonka, Józefów, Otwock, Grodzisk Mazowiecki oraz Mińsk Mazowiecki.

Autor: