Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej z użyciem siatki Warszawa

Filtruj wyniki

Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej z użyciem siatki Warszawa - informacje

Sala operacyjna w Nasmed Sala operacyjna w Nasmed

Istnieją dwa typy przepukliny pachwinowej: skośna (boczna) oraz prosta (przyśrodkowa), a metoda operacyjna jest leczeniem z wyboru i zależy od ryzyka operacyjnego, przebytych przez pacjenta operacji, a w przypadku kobiet również od zamiarów zajścia w ciążę. Dużą popularnością cieszą się operacje małoinwazyjne: TEP (TEPP) – plastyka całkowicie zewnątrz otrzewnowa oraz TAP – plastyka przezotrzewnowa, z mniejszym ryzykiem uszkodzenia narządów jamy brzusznej. W obydwu przypadkach stosuje się protezy (siatka z tworzywa sztucznego), zamykające otwory przepuklinowe.

Hernioplastyka – zaopatrzenie kanału pachwinowego siatką

W chirurgii przepuklin ściany brzucha, operacyjnej korekcji zmian pociążowych brzucha oraz w chirurgicznym leczeniu otyłości specjalizuje się prof. dr hab. Stanisław Dąbrowiecki, który w Warszawie, we współpracy ze Szpitalem Lux Med konsultuje schorzenie oraz kwalifikuje do zabiegu, który wykonuje w Bydgoszczy lub w Poznaniu. W swojej praktyce przeprowadza klasyczną operację przepukliny pachwinowej jednostronnej z zaopatrzeniem jej materiałem syntetycznym oraz laparoskopową z siatką polipropylenową do zaopatrzenia wrót przepuklinowych.

Operację przepukliny pachwinowej jednostronnej z użyciem siatki polipropylenowej wykonamy również w Przychodni Medycznej Nasmed, w zakresie Chirurgii, a zabieg poprzedzają wskazane i celowe konsultacje, co dotyczy również przepukliny pępkowej i pooperacyjnej. Zespół medyczny współtworzy dr n. med. Naser Dib, chirurg, flebolog. Placówka swoją działalność prowadzi od początku lat 90., inaugurując obecną placówkę i specjalistyczne lecznictwo w 2012 r. w oparciu o nowoczesne standardy diagnostyki i leczenia.

Zabiegi z zakresu Chirurgii ogólnej świadczy również Specjalistyczna Przychodnia Lekarska Wilmed, gdzie wydostającą się przez otwór w okolicy pachwiny zawartość jamy brzusznej leczy się metodą „tension free” z użyciem siatki. Ubytek tkanek w takim przypadku stanowiący wrota przepukliny nie jest zamykany poprzez dociąganie ich do siebie, lecz jest pokrywany bez napięcia siatką, która po pewnym czasie zrasta się z otaczającymi tkankami, wzmacniając struktury przed nawrotem schorzenia. Jak twierdzą specjaliści placówki, liczba nawrotów po takim zabiegu nie przekracza 1% przypadków.  

Lecznica Położniczo-Chirurgiczna Iatros powstała w 1992 r., swoją obecną działalność świadcząc od 2003 r. na Targówku. Tu również możemy skorzystać z kompleksowej pomocy w zakresie chirurgicznego leczenia przepuklin, a oferta, oprócz przepukliny pachwinowej jednostronnej obejmuje również przepukliny udowe, pępkowe i kresy białej. Procedury, jakie realizuje w tym zakresie placówka, przebiegają w oparciu o metodę laparoskopową oraz klasyczną, co jest uzależnione od przypadku. Operacje tylko w trybie planowym, ze skierowaniem do szpitala są realizowane w ramach NFZ. 

W chirurgii minimalnie inwazyjnej specjalizuje się Oddział Kliniczny Chirurgii Ogólnej i Przewodu Pokarmowego SP Szpitala Klinicznego im. prof. W. Orłowskiego CMKP. Operacje laparoskopowe są przeprowadzane w przypadku m. in. przepukliny rozworu przełykowego przepony (laparoskopowa fundoplikacja) oraz przepukliny pachwinowej metodą przed otrzewnową. Klinika reazlizuje ponadto prace badawcze oraz szkolenia dla lekarzy specjalizujących się m. in. w chirurgii ogólnej. Kierownikiem jednostki jest dr hab. n. med. Wiesław Tarnowski. 

Zabieg usunięcia przepukliny pachwinowej wykonują podobnymi metodami lekarze Szpitala NordMedica CM Piaseczno w zakresie Chirurgii Ogólnej. Nowoczesna placówka z dwoma salami operacyjnymi i oddziałem szpitalnym swoją działalność prowadzi od 2013 r., oferując szeroki zakres zabiegów, oprócz chirurgii ogólnej, także onkologicznych, laryngologicznych oraz z chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej. Nowoczesna placówka, poza blokiem operacyjnym realizuje ofertę w ramach Poradni Specjalistycznych oraz diagnostyki. 

Leczenie przepukliny pachwinowej jednostronnej w Torrance (USA) – koszty

Gabinet zabiegowy w Nasmed Gabinet zabiegowy w Nasmed

W Ocean Surgery Center w Kalifornii, w ramach Chirurgii Ogólnej, za usunięcie przepukliny (Inguinal, Unilateral), co wymaga wcześniej złożonego wniosku u specjalisty, zapłacimy 5,030 $ (18,611 zł). 

Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej z użyciem siatki - ceny w Warszawie na tle innych miast

 • Warszawa od 3 500 zł do 4 400 zł
 • Wrocław od 2 700 zł do 6 500 zł
 • Łódź od 2 000 zł do 3 900 zł
 • Poznań od 3 300 zł do 4 000 zł
 • Kraków od 3 500 zł do 4 700 zł
 • Częstochowa od 2 500 zł do 3 000 zł
 • Katowice od 2 600 zł do 5 200 zł
 • Tychy od 3 000 zł
 • Gdańsk od 3 490 zł
 • Zielona Góra od 2 500 zł do 3 200 zł
 • Lubin od 2 700 zł
Pokaż więcej »

Usługa operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej z użyciem siatki w Warszawie jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego.

Pacjenci szukali zabiegu operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej z użyciem siatki w pobliżu Warszawy, w miejscowościach: Zielonka, Piaseczno, Józefów, Otwock, Grodzisk Mazowiecki oraz Mińsk Mazowiecki.

Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska