Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej Łódź

leczenie przepukliny pachwinowej jednostronnej bez siatki, operacja przepukliny pachwinowej metodą klasyczną

Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej Łódź - informacje

Przepuklina jest następstwem nieprawidłowego przemieszczenia się narządów lub ich części poza jamę, w jakiej się znajdują. Pojawiająca się w kanale pachwinowym, należy do najczęściej występujących przepuklin brzusznych i choć nie zagraża bezpośrednio życiu, nie można jej ignorować. Ryzyko uwięźnięcia jelita, może doprowadzić przy tego rodzaju przepuklinie do niebezpiecznych powikłań, m.in. martwicy lub przedziurawienia jelit, co w konsekwencji prowadzi do śmierci.

Chirurgia ogólna – Hernia inguinalis

Na Oddziale Chirurgii Ogólnej Szpitala Salve operację przepukliny pachwinowej wykonamy dwoma sposobami: Lichtensteina (metoda otwarta, klasyczna) lub laparoskopowo metodą TAPP. Obydwie techniki polegają na jedno- lub obustronnym chirurgicznym zamknięciu wrót przepuklinowych przy zastosowaniu syntetycznej siatki wzmacniającej ściany kanału pachwinowego. Operacja wykonywana jest w trybie jednodniowym. Nowoczesne zaplecze Szpitala oraz techniki minimalizują ingerencję i stres operacyjny. Kadrę medyczną tworzy m.in. dr n. med. Włodzimierz Koptas, chirurg.

W Klinice All-Med, operacje naprawcze przepuklin pachwinowych wykonywane w ramach Chirurgii Ogólnej, w przypadku przepuklin nawrotowych, jedno- i obustronnych oraz uwięźniętych, techniką wideoskopii przeprowadza m.in. dr n. med. Jacek Cywiński, chirurg. Placówka prowadzi leczenie z wykorzystaniem nowoczesnej aparatury diagnostycznej, terapeutycznej i zabiegowej, a na wyposażeniu znajduje się wysokiej klasy laparoskop z optyką boczną. Lekarze, którzy stanowią kadrę medyczną wywodzą się z łódzkich szpitali, m.in. MSWiA, ICZMP oraz Klinik Uniwersytetu Medycznego. 

Wypreparowanie worka przepuklinowego oraz wrót, a następnie wykonanie plastyki tylnej ściany kanału pachwinowego tkankami własnymi lub materiałem syntetycznym stanowi procedurę realizowaną w NZOZ Mikomed. Operację wykonuje się w znieczuleniu przewodowym, miejscowym lub ogólnym, w trybie jednodniowym, a zespół chirurgów tworzy m.in. dr n. med. Piotr Klejszmit. W skład nowoczesnego Oddziału wchodzą dwie sale operacyjne oraz dwie dwuosobowe sale chorych. Placówka istnieje od 2006 r. i większość zabiegów, w tym również operacje przepuklin, realizuje w ramach umowy z NFZ.

 Miękki guz jaki pojawia się w okolicy pachwinowej, a który często znika w pozycji leżącej lub powiększa się podczas stania i kaszlu, operuje zespół NZOZ Certus. Tu również stosuje się technikę Lichtensteina polegającą na wzmocnieniu osłabionej ściany kanału pachwinowego przez wszczepienie siatki tworzywa sztucznego. Nierozpuszczalny materiał pozostaje na stałe w miejscu wszczepienia w celu ochrony przed nawrotem przepukliny. Placówka powstała w 2004 r. i dziś realizuje pełną ofertę z zakresu flebologii oraz stomatologii, zwiększając działalność o chirurgię ogólną i tzw. małą chirurgię.

Jak tłumaczy dr hab. n. med. Jacek Śmigielski, specjalista z chirurgii onkologicznej i chirurgii ogólnej, proktolog, w kanale pachwinowym istnieją dwie drogi dla przepukliny: w stronę worka mosznowego (przepuklina skośna) i "na skrót", do pierścienia pachwinowego zewnętrznego przez otwór w tylnej ścianie brzucha (przepuklina prosta). Przepukliny pachwinowe skośne jedno- oraz dwustronne, klasycznie i laparoskopowo leczy w ramach Centrum Medycznego Euromed. Związany jest ponadto z Kliniką Chirugii Klatki Piersiowej, Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala im. WAM w Łodzi.

Oddzielenie worka przepuklinowego od otaczających tkanek i podwiązanie go, a następnie właściwe wzmocnienie osłabionych powłok brzusznych, zarówno metodą klasyczną, jak i z użyciem siatki syntetycznej to procedura operacji naprawczej przepuklin realizowanej w Szpitalu Prywatnym Pulsmed. Zabieg wykonywany jest metodą laparoskopową, w trybie jednodniowym a cena obejmuje jeden dzień pobytu w placówce. W zespole specjalistów Chirurgii ogólnej zabiegi wykonuje lek. med. Zbigniew Kowalczyk, specjalista chirurgii ogólnej, Prezes Zarządu Szpitala Pulsmed.

Koszt naprawczej operacji przepukliny pachwinowej w Łodzi i w Bristolu (UK)

W Szpitalu Spire realizowane są dwie metody operacyjne: otwarta – w cenie 2,709 £ (15,170 zł) oraz laparoskopowa – 2,733 £ (15,304 zł). To niemal trzykrotna wartość oferty szpitali w Łodzi. 

Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej - ceny w Łodzi na tle innych miast

 • Łódź od 4 000 zł do 4 400 zł
 • Warszawa od 3 200 zł do 8 600 zł
 • Wrocław od 3 500 zł do 6 000 zł
 • Kraków od 3 000 zł do 4 500 zł
 • Szczecin od 3 500 zł do 5 000 zł
 • Częstochowa od 2 500 zł do 3 500 zł
 • Gdańsk od 3 000 zł do 5 150 zł
 • Lubin od 2 700 zł
 • Bydgoszcz od 3 800 zł
 • Katowice od 3 700 zł do 5 200 zł
 • Gdynia od 3 200 zł
Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej cena »

Usługa operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej w Łodzi jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego.

Pacjenci szukali zabiegu operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej w pobliżu Łodzi, w miejscowościach: Konstantynów Łódzki, Pabianice, Łask, Bełchatów oraz Tomaszów Mazowiecki.