Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej Poznań

Synonimy: leczenie przepukliny pachwinowej jednostronnej bez siatki, operacja przepukliny pachwinowej metodą klasyczną

Filtruj wyniki

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej Poznań - informacje

Sala operacyjna w Szpital Medicus Bonus Środa Wielkopolska Sala operacyjna w Szpital Medicus Bonus Środa Wielkopolska

Przepuklina pachwinowa objawia się guzem w pachwinie lub w mosznie, bólem i pieczeniem w miejscu przepukliny przy napinaniu mięśni lub długotrwałym staniu. Oprócz jednostronnej i dwustronnej wyróżniamy także przepuklinę pachwinową skośną - wrodzą lub nabytą, a także przepuklinę pachwinową prostą - nabytą, która występuje znacznie rzadziej, niż ta pierwsza.

Skuteczne leczenie przepukliny pachwinowej jednostronnej

W Klinice Promienistej z zakresu zabiegów z chirurgii ogólnej przeprowadzane są operacje przepuklin. Wśród tych zabiegów można wymienić nie tylko chirurgię przepukliny pachwinowej jednostronnej, ale także dwustronnej oraz przepukliny brzusznej czy udowej metodą klasyczną i laparoskopową. Pacjentami zajmuje się dr hab. n. med. Dawid Murawa, specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej, który doświadczenie w swoich dziedzinach zdobywał m.in. w Oddziale Chirurgii Ogólnej Szpitala im F. Raszei w Poznaniu (lata 2003-2004) oraz w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego w Bremen (2011 rok). 

Szpital Miejski im. F. Raszei posiada Oddział Chirurgii Ogólnej, Minimalnie Inwazyjnej i Urazowej, w którym leczone są chirurgicznie różne rodzaje przepuklin za pomocą techniki klasycznej oraz laparoskopowo, m.in. plastyka przepuklin pachwinowych z wszczepem siatki - jednostronnych oraz dwustronnych. Ponadto wykonywane są tutaj także zabiegi plastyki powłok jamy brzusznej oraz wycięcia pęcherzyka żółciowego. Zabiegi takie i inne wykonuje tutaj m.in. dr n. med. Aleksander Sowier, specjalista chirurgii ogólnej II stopnia od 1994 roku, który tytuł doktora nauk medycznych posiada od 1992 roku. W swojej praktyce specjalizuje się m.in. w operacjach przepuklin oraz innych zabiegach chirurgicznych.

W Szpitalu MSW im. prof. Ludwika Bierkowskiego znajduje się Klinika Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Angiologii, gdzie pacjent z przepukliną pachwinową jednostronną może poddać się zabiegowi chirurgicznemu, leczącemu tą przypadłość. Ponadto wyleczone tu także zostaną przepukliny brzuszne i pępkowe, a także operacje klasyczne i laparoskopowe z zakresu chirurgii żołądka, dwunastnicy i jelit. Pacjentów operuje tutaj m.in.  prof. dr hab. med. Paweł Chęciński, specjalista chirurgii ogólnej (II stopnia od 1985 roku), naczyniowej (od 2003 roku) oraz angiologii (od 2003 roku), który tytuł doktora nauk medycznych uzyskał w 1985 roku, natomiast doktorem habilitowanym został w roku 1996. 

Na Oddziale Chirurgii Ogólnej, Laparoskopowej i Endokrynologicznej Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia z Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym lekarze stosują nowoczesne techniki chirurgii laparoskopowej w leczeniu nie tylko przepuklin pachwinowych (jednostronnych i obustronnych), ale także przepuklin rozworu przełykowego, pępkowych, brzusznych oraz wyrostka robaczkowego i pęcherzyka żółciowego. Jednym z kadry medycznej jest tutaj dr n. med. Piotr Kubacki, specjalista chirurg II stopnia od 1991 roku, który tytuł doktora nauk medycznych uzyskał w 1992 roku. Oprócz operacji przepuklin specjalizuje się także w innych zabiegach chirurgii ogólnej, np. usunięciu wyrostka robaczkowego.

W Prywatnym Szpitalu Specjalistycznym Med-Polonia z zakresu chirurgii ogólnej wykonywane są operacje przepuklin pachwinowych jednostronnych (oraz dwustronnych), a także udowych, pępkowych, brzusznych i pooperacyjnych. Ponadto przeprowadzane są inne zabiegi w zakresie jamy brzusznej. Pacjentów operuje m.in. dr n. med. Aleksander Zieliński, specjalista chirurgii ogólnej II stopnia od 1989 roku, który swoje doświadczenie zdobywał, pracując w Klinice Chirurgii Ogólnej Akademii Medycznej w Poznaniu oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej w NZOZ „Szpital w Puszczykowie”.

Klinka Grunwaldzka w swoim szpitalu przeprowadza operacje z zakresu chirurgii ogólnej, m.in. z chirurgii przepuklin. Wyleczona tutaj zostanie nie tylko przepuklina pachwinowa jednostronna (nowoczesną metodą Shouldice`a), ale także mosznowa, udowa, pępkowa oraz kresy białej i pooperacyjna. Zabiegi takie wykonuje dr Artur Dobosz, chirurg ogólny II stopnia od 1999 roku, który swoje umiejętności praktyczne z chirurgii ogólnej zdobywał w Szpitalu Miejskim im. Józefa Strusia w Poznaniu.

Jaki jest koszt operacji przepukliny pachwinowej jednostronnej w Poznaniu, a jaki za granicą?

Operacje przeprowadzane są w Szpitalu Medicus-Bonus w Środzie Wielkopolskiej Operacje przeprowadzane są w Szpitalu Medicus-Bonus w Środzie Wielkopolskiej

Za zabieg przepukliny pachwinowej jednostronnej pacjent w poznańskich placówkach medycznych zapłaci 3,7 tys. zł, natomiast w The Christe Clinic w Manchesterze (Anglia) na to samo wyda  £2883.

Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej - ceny w Poznaniu na tle innych miast

  • Wrocław od 2 500 zł do 3 800 zł
  • Szczecin od 3 500 zł do 5 000 zł
  • Częstochowa od 2 000 zł do 3 500 zł
  • Gdańsk od 5 150 zł
  • Łódź od 4 000 zł
  • Bydgoszcz od 2 900 zł do 3 600 zł
  • Warszawa od 4 000 zł
  • Lubin od 2 700 zł
  • Katowice od 3 700 zł do 5 200 zł
Pokaż więcej »

Usługa operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej w Poznaniu jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego.

Pacjenci szukali zabiegu operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej w pobliżu Poznania, w miejscowościach: Luboń.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska