Operacja przepukliny pachwinowej obustronnej laparoskopowo z użyciem siatki

usunięcie przepukliny pachwinowej obustronnej metodą laparoskopową, operacja laparoskopowa przepukliny pachwinowej obie strony, więcej »

Operacja przepukliny pachwinowej obustronnej laparoskopowo z użyciem siatki - informacje

Sprzęt medyczny w CDT MEDICUS Sprzęt medyczny w CDT MEDICUS

Laparoskopowe zabiegi usuwania obustronnej przepukliny pachwinowej cieszą się stale rosnącym powodzeniem wśród pacjentów. Choć są znacznie droższe niż zabiegi, wykonywane metodą tradycyjną, niosą ze sobą wiele korzyści, przede wszystkim pozwalają maksymalnie skrócić czas powrotu do pełnej aktywności. W trakcie zabiegu naprawczego metodą laparoskopową w miejscu powstania przepukliny przeprowadzane są trzy lub cztery niewielkie nacięcia, przez które wprowadzany jest laparoskop, zakończony kamerą, oraz pozostałe narzędzia chirurgiczne. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym, a wrota przepukliny wzmacniane są syntetyczną siatką.

Laparoskopowe operacje obustronnej przepukliny pachwinowej w polskich klinikach

Pacjenci, pragnący poddać się laparoskopowemu zabiegowi usunięcia obustronnej przepukliny pachwinowej mają do wyboru wiele doskonałych placówek i uznanych specjalistów. Jednym z nich jest dr hab. n. med. Stanisław Dąbrowiecki, prof. UMK, który pacjentów przyjmuje w renomowanym Centrum Medycznym Bieńkowski w Bydgoszczy. Ten znany i ceniony chirurg, absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku, posiada ogromne doświadczenie zawodowe, zdobywane w trakcie pracy w wielu doskonałych placówkach medycznych (m.in. w Katedrze Kliniki Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej CM UMK w Szpitalu Akademickim w Bydgoszczy).

Kolejną kliniką, która w swojej ofercie ma zabiegi laparoskopowego usuwania przepuklin pachwinowej jest Szpital Specjalistyczny im. F. Ceynowy w Wejherowie. Na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej tej placówki laparoskopowe operacje przepuklin przeprowadza m.in. dr n. med. Maciej Śmietański, specjalista chirurgii ogólnej z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Dr Śmietański jest członkiem wielu prestiżowych towarzystw naukowych, w tym Sekcji Wideochirurgii i Sekcji Herniologii Towarzystwa Chirurgów Polskich. Jest także Sekretarzem ds. nauki Europejskiego Towarzystwa Przepuklinowego (EHS), a w 2009 roku współtworzył Krajowy Rejestr Operacji Przepuklin Pachwiny (KROPP).

Usunięcie przepukliny pachwinowej – lekarze wykonujący zabieg

Wśród placówek, mających w swojej ofercie tego typu zabiegi warto wymienić Szpital Zakonu Bonifratrów Św. Jana Grandego w Krakowie, gdzie laparoskopowe usuwanie przepuklin wykonywane jest na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Małoinwazyjnej. Placówka rocznie przeprowadza ok. 400 operacji przepuklin, a zabiegi wykonuje prof. dr hab. Antoni Cienciała oraz dr Jerzy Friediger.

Pacjenci z problemem obustronnej przepukliny pachwinowej mogą udać się również do Szpitala Św. Rafała w Krakowie. Zabiegi laparoskopowego usuwania przepuklin pachwinowych w placówce wykonują dr n. med. Roman Kuśnierczyk, dr n. med. Ryszard Mądry oraz dr n. med. Adam Wójcik. Placówka ma także w swojej ofercie szeroki zakres operacyjnego leczenia przepuklin metodą klasyczną.

Laparoskopowe leczenie przepuklin wykonuje także Centrum Chirurgii Mazan w Katowicach, gdzie zabiegi tego typu przeprowadza dr n. med. Grzegorz Kowalski. Dr Kowalski to doświadczony chirurg z wieloletnim doświadczeniem w zakresie zabiegów laparoskopowych. Jest autorem i współautorem licznych prac naukowych, a także członkiem wielu prestiżowych stowarzyszeń naukowych, w tym Polskiego Towarzystwa Lekarskiego i Towarzystwa Chirurgów Polskich.

Zabiegi laparoskopowe w leczeniu przepuklin pachwinowych ma w swojej ofercie również Szpital Prywatny Pulsmed w Łodzi, gdzie tego typu zabiegi przeprowadza dr Krzysztof Stanek. W placówce można się także poddać operacjom leczenia przepuklin metodą klasyczną z możliwością wszczepienia nowoczesnej siatki Ultrapro.

Dużą popularnością wśród pacjentów z problemem przepuklin cieszy się też Regionalny Szpital Specjalistyczny Latawiec w Świdnicy. Zabiegi laparoskopowego leczenia przepuklin w placówce wykonywane są w ramach chirurgii jednego dnia, a zabiegi przeprowadza zespół doświadczonych chirurgów z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, w tym dr n. med. Adam Biernacki, dr Mariusz Dyda i dr Maciej Lipiński.

Cena zabiegu usunięcia przepukliny w Polsce i za granicą

Sala operacyjna w Szpital Medicus Bonus Środa Wielkopolska Sala operacyjna w Szpital Medicus Bonus Środa Wielkopolska

Koszt zabiegów laparoskopowego usunięcia obustronnej przepukliny pachwinowej w polskich klinikach jest nieporównywalnie niższy niż w placówkach zagranicznych. W Polsce średni koszt zabiegu oscyluje wokół 6000zł (w Szpitalu Specjalistycznym Matopat w Toruniu można poddać się zabiegowi laparoskopowemu za 6600zł), natomiast w większości krajów europejskich trzeba liczyć się z wydatkiem dwukrotnie większym. Szczególnie wysoki jest koszt laparoskopowego usunięcia obustronnej przepukliny pachwinowej w USA: średni koszt zabiegu to aż 8800zł (27 000zł), a najtaniej można go wykonać za 4500$ (taka jest cena zabiegu w Maine Medical Centre w Portland). Trudno się więc dziwić, że zagraniczni pacjenci coraz chętniej odwiedzają polskie placówki, podziwiając jednocześnie uroki polskich miast.

Operacja przepukliny pachwinowej obustronnej laparoskopowo z użyciem siatki - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 6 785 zł
 • Wrocław od 7 600 zł do 9 000 zł
 • Łódź od 6 000 zł
 • Lubin od 6 100 zł
 • Katowice od 10 100 zł
 • Bydgoszcz od 9 000 zł
 • Kraków od 5 800 zł
 • Lublin od 6 000 zł
 • Zabrze od 6 100 zł
 • Piaseczno od 5 000 zł
 • Jelenia Góra od 12 800 zł
Operacja przepukliny pachwinowej obustronnej laparoskopowo z użyciem siatki cena »

Usługa operacja przepukliny pachwinowej obustronnej laparoskopowo z użyciem siatki jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego.