Operacja przepukliny pachwinowej obustronnej Bydgoszcz i okolice

Synonimy: leczenie przepukliny pachwinowej obustronnej bez siatki, operacja przepukliny pachwinowej obustronnej metodą klasyczną

Filtruj wyniki

Operacja przepukliny pachwinowej obustronnej Bydgoszcz - informacje

Przepuklina pachwinowa dzieli się na przepuklinę pachwinową skośną oraz przepuklinę pachwinową prostą. Ta pierwsza może mieć charakter nabyty lub wrodzony, natomiast drugi rodzaj przepukliny to zmiana jedynie nabyta. Występować mogą także jednocześnie w przypadku dużego zniszczenia tylnej ściany kanału pachwinowego. Przepuklinę pachwinową można wyleczyć jedynie operacyjnie, gdyż sama się nie cofa i nie ustępuje, a nieleczona może doprowadzić do groźnych dla zdrowia i życia pacjenta skutków.

Leczenie obustronnej przepukliny pachwinowej w bydgoskich szpitalach

Na operację przepukliny pachwinowej obustronnej metodą klasyczną można udać się do Kliniki Chirurgii Wątroby i Chirurgii Ogólnej w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy. Z zakresu chirurgii powłok brzucha przeprowadzane są tutaj także operacje: przepuklin udowych i mosznowych, przepuklin pooperacyjnych jak również przepuklin nawrotowych i brzusznych. Operacje takie przeprowadzane są tutaj sposobem tradycyjnym lub laparoskopowym z wykorzystaniem siatek syntetycznych. Ponadto pacjent może poddać się również laparoskopowej cholecystektomii w leczeniu kamicy pęcherzyka żółciowego oraz zabiegom naprawczym dróg żółciowych.

Lekarzem zajmującym się na terenie Bydgoszczy leczeniem przepukliny pachwinowej obustronnej, jest dr n. med. Jacek Szopiński, chirurg ogólny (specjalizacja w 2008 roku), który swoją pracę doktorską nt. leczenia przepuklin pachwinowych obronił w 2011 roku. Doszkalał się z zakresu leczenia przepuklin różnego typu na wielu konferencjach i szkoleniach, np. w Cleveland Clinic w Cleveland (Stany Zjednoczone) oraz w Nowym Jorku, Atenach i Berlinie. Jest członkiem zarządu Polskiego Klubu Przepuklinowego. Oprócz przepuklin pachwinowych, operuje także przepukliny brzuszne, pooperacyjne, udowe oraz pępkowe.

Operacja przepukliny pachwinowej obustronnej oferowana jest także przez Szpital Eskulap - Centrum Leczenia Chorób Serca i Naczyń mieszczące się w Osielsku (11 km od Bydgoszczy). Można poddać się tutaj również operacjom przepuklin różnego typu, przeprowadzanym jednym z wybranych sposobów chirurgicznej metody klasycznej z zakresu metody napięciowej bez wszczepu, metody beznapięciowej Lichtensteina z wszczepem, metody beznapięciowej z wszczepem Parietene ProGrip oraz metody beznapięciowej z wszczepieniem siatki metodą Rutkowa. Ponadto w leczeniu przepuklin proponowana jest w tu pacjentom chirurgia małoinwazyjna - laparoskopia przeprowadzana w trybie chirurgii jednodniowej.

Jaka jest cena operacyjnego wyleczenia przepukliny pachwinowej obustronnej w Bydgoszczy, a jaka w Londynie?

6 000 zł trzeba zapłacić za leczenie przepukliny pachwinowej obustronnej w bydgoskich oddziałach chirurgii ogólnej, natomiast w Wielkiej Brytanii jest to cena 4 300 funtów (21 000 zł) w London Bridge Hospital.

Operacja przepukliny pachwinowej obustronnej - ceny w Bydgoszczy na tle innych miast

  • Kraków od 4 500 zł
  • Częstochowa od 3 000 zł do 4 000 zł
  • Wrocław od 5 600 zł
  • Poznań od 5 000 zł
  • Szczecin od 5 000 zł do 6 000 zł
  • Warszawa od 6 400 zł do 9 900 zł
  • Zielona Góra od 2 500 zł do 3 200 zł
  • Bielsko-Biała od 5 000 zł
Pokaż więcej »

Usługa operacja przepukliny pachwinowej obustronnej w Bydgoszczy jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego.

Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska