Operacja przepukliny pachwinowej obustronnej Kraków

Synonimy: leczenie przepukliny pachwinowej obustronnej bez siatki, operacja przepukliny pachwinowej obustronnej metodą klasyczną

Filtruj wyniki

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Operacja przepukliny pachwinowej obustronnej Kraków - informacje

Sprzęt medyczny w Szpital św. Rafała Sprzęt medyczny w Szpital św. Rafała

Przepuklina pachwinowa powstaje wówczas, gdy część narządów jamy brzusznej ulega nieprawidłowemu przemieszczeniu w kierunku pachwiny. To najczęściej występująca odmiana przepukliny (według różnych źródeł 60-80% wszystkich przepuklin). Może występować jednostronnie lub obustronnie i przyjmować postać prostą (inaczej nazywana przyśrodkową, ponieważ przedostaje się przez dół pachwinowy przyśrodkowy i jest ułożona przyśrodkowo od naczyń nadbrzusznych dolnych), skośną (znajduje się bocznie od naczyń nadbrzusznych dolnych; występuje dwa razy częściej niż przepuklina pachwinowa prosta) lub mieszaną. Operacyjne leczenie przepukliny pachwinowej może być przeprowadzane metodą klasyczną lub laparoskopową, z zastosowaniem syntetycznych siatek lub bez nich, a zabieg przeprowadza specjalista chirurg ogólny.

Leczenie przepukliny pachwinowej obustronnej w Krakowie – gdzie przeprowadzany jest zabieg

Na chirurgiczne zaopatrzenie przepukliny pachwinowej można udać się do Szpitala Św Rafała, który ma w swojej ofercie leczenie przepuklin pachwinowych jednostronnych, obustronnych i nawrotowych, a operacje przeprowadzane są techniką klasyczną i laparoskopową. W zaopatrywaniu przepuklin pachwinowych wykorzystana może być syntetyczna siatka, w placówce stosowana jest także innowacyjna metoda wzmacniania wrót przepukliny uszypułowanym płatem powięziowym, pobranym z ciała pacjenta, co zmniejsza potencjalne komplikacje, związane z wprowadzeniem do organizmu materiału sztucznego.

Operacja przepukliny pachwinowej obustronnej znajduje się także w ofercie Specjalistycznego Centrum Medycznego Chirurgii Małoinwazyjnej SCM, gdzie leczone są różne typ przepuklin, w tym pępkowe i brzuszne oraz przepukliny w bliznach po wcześniejszych zabiegach operacyjnych. Chirurgiczne zaopatrywanie przepuklin w placówce przeprowadzane jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym, a procedury operacyjne przeprowadzane są z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu wysokiej klasy (m.in. aparat do znieczulenia firmy Dräger, diatermia Erbe VIO, aparatura do zabiegów endoskopowych Olympus z torem wizyjnym HD).

Również przyjmująca w Krakowie lek. med. Daria Kuliś, specjalista chirurgii ogólnej, przeprowadza operacyjne leczenie przepukliny pachwinowej jednostronnej i obustronnej. W jej ofercie znajduje się także leczenie przepuklin brzusznych (w tym olbrzymich), a zabiegi wykonuje zgodnie z wytycznymi Europejskiego Towarzystwa Przepuklinowego. Stosuje operacje metodą klasyczną i laparoskopową, z użyciem syntetycznych siatek i bez nich, a wiedzę i doświadczenie w tej dziedzinie zdobywała na międzynarodowych kursach i szkoleniach specjalistycznych, m.in. „1st World Conference On Abdominal Wall Hernia Surgery” w Mediolanie i „Abdominal Wall Hernia Surgery Course” w Rotterdamie.

Operacja przepukliny pachwinowej obustronnej w Krakowie – ceny zabiegu

Sprzęt medyczny w Szpital św. Rafała Sprzęt medyczny w Szpital św. Rafała

Ceny operacyjnego leczenia przepukliny pachwinowej obustronnej w krakowskich placówkach medycznych różnią się w zależności od zastosowanej metody zabiegowej – średni koszt procedury to 4 500 zł.

Operacja przepukliny pachwinowej obustronnej - ceny w Krakowie na tle innych miast

  • Kraków od 4 500 zł
  • Szczecin od 5 000 zł do 6 000 zł
  • Częstochowa od 3 000 zł do 4 000 zł
  • Wrocław od 5 600 zł
  • Poznań od 5 000 zł
  • Zielona Góra od 2 500 zł do 3 200 zł
  • Warszawa od 6 400 zł do 9 900 zł
  • Bielsko-Biała od 5 000 zł
Pokaż więcej »

Usługa operacja przepukliny pachwinowej obustronnej w Krakowie jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego.

Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska