Operacja przepukliny pachwinowej obustronnej Łódź

Synonimy: leczenie przepukliny pachwinowej obustronnej bez siatki, operacja przepukliny pachwinowej obustronnej metodą klasyczną

Filtruj wyniki

Operacja przepukliny pachwinowej obustronnej Łódź - informacje

Przepukliną pachwinową nazywamy przemieszczenie się narządów jamy brzusznej (najczęściej jelit) poza ich obręb. Strukturą anatomiczną, przez którą „przeciskają” się narządy jest, tzw. kanał pachwinowy. Przepuklina pachwinowa w każdym przypadku wymaga leczenia operacyjnego, które polega na naprawie oraz wzmocnieniu ściany brzucha. Zabieg ten może być wykonywany metodą klasyczną (tradycyjną) lub laparoskopową. W zależności od stanu pacjenta stosuje się znieczulenie ogólne, przewodowe lub miejscowe. Operacja przepukliny pachwinowej obustronnej metodą tradycyjną polega na rozcięciu powłok brzusznych, umieszczeniu wysuniętego fragmentu jelita na swoje miejscu, a następnie zabezpieczeniu osłabionego obszaru powłok jamy brzusznej za pomocą specjalnie przyciętej siatki. Metoda laparoskopowa polega na umieszczeniu w pachwinie specjalnych prowadnic, przez które wprowadzane są narzędzia chirurgiczne. Po wykonaniu zabiegu wszywa się siatkę zabezpieczającą. Pacjent może opuścić szpital najczęściej na drugi dzień po wykonaniu zabiegu. Operację przepukliny pachwinowej przeprowadza chirurg ogólny.

Operacja przepukliny pachwinowej obustronnej w Łodzi

Centrum Chirurgiczne Fragmat-Med w Łodzi jest placówką medyczną, specjalizującą się m.in. w operacyjnym usuwaniu przepuklin. Przepuklina pachwinowa operowana jest tu w sposób beznapięciowy z użyciem siatki (ułożenie siatki bez pomocy szwów gwarantuje całkowity brak napięcia w ranie i stwarza optymalne warunki do jej gojenia) – tzw. metoda Trabucco. Oprócz przepukliny pachwinowej w ośrodku usunąć można także przepuklinę udową oraz brzuszną.

NZOP Mikomed to wielospecjalistyczny ośrodek medyczny w Łodzi, mający w swojej ofercie operację usuwania przepukliny pachwinowej obustronnej. Rodzaj wykonywanej operacji (metodą tradycyjną lub laparoskopową) ustalany jest przez lekarza prowadzącego w czasie wizyty konsultacyjnej. W placówce przeprowadzane są także operacje przepukliny udowej, mosznowej i lędźwiowej, prowadzone jest także leczenie przepukliny pępkowej i okołopępkowej oraz przepukliny kresy białej.

Operacje przepukliny pachwinowej obustronnej w Łodzi można przeprowadzić także w Specjalistycznych Gabinetach Lekarskich Dermed. W placówce tej przed zabiegiem operacyjnym przeprowadza się konsultacje z chirurgiem prowadzącym, a czasie trwania której przekazuje on niezbędne informacje medyczne i zdrowotne związane bezpośrednio z zabiegiem. W ośrodku Dermed przeprowadzane są także operacje przepuklin pępkowej oraz kresy białej (przedniej powierzchni brzucha).

Operacja przepukliny pachwinowej obustronnej w Polsce jest tańsza niż w Wielkiej Brytanii

Za operację przepukliny pachwinowej obustronnej metodą klasyczną w klinice Spire Liverpool Hospital w Liverpoolu (Wielka Brytania) trzeba zapłacić ok. 2 000 funtów (ok. 11 400 zł), natomiast w Łodzi cena tego samego zabiegu to ok. 3 000 zł.

Operacja przepukliny pachwinowej obustronnej - ceny w Łodzi na tle innych miast

  • Łódź od 7 000 zł
  • Poznań od 6 000 zł
  • Wrocław od 5 600 zł
  • Szczecin od 4 900 zł do 5 600 zł
  • Częstochowa od 3 000 zł do 4 500 zł
  • Kraków od 4 500 zł
  • Zielona Góra od 2 500 zł do 3 200 zł
  • Bydgoszcz od 5 400 zł
Pokaż więcej »
Pacjenci szukali zabiegu operacja przepukliny pachwinowej obustronnej także w miastach pobliżu Łodzi, takich jak: Konstantynów Łódzki, Pabianice, Łask, Piotrków Trybunalski, Bełchatów lub Tomaszów Mazowiecki.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.