Operacja przepukliny pachwinowej obustronnej Poznań

Synonimy: leczenie przepukliny pachwinowej obustronnej bez siatki, operacja przepukliny pachwinowej obustronnej metodą klasyczną

Filtruj wyniki

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Oferujesz operacja przepukliny pachwinowej obustronnej w Poznaniu?

Operacja przepukliny pachwinowej obustronnej Poznań - informacje

Operacje przeprowadzane są w Szpitalu Medicus-Bonus w Środzie Wielkopolskiej Operacje przeprowadzane są w Szpitalu Medicus-Bonus w Środzie Wielkopolskiej

Do zabiegu operacyjnego przepukliny pachwinowej kwalifikuje się przepuklina objawowa, a procedura polega na odprowadzeniu zawartości worka przepuklinowego do jamy brzusznej, odtwarzając warunki anatomiczne podczas zabiegu otwartego i zszyciu tkanek tak, aby przykrywały wrota przepukliny (metoda napięciowa). Nowoczesne metody wykorzystują również syntetyczną siatkę, która ma na celu  wzmocnienie tylnej ściany kanału pachwinowego (metoda beznapięciowa) i zabezpieczenie przed nawrotem. W przypadku przepukliny pachwinowej obustronnej, zwykle nie operuje się jednoczasowo obydwu przepuklin, z uwagi na trudności w dalszym leczeniu gdyby doszło do ewentualnej komplikacji. Zabieg najczęściej zaczyna się od operacji przepukliny większej lub będącej źródłem silniejszych dolegliwości.  

Chirurgia przepuklin w Poznaniu – przepuklina pachwinowa obustronna

Chirurgiczne leczenie przepuklin pachwinowych i brzusznych z zastosowaniem siatki przepuklinowej i innych biomateriałów, także metodami laparoskopowymi, realizuje w swojej praktyce dr n. med. Andrzej Ratajczak, specjalista chirurg. Absolwent Poznańskiego Uniwersytetu Medycznego, swoje zawodowe zainteresowania skoncentrował na chirurgii przepuklin, czego efektem była obrona pracy doktorskiej „Ocena wyników leczenia przepuklin pachwinowych metodą beznapięciową”. Jest aktywnym uczestnikiem działalności  Polskiego Klubu Przepuklinowego oraz członkiem Rady Naukowej Klubu.

Operacyjne leczenie przepuklin, w tym przepukliny pachwinowej obustronnej, a także plastyka powłok jamy brzusznej wchodzą w zakres operacji, wykonywanych na Oddziale Chirurgii Ogólnej, Minimalnie Inwazyjnej i Urazowej Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei. W ramach jednostki przepukliny pachwinowe jedno- i obustronne operowane są m.in. metodą laparoskopową z wszczepem siatki. Można tu także zoperować przepuklinę rozworu przełykowego i GERD, przeprowadzić wycięcie torbieli wątroby lub śledziony czy wycięcie wyrostka robaczkowego. Oddział realizuje leczenie operacyjne i zabiegowe w oparciu o klasyczne techniki chirurgiczne oraz o nowoczesne metody laparoskopowe i endoskopowe.

Operacja przepukliny pachwinowej obustronnej to także zakres świadczeń Chirurgii Ogólnej Kliniki Promienistej, gdzie operowane są także przepukliny brzuszne i udowe. Zabieg polega tu na wzmocnieniu osłabionych tkanek powłok brzusznych poprzez zbliżenie mięśni, rozcięgien i więzadeł mocnymi szwami, tak aby pokryć ubytek. W tym celu wszywa się siatki z tworzyw sztucznych, a zabieg wykonuje się również metodą laparoskopową.

Leczenie przepukliny pachwinowej – porównanie cen w Poznaniu i w USA

Sala operacyjna w Szpital Medicus Bonus Środa Wielkopolska Sala operacyjna w Szpital Medicus Bonus Środa Wielkopolska

Ceny operacyjnego leczenia przepukliny pachwinowej w USA zaczynają się od 7 110 $ (27 018 zł), podaje serwis medycznej informacji iTriage. Różnica kwot jest więc ogromna, ponieważ w Poznaniu ceny takiego zabiegu nie przekraczają 6 000 zł.

Operacja przepukliny pachwinowej obustronnej - ceny w Poznaniu na tle innych miast

  • Poznań od 5 000 zł
  • Częstochowa od 3 000 zł do 4 000 zł
  • Kraków od 4 500 zł
  • Wrocław od 5 600 zł
  • Szczecin od 5 000 zł do 6 000 zł
  • Zielona Góra od 2 500 zł do 3 200 zł
  • Bielsko-Biała od 5 000 zł
  • Środa Wielkopolska od 5 500 zł
Pokaż więcej »

Usługa operacja przepukliny pachwinowej obustronnej w Poznaniu jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego.

Pacjenci szukali zabiegu operacja przepukliny pachwinowej obustronnej w pobliżu Poznania, w miejscowościach: Luboń.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska