Operacja przepukliny pachwinowej obustronnej Wrocław

Synonimy: leczenie przepukliny pachwinowej obustronnej bez siatki, operacja przepukliny pachwinowej obustronnej metodą klasyczną

Filtruj wyniki

Oferujesz operacja przepukliny pachwinowej obustronnej we Wrocławiu?

Operacja przepukliny pachwinowej obustronnej Wrocław - informacje

dr n. med. Ahmed Elsaftawy (chirurg ogólny, chirurg ręki) dr n. med. Ahmed Elsaftawy (chirurg ogólny, chirurg ręki)

Przepuklina pachwinowa, która jest dość częstą dolegliwością, może być schorzeniem nabytym lub wrodzonym i występować jako typ przepukliny skośnej bądź prostej. Tylko u niemowląt może ustąpić samoistnie, w pozostałych przypadkach jedyną metodą jej usunięcia jest zabieg operacyjny. W zależności od wytwarzanego napięcia w trakcie rekonstrukcji tylnej ściany kanału pachwinowego, w leczeniu przepuklin pachwinowych stosuje się metody napięciowe (klasyczne) z użyciem tkanek własnych pacjenta lub metody beznapięciowe, z niewchłanianą siatką umieszczaną w ubytku.  

Chirurgia przepuklin we Wrocławiu – przepuklina pachwinowa obustronna

Stosunkowo prosty zabieg, jakim jest operacja przepukliny pachwinowej obustronnej, wykonują specjaliści Kliniki Coramed w zakresie Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej, zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym, w trybie jednego dnia. Zszycie ubytku w powięzi, w celu zamknięcia wrót przepukliny i uniemożliwienia wydostawania się organów zwykle wykonuje się tu z zastosowaniem tradycyjnej metody z plastyką elementów ściany jamy brzusznej oraz laparoskopowo – metodą beznapięciową z użyciem syntetycznych siatek. Placówka oferuje ponadto plastykę przepukliny brzusznej, a kwalifikacje do zabiegów poprzedza pełna diagnostyka.

Nowoczesne metody leczenia przepuklin, w tym również pachwinowych, zgodnie z wytycznymi Europejskiego Towarzystwa Przepuklinowego (EHS) oraz polskimi (KROPP), realizowane są również w Prywatnej Poliklinice na Grobli, a złotym standardem leczenia w placówce jest operacja beznapięciowa sposobem Lichtensteina. Operacja przepukliny pachwinowej przeprowadzana jest w ramach chirurgii jednego dnia, a placówka korzysta ze specjalnie profilowanych anatomicznie i pokrytych specjalnym klejem tkankowym siatek amerykańskiej firmy BARD. Oprócz lecznictwa szpitalnego, ofertę placówki stanowią również  usługi w zakresie ambulatoryjnych porad specjalistycznych.

Operacje przepuklin we Wrocławiu przeprowadza również dr n. med. Janusz Orzechowski, specjalista chirurg, certyfikowany w zakresie defektów powłok brzusznych, przepuklin pooperacyjnych i ewenteracji oraz zaawansowanych technik laparoskopowych (2008 i 2015). W ramach swoich usług operuje przepukliny pachwinowe, brzuszne i pooperacyjne z wszczepieniem siatki polipropylenowej w znieczuleniu miejscowym i ogólnym. W swojej prywatnej praktyce chirurgicznej przeprowadza ponadto konsultacje oraz badania obrazowe.

Średnia cena operacji naprawczej przepukliny pachwinowej we Wrocławiu i w USA

Kadra w Chiroplastica Kadra w Chiroplastica

O ile we Wrocławiu za laparoskopowy zabieg leczenia przepukliny pachwinowej obustronnej zapłacić należy 6 600 zł, procedura wykonana tą samą metodą w Stanach Zjednoczonych kosztuje 2 775 - 27 500 $ (10 545 - 104 500 zł), jak podaje serwis NewChoiceHealth.com.

Operacja przepukliny pachwinowej obustronnej - ceny we Wrocławiu na tle innych miast

  • Wrocław od 5 600 zł
  • Szczecin od 5 000 zł do 6 000 zł
  • Częstochowa od 3 000 zł do 4 000 zł
  • Poznań od 5 000 zł
  • Zielona Góra od 2 500 zł do 3 200 zł
  • Bielsko-Biała od 5 000 zł
  • Środa Wielkopolska od 5 500 zł
Pokaż więcej »

Usługa operacja przepukliny pachwinowej obustronnej we Wrocławiu jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego.

Pacjenci szukali zabiegu operacja przepukliny pachwinowej obustronnej w pobliżu Wrocławia, w miejscowościach: Brzeg.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska