Operacja przepukliny pachwinowej obustronnej Wrocław

leczenie przepukliny pachwinowej obustronnej bez siatki, operacja przepukliny pachwinowej obustronnej metodą klasyczną

Operacja przepukliny pachwinowej obustronnej Wrocław - informacje

Kadra w Chiroplastica Kadra w Chiroplastica

Przepuklina pachwinowa, która jest dość częstą dolegliwością, może być schorzeniem nabytym lub wrodzonym i występować jako typ przepukliny skośnej bądź prostej. Tylko u niemowląt może ustąpić samoistnie, w pozostałych przypadkach jedyną metodą jej usunięcia jest zabieg operacyjny. W zależności od wytwarzanego napięcia w trakcie rekonstrukcji tylnej ściany kanału pachwinowego, w leczeniu przepuklin pachwinowych stosuje się metody napięciowe (klasyczne) z użyciem tkanek własnych pacjenta lub metody beznapięciowe, z niewchłanianą siatką umieszczaną w ubytku.  

Chirurgia przepuklin we Wrocławiu – przepuklina pachwinowa obustronna

Stosunkowo prosty zabieg, jakim jest operacja przepukliny pachwinowej obustronnej, wykonują specjaliści Kliniki Coramed w zakresie Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej, zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym, w trybie jednego dnia. Zszycie ubytku w powięzi, w celu zamknięcia wrót przepukliny i uniemożliwienia wydostawania się organów zwykle wykonuje się tu z zastosowaniem tradycyjnej metody z plastyką elementów ściany jamy brzusznej oraz laparoskopowo – metodą beznapięciową z użyciem syntetycznych siatek. Placówka oferuje ponadto plastykę przepukliny brzusznej, a kwalifikacje do zabiegów poprzedza pełna diagnostyka.

Nowoczesne metody leczenia przepuklin, w tym również pachwinowych, zgodnie z wytycznymi Europejskiego Towarzystwa Przepuklinowego (EHS) oraz polskimi (KROPP), realizowane są również w Prywatnej Poliklinice na Grobli, a złotym standardem leczenia w placówce jest operacja beznapięciowa sposobem Lichtensteina. Operacja przepukliny pachwinowej przeprowadzana jest w ramach chirurgii jednego dnia, a placówka korzysta ze specjalnie profilowanych anatomicznie i pokrytych specjalnym klejem tkankowym siatek amerykańskiej firmy BARD. Oprócz lecznictwa szpitalnego, ofertę placówki stanowią również  usługi w zakresie ambulatoryjnych porad specjalistycznych.

Operacje przepuklin we Wrocławiu przeprowadza również dr n. med. Janusz Orzechowski, specjalista chirurg, certyfikowany w zakresie defektów powłok brzusznych, przepuklin pooperacyjnych i ewenteracji oraz zaawansowanych technik laparoskopowych (2008 i 2015). W ramach swoich usług operuje przepukliny pachwinowe, brzuszne i pooperacyjne z wszczepieniem siatki polipropylenowej w znieczuleniu miejscowym i ogólnym. W swojej prywatnej praktyce chirurgicznej przeprowadza ponadto konsultacje oraz badania obrazowe.

Średnia cena operacji naprawczej przepukliny pachwinowej we Wrocławiu i w USA

Kadra w Chiroplastica Kadra w Chiroplastica

O ile we Wrocławiu za laparoskopowy zabieg leczenia przepukliny pachwinowej obustronnej zapłacić należy 6 600 zł, procedura wykonana tą samą metodą w Stanach Zjednoczonych kosztuje 2 775 - 27 500 $ (10 545 - 104 500 zł), jak podaje serwis NewChoiceHealth.com.

Operacja przepukliny pachwinowej obustronnej - ceny we Wrocławiu na tle innych miast

  • Wrocław od 5 600 zł
  • Warszawa od 5 060 zł do 9 900 zł
  • Szczecin od 5 000 zł do 6 000 zł
  • Kraków od 4 500 zł
  • Częstochowa od 3 000 zł do 4 000 zł
  • Lubin od 5 300 zł
  • Poznań od 5 000 zł
  • Zielona Góra od 2 500 zł do 3 200 zł
  • Bielsko-Biała od 5 000 zł
Operacja przepukliny pachwinowej obustronnej cena »

Usługa operacja przepukliny pachwinowej obustronnej we Wrocławiu jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego.

Pacjenci szukali zabiegu operacja przepukliny pachwinowej obustronnej w pobliżu Wrocławia, w miejscowościach: Brzeg.

Autor: