Operacja przepukliny pępkowej klasycznie

Synonimy: chirurgiczne leczenie przepukliny pępkowej bez siatki, przepuklina pępkowa leczenie chirurgiczne, klasyczna operacja przepukliny pępkowej bez użycia siatki więcej »

Filtruj wyniki
Warszawa  ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9A

Klinika Medyczna Wilmed

ocena 4.7 / 5 (20 opinii) - zobacz opinie »zobacz »
"Podobało mi się podejście lekarza jak i zarówno reszty personelu. Profesjonalna obsługa. Polecam klinikę wilmed w 100%" 
Komorowice  ul. Wrocławska 2a

Orthos Szpital Wielospecjalistyczny

ocena 4.6 / 5 (15 opinii) - zobacz opinie »zobacz »
"Profesjonalizm dr Lesiaka. Dowcipny lizak. Sympatyczne panie pielęgniarki. Bardzo uczynne panie stalowe. Ładny czysty pokój." 
Wrocław  ul. Pilczycka 144-148

EuroMediCare Szpital Specjalistyczny z Przychodnią

ocena 4.7 / 5 (30 opinii) - zobacz opinie »zobacz »
"Czas oczekiwania na zabieg, koordynacja lekarzy i pielęgniarek, łatwość uzyskania informacji. Całość sprawia wrażenie (i tak jest), że wszystko jest w najlepszych rękach" 
Gdańsk  ul. Wileńska 44

Swissmed Centrum Zdrowia S.A.

ocena 4.6 / 5 (71 opinii) - zobacz opinie »zobacz »
"Wszystko dobrze zorganizowane od przyjęcia do szpitala przez przygotowanie do zabiegu. Personel medyczny miły, uprzejmy i pomocny wszystko wyjaśnia, kadra lekarska też wspaniała, jako pacjentka zostałam o wszystkim poinformowana przez co czułam się spokojnie i w pełni mogłam zaufać lekarzom oraz bez obaw powierzyć im swoje zdrowie. Po zabiegu świetna opieka, super warunki w sali szpitalnej. Jestem w 100% zadowolona i wdzięczna lekarzom jak i całemu personelowi swissmed." 
Wczytaj więcej wyników

Operacja przepukliny pępkowej klasycznie - informacje

Lek. med. Jacek Szyperski Lek. med. Jacek Szyperski

Przepuklina pępkowa, jako wada wrodzona występuje u niemowląt, jako schorzenie nabyte natomiast powstaje wskutek osłabienia tkanki łącznej i mięśni brzucha wokół pępka, czego następstwem może być nieprawidłowe przemieszczenie się narządów bądź ich części poza jamę brzuszną, w jakiej naturalnie są zlokalizowane. Osłabienie z czasem powoduje rozsunięcie tkanek (bądź ich rozdarcie), tworząc otwór i worek przepuklinowy, a jego zawartość w postaci miękkiego guza uwypukla się w okolicy pępka.

Beznapięciowe leczenie przepukliny pępkowej

Klasyczne operacje przepuklin oferuje Klinika Chirurgii Mazan w Katowicach, a zabiegi w zależności od rodzaju przepuklin, polegają na odpowiednim wielowarstwowym zszyciu lub wszyciu syntetycznej siatki, częściowo wchłanianej w ciągu kilku dni. Ofertę Kliniki stanowi ponadto hernioplastyka laparoskopowa oraz metoda przezbrzusznego, przedotrzewnowego wszycia siatki (TAPP). Zespół medyczny Chirurgii ogólnej i naczyniowej współtworzy chirurg, dr n. med. Grzegorz Kowalski, specjalista w zakresie chirurgii ogólnej, laparoskopii i bariatrii.

Przepuklina pępkowa, pachwinowa, udowa i kresy białej to tylko niektóre zabiegi operacyjne wykonywane w zakresie chirurgii w Szpitalu należącym do Centrum Medycznego Aldemed w Zielonej Górze. W przypadku hernia umbilicalis, zabieg polega na plastyce powłok brzusznych metodą klasyczną przy użyciu siatki zamykającej wrota przepukliny pępkowej. Zabiegi wykonywane są w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym, a w zespole specjalistów chirurgii ogólnej przeprowadza je m. in. lek. med. Edward Migniewicz.

Stosunkowo częste przepukliny brzuszne to przepukliny pępkowe i kresy białej. W tym pierwszym przypadku, jak wyjaśnia lek. med. Krzysztof Marian Lubecki, specjalista chirurgii ogólnej, wyjątkiem od leczenia operacyjnego stanowią schorzenia wrodzone, które zwykle samoistnie ustępują m. in. dzięki plastrowaniu okolicy pępka u niemowlęcia. W przypadku nabytych przepuklin, wskutek np. powikłań pooperacyjnych po cholecystektomii laparoskopowej, w zakresie Prywatnej Specjalistycznej Praktyki Lekarskiej stosuje metodę beznapięciową z wszyciem siatki. Swoje usługi świadczy w Raculi k. Zielonej Góry.

Operacja przepukliny pępkowej bez siatki oraz z wszczepem siatki to oferta Szpitala Świętego Łukasza w Bydgoszczy, gdzie zrealizujemy większość procedur w zakresie hernioplastyki zarówno metodami klasycznymi (przepuklina kresy białej, pachwinowa bez siatki), jak i małoinwazyjnie techniką laparoskopii. Oferta obejmuje również przepukliny nawrotowe lub pooperacyjne w obrębie jamy brzusznej oraz przepuklinę udową jednostronną z wszczepem siatki. Zespół specjalistów z zakresu chirurgii współtworzy lek. med. Jarosław Markowicz, specjalista chirurgii plastycznej i chirurgii dziecięcej.

Zmniejszenia wytrzymałości powłok brzusznych, czego następstwem jest przepuklina pępkowa leczą również chirurdzy Centrum Zdrowia Salus w Słupsku, a zabieg polega na wzmocnieniu i rekonstrukcji słabszej ściany brzucha, stosując w przypadku tzw. przepuklin małych proste zaszycie otworu w pępku lub tzw. metody beznapięciowe z wszyciem syntetycznych siatek (większe przepukliny pępkowe). Jak podkreślają specjaliści, dzięki temu, że siatka po pewnym czasie zrasta się z otaczającymi tkankami, metoda pozwala  na  dziesięciokrotne  zmniejszenie  liczby  nawrotów  przepukliny.

Ponieważ przepuklina nigdy nie ulega samowyleczeniu (z wyjątkiem niektórych u dzieci), w zasadzie wszystkie należy leczyć chirurgicznie. Nieleczone zwiększają z czasem swoje rozmiary, co grozi powikłaniami w postaci uwięźnięcia, powodując zaburzenia ukrwienia jelit, a w konsekwencji ich martwicę. Operację otwartą w leczeniu m. in. przepuklin pępkowych metodą klasyczną, oferują specjaliści Centrum Medycznego Meritum w Kamieniu Pomorskim, odprowadzając jego zawartość z powrotem do jamy brzusznej i zszywając ze sobą otaczające mięśnie. 

Koszt leczenia przepukliny w Wielkiej Brytanii

Kadra w Klinika Nova Kadra w Klinika Nova

Zabieg naprawczy przepukliny może kosztować od 1,500 £ (8,400 zł) do 2,700 £ (15,120 zł), co również zależy od rodzaju zabiegu i lokalizacji schorzenia, podaje serwis Medic8, wg którego za usunięcie przepukliny pępkowej zapłacimy około 1,700 £ (9,520 zł) lub więcej.

Operacja przepukliny pępkowej klasycznie - ceny w różnych miastach

 • Wrocław od 2 300 zł do 3 900 zł
 • Poznań od 4 000 zł
 • Częstochowa od 2 000 zł do 2 500 zł
 • Tychy od 200 zł do 2 000 zł
 • Szczecin od 3 000 zł do 5 000 zł
 • Warszawa od 2 900 zł do 3 900 zł
 • Kraków od 3 000 zł
 • Bydgoszcz od 2 700 zł do 3 900 zł
 • Łódź od 2 500 zł do 3 300 zł
 • Gdańsk od 3 500 zł
 • Lubin od 2 700 zł
Pokaż więcej »

Usługa operacja przepukliny pępkowej klasycznie jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska