Operacja przepukliny pępkowej klasycznie Częstochowa

Synonimy: chirurgiczne leczenie przepukliny pępkowej bez siatki, przepuklina pępkowa leczenie chirurgiczne, klasyczna operacja przepukliny pępkowej bez użycia siatki więcej »

Filtruj wyniki

Operacja przepukliny pępkowej klasycznie Częstochowa - informacje

Sprzęt medyczny w Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North Sprzęt medyczny w Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North

Przepuklina pępkowa jest poważną dolegliwością, która - nieleczona - może prowadzić do groźnych powikłań zdrowotnych. Choć nie do końca wiadomo, jakie czynniki wywołują to schorzenie, ustalono, że wpływ na jego rozwój ma duży wysiłek fizyczny, otyłość oraz ciąża. Do powstania przepukliny pępkowej mogą przyczynić się również zaparcia i przerost prostaty. Na początku jej rozwoju w okolicy pępka wyczuwalny jest odprowadzalny guzek, który z czasem wywołuje ból i uczucie dyskomfortu. W kolejnym stadium choroby zgrubienie staje się twardsze i nie daje się już tak łatwo odprowadzić do jamy brzusznej. Leczenie przepukliny pępkowej wymaga zabiegu operacyjnego, przeprowadzanego metodą klasyczną bądź laparoskopowo. Zabiegi tego typu polegają na umieszczeniu części narządów, tworzących przepuklinę, na ich właściwym miejscu i wzmocnieniu otworu, przez który wydostały się poza jamę brzuszną. Operacje przepukliny pępkowej wykonuje chirurg ogólny.

Placówki w Częstochowie, w których wykonywane są operacje przepukliny pępkowej metodą klasyczną

Osoby, zmagające się z przepukliną pępkową, mogą udać się na zabieg jej usunięcia metodą klasyczną do Medyk Centrum w Częstochowie. W celu zdiagnozowania dolegliwości przeprowadzane jest w placówce badanie USG aparatem Aloka Pro Sound Alpha 7 lub Alpha 5. Oprócz hernioplastyki przepukliny pępkowej wykonywane są tu operacje przepukliny kresy białej, a także mosznowej i pachwinowej jednostronnej lub dwustronnej z użyciem siatki. W Centrum leczone są ponadto przepukliny nawrotowe i w bliźnie pooperacyjnej.

Operacja przepukliny pępkowej klasycznie wykonywana jest także w szpitalu Centrum Medycznego Olmedical, gdzie przeprowadzane są także operacje przepukliny pachwinowej i kresy białej. W ramach poradni chirurgii ogólnej i naczyniowej świadczone są również usługi z zakresu leczenia choroby wrzodowej, kamicy pęcherzyka żółciowego czy usunięcia metodą klasyczną lub laparoskopową wyrostka robaczkowego.

Centrum Medyczne Klara to kolejna częstochowska placówka medyczna, specjalizująca się w hernioplastyce. W swojej ofercie placówka posiada operacje metodą klasyczną i laparoskopową przepukliny nie tylko pępkowej, ale również pachwinowej, mosznowej i kresy białej. Przepukliny nawrotowe leczone są tu z wykorzystaniem siatki polipropylenowej, podobnie jak przepuklina udowa czy w bliźnie pooperacyjnej. Ponadto wykonywane są tu inne zabiegi w obrębie jamy brzusznej, np. wycięcie pęcherzyka żółciowego.

Cena hernioplastyki klasycznej pępkowej - Częstochowa i Bolton

Sprzęt medyczny w Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North Sprzęt medyczny w Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North

W Częstochowie za zabieg usunięcia przepukliny pępkowej metodą klasyczną należy zapłacić 2 000 - 2 500 zł. Dla porównania, w BMI The Beaumont Hospital w Bolton (Wielka Brytania) tego typu operacja wyceniania jest na 2 695 £ (ok. 14 000 zł).

Operacja przepukliny pępkowej klasycznie - ceny w Częstochowie na tle innych miast

 • Częstochowa od 2 000 zł do 2 500 zł
 • Wrocław od 2 300 zł do 3 900 zł
 • Szczecin od 3 000 zł do 5 000 zł
 • Poznań od 4 000 zł
 • Tychy od 200 zł do 2 000 zł
 • Warszawa od 2 900 zł do 3 900 zł
 • Katowice od 2 600 zł do 5 200 zł
 • Bydgoszcz od 2 700 zł do 3 900 zł
 • Łódź od 2 500 zł do 3 300 zł
 • Gdańsk od 3 500 zł
 • Lubin od 2 700 zł
Pokaż więcej »
Pacjenci szukali zabiegu operacja przepukliny pępkowej klasycznie w pobliżu Częstochowy, w miejscowościach: Lubliniec oraz Radomsko.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska