Operacja przepukliny pępkowej z użyciem siatki

leczenie przepukliny pępkowej chirurgicznie z użyciem siatki, usunięcie przepukliny pępkowej z użyciem siatki

Wczytaj więcej wyników

Operacja przepukliny pępkowej z użyciem siatki - informacje

Sala operacyjna w Szpital Medicus Bonus Środa Wielkopolska Sala operacyjna w Szpital Medicus Bonus Środa Wielkopolska

Przepuklina pępkowa to jedna z przepuklin brzusznych, występująca 10-krotnie częściej u kobiet, niż u mężczyzn. Stanowi niewielką ilość procent wszystkich przepuklin brzusznych, bo tylko 3-6 %. Jej powstanie może powodować ciąża, wodobrzusze, otyłość a także obecność dużych guzów jamy brzusznej. W leczeniu przepukliny pępkowej niezbędny jest zabieg operacyjny.

Pozbyć się przepukliny pępkowej

Plastyce przepukliny pępkowej można poddać się na Oddziale Chirurgicznym mieszczącym się w Ogólnym Szpitalu Św. Wincentego a Paulo w Gdyni. Leczone są tutaj m.in. przepukliny pępkowe nawrotowe z wszczepem specjalnej siatki Ventralex ST Hernia Patch. Ponadto można poddać się także operacji przepukliny w bliźnie pooperacyjnej oraz przepukliny kresy białej za pomocą nowoczesnych technik laparoskopowych z wszczepami siatek. Do zespołu lekarskiego należy tutaj dr n. med. Maria Ignacy Pirski, specjalista chirurgii ogólnej i transplantologii klinicznej. Posiada bogate doświadczenie zawodowe zdobyte w kraju i za granicą - na Oddziale Chirurgicznym 7. Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku oraz w Klinice Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Uniwersytetu w Essen w Niemczech.

Operacje przepuklin z wszyciem siatki są także przeprowadzane w Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Rodziny w Rudnej Małej koło Rzeszowa na Oddziale Chirurgii Ogólnej. Lekarze operują tutaj nie tylko przepukliny pępkowe, ale także przepukliny pachwinowe jedno- i obustronne, przepukliny udowe, pooperacyjne oraz przepukliny kresy białej. Jednym z tych lekarzy jest dr n. med. Janusz Skorupka, specjalista chirurgii ogólnej (I stopnia od 1982 i II stopnia od 1986 roku) oraz chirurgii onkologicznej (II stopnia od 2001 roku), który przyjmuje także pacjentów w swoim gabinecie lekarskim na terenie Rzeszowa.

Szpital Wielospecjalistyczny im. Stanley Dudrick w Skawinie to miejsce, gdzie można poddać się zabiegowi operacyjnemu leczącemu przepuklinę pępkową metodą tradycyjną lub laparoskopową z użyciem siatki. Ponadto operowane są tutaj również inne przepukliny jamy brzusznej, tj. przepuklina w bliźnie pooperacyjnej oraz przepuklina kresy białej. Do zespołu specjalistów należy tutaj m.in. dr n. med. Piotr Szybiński, chirurg ogólny (od 2005 roku) oraz chirurg onkologiczny (od 2010 roku). Swoje doświdczenie medyczne zdobywał w I Katedrze Chirurgii Ogólnej i Gastroenterologicznej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz na zagranicznych szkoleniach w Dundee (Szkocja) czy Davos (Szwajcaria).

Nowoczesna beznapięciowa metoda leczenia przepukliny pępkowej z użuciem siatki to jednen z zabiegów operacyjnych z zakresu chirurgii ogólnej przeprowadzanych przez Centrum Lekarskie Alfa mieszczące się w Skoczowie Harbutowicach. Do innych wykonywanych tu procedur chirurgicznych należy: leczenie operacyjne przepukliny pachwinowej, usunięcie guzka piersi z badaniem histo-patologicznym oraz usunięcie zespoleń metalicznych po zabiegach operacyjnych. Takie operacje przeprowadza tutaj dr n. med. Wojciech Żelawski, chirurg ogólny (od 2011 roku) oraz angiolog (od 2015 roku), który swoje doświadczenie zdobywał w Górnośląskim Centrum Medycznym Szpital w Ochojcu, pracując tam na Oddziale Chirurgii Ogólnej, Naczyń, Angiologii i Flebologii.

Oddział Chiurgiczny Ogólny, Gastroenterologiczny i Rehabilitacyjny to jednostka strukturalna Szpitala w Lęborku, w którym operowane są różne rodzaje przepuklin z wszczepem siatek. Wśród nich można wymienić przepukliny przedniej ściany brzucha tj. laparoskopwe operacje przepukliny pępkowej z wszczepem siatki, nadotrzewnowe operacje przepukliny pępkowej z wszczepem siatki oraz operacje przepukliny pępkowej bez wszczepu. Kadrę medyczną tworzy tutaj m.in. dr  Janusz Cholak, specjalista chirurgii ogólnej I stopnia od 1989 i II stopnia od 1996 roku.

W Bartoszycach znaduje się Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II, gdzie na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Małoinwazyjnej pacjent z przepukliną pępkową może poddać się laparoskopowemu zabiegowi operacyjnemu z wszczepieniem siatki polipropylenowej. Leczone są tutaj w taki sposób także inne rodzaje przepuklin, np. przepuklina pachwinowa. Operatorem jest tutaj m.in. dr n. med. Wiesław Pesta, specjalista chirurgii ogólnej II stopnia od 1991 roku oraz doktor nauk medycznych od 1992 roku.

Jaka jest cena operacji przepukliny pępkowej z użyciem siatki w Polsce a jaka za granicą?

Kadra w SALUS Centrum Medyczne Kadra w SALUS Centrum Medyczne

Za zabieg operacyjny leczący przepuklinę pępkową z użyciem siatki pacjent w polskich klinikach zapłaci cenę od 1 tys. zł, za granicą natomiast wyda £2305, poddając się takiej operacji w Spire Fylde Coast Hospital w Anglii.

Operacja przepukliny pępkowej z użyciem siatki - ceny w różnych miastach

 • Wrocław od 2 500 zł do 7 000 zł
 • Łódź od 3 500 zł do 5 500 zł
 • Tychy od 2 500 zł
 • Kraków od 4 000 zł do 4 700 zł
 • Katowice od 3 150 zł
 • Warszawa od 3 200 zł
 • Częstochowa od 2 700 zł do 3 200 zł
 • Zielona Góra od 2 500 zł do 3 200 zł
 • Poznań od 2 900 zł
 • Toruń od 4 000 zł do 5 000 zł
 • Białystok od 2 800 zł
Operacja przepukliny pępkowej z użyciem siatki cena »

Usługa operacja przepukliny pępkowej z użyciem siatki jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego.