Operacja przepukliny pępkowej z użyciem siatki Warszawa

Synonimy: leczenie przepukliny pępkowej chirurgicznie z użyciem siatki, usunięcie przepukliny pępkowej z użyciem siatki

Filtruj wyniki

Operacja przepukliny pępkowej z użyciem siatki Warszawa - informacje

Gabinet zabiegowy w Nasmed Gabinet zabiegowy w Nasmed

Zabieg chirurgiczny przepukliny pępkowej z użyciem siatki rozpoczyna się od otwarcia worka przepuklinowego i uwolnienia jego zawartości. Następnie chirurg odprowadza tę zawartość do wnętrza jamy brzusznej oraz zszywa wyściółkę, otaczającą jamę brzuszną. Kolejnym etapem jest umieszczenie siatki syntetycznej, która może być ułożona w różny sposób: na mięśniach, pomiędzy nimi, pod mięśniami oraz między pochewką mięśni a otrzewną ścienną, czy wreszcie wewnątrzbrzusznie (wewnątrzotrzewnowo). Głównym zadaniem takiej siatki jest wzmocnienie miejsca naprawy, aby przepuklina nie miała szans nawrotu.

Warszawscy chirurdzy, leczący operacyjnie przepuklinę pępkową

Lekarzem, przeprowadzającym na terenie Warszawy zabiegi chirurgiczne leczące przepuklinę pępkową z użyciem siatki, jest dr n. med. Jacek Waligóra, chirurg ogólny (specjalizacja w 2006 roku), który doświadczenie z przeprowadzania takich zabiegów zdobywał podczas pracy na Oddziale Chirurgii Ogólnej Wojewódzkiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie. W operacjach przepuklin nie tylko pępkowych, ale także innych (pachwinowych czy kresy białej), stosuje technikę zarówno laparoskopową, jak i klasyczną. 

Kolejnym warszawskim specjalistą, zajmującym się chirurgią przepukliny pępkowej z wykorzystaniem siatki, jest lek. med. Mariusz Gregorczyk, chirurg ogólny (specjalizacja w 2011 roku), należący do Europejskiego Towarzystwa Przepuklinowego - The European Hernia Society (EHS). Doświadczenie z tej dziedziny medycyny zdobywał w Londynie i Monachium, przebywając tam na stażach i kursach, dotyczących laparoskopowych i wideoskopowych sposobów leczenia przepuklin. W swojej praktyce lekarskiej wykonuje zabiegi przepuklin pępkowych oraz przepuklin brzusznych i pachwinowych za pomocą technik małoinwazyjnych w wszczepem siatki, a także operacji klasycznych (otwartych). 

Operacja przepukliny pępkowej z użyciem siatki znajduje się również w ofercie medycznej Oddziału Chirurgii Ogólnej Szpitala Bielańskiego im . ks. J. Popiełuszki. Oprócz zabiegu chirurgicznego z wszczepem lekarze mogą tutaj przeprowadzić także operację przepukliny pępkowej bez użycia siatki, a także operacje przepukliny pachwinowej (prostej, skośnej, udowej) oraz operacje przepukliny z otwarciem worka czy przepukliny ściany jamy brzusznej. Pacjent może poddać się także operacji przepukliny nadbrzusza i podbrzusza oraz przepukliny w bliźnie pooperacyjnej.

Ceny leczenia chirurgicznego przepukliny pępkowej z użyciem siatki w Warszawie i w Reading (Wielka Brytania)

Sala operacyjna w Nasmed Sala operacyjna w Nasmed

Za zabieg operacyjny, leczący przepuklinę pępkową z wykorzystaniem siatki syntetycznej, w warszawskich szpitalach trzeba zapłacić 2 300 zł, w Wielkiej Brytanii natomiast jest to kwota 2 800 funtów (15 680 zł) za operację w Berkshire Independent Hospital, który znajduje się w mieście Reading.

Operacja przepukliny pępkowej z użyciem siatki - ceny w Warszawie na tle innych miast

 • Warszawa od 3 200 zł
 • Wrocław od 3 300 zł do 6 950 zł
 • Łódź od 2 700 zł do 5 500 zł
 • Poznań od 2 900 zł
 • Tychy od 2 500 zł do 3 100 zł
 • Kraków od 4 700 zł
 • Katowice od 3 150 zł do 5 200 zł
 • Częstochowa od 2 500 zł do 3 000 zł
 • Zielona Góra od 2 500 zł do 3 200 zł
 • Bydgoszcz od 3 300 zł do 4 200 zł
 • Toruń od 4 000 zł do 5 000 zł
Pokaż więcej »
Pacjenci szukali zabiegu operacja przepukliny pępkowej z użyciem siatki w pobliżu Warszawy, w miejscowościach: Zielonka, Piaseczno, Józefów, Otwock, Grodzisk Mazowiecki oraz Mińsk Mazowiecki.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska