Filtruj wyniki
Gdańskul. Wileńska 44

Swissmed Centrum Zdrowia S.A.

ocena 4.6 / 5 (77 opinii) - zobacz opinie »zobacz »
"Wszystko dobrze zorganizowane od przyjęcia do szpitala przez przygotowanie do zabiegu. Personel medyczny miły, uprzejmy i pomocny wszystko wyjaśnia, kadra lekarska też wspaniała, jako pacjentka zostałam o wszystkim poinformowana przez co czułam się spokojnie i w pełni mogłam zaufać lekarzom oraz bez obaw powierzyć im swoje zdrowie. Po zabiegu świetna opieka, super warunki w sali szpitalnej. Jestem w 100% zadowolona i wdzięczna lekarzom jak i całemu personelowi swissmed." 

Operacja przepukliny pooperacyjnej jamy brzusznej - informacje

Sala operacyjna w SALUS Centrum Medyczne Sala operacyjna w SALUS Centrum Medyczne

Pierwszymi objawami przepukliny pooperacyjnej jamy brzucha są niewielkie dolegliwości bólowe oraz dyskomfort, odczuwany w bliźnie pooperacyjnej, które to objawy szczególnie odczuwalne są podczas kaszlu, wydalania stolca oraz wysiłku fizycznego. Pacjent może zauważyć również niewielkie wybrzuszenie powłok brzucha w miejscu blizny, powiększające się w czasie wysiłku. Przepuklina taka nie zniknie samoistnie, dlatego konieczne jest udanie się do chirurga od razu po wystąpieniu objawów, gdyż jak najszybsza interwencja chirurgiczna zminimalizuje ryzyko powikłań podczas operacji.

Leczenie przepukliny pooperacyjnej w polskich placówkach chirurgii ogólnej

Pacjent, cierpiący na przepuklinę pooperacyjną, umiejscowioną w jamie brzusznej, może udać się na Oddział Chirurgii Ogólnej Szpitala w Pucku. Placówka ta oferuje również operacje innych przepuklin brzusznych i pachwinowych. Lekarze tego oddziału podejmują się również leczenia operacyjnego znacznych deformacji przedniej ściany jamy brzusznej, powstałych w wyniku wcześniejszych operacji, oraz leczenia zaawansowanych przypadków przepuklin (także z zaburzeniami jelitowymi z powodu zrostów pooperacyjnych). Wśród stosowanych tutaj technik operacyjnych przepuklin można wymienić technikę klasyczną metodą Lichtensteina, technikę hybrydową z użyciem laparoskopii oraz techniki wykorzystujące przesunięcia płatów skórnych, powięziowych i mięśniowych.

Operacja przepukliny pooperacyjnej jamy brzusznej oferowana jest także przez Szpital Wielospecjalistyczny im. Stanley Dudrick mieszczący się w Skawinie. Takie operacje przeprowadzane są tutaj na Oddziale Chirurgii Ogólnej, gdzie można poddać się leczeniu przepuklin metodą tradycyjną oraz laparoskopową. Oprócz przepukliny w bliźnie pooperacyjnej wykonywane są także operacje przepuklin pępkowych i kresy białej.

Lekarzem, zajmującym się chirurgią przepuklin pooperacyjnych brzucha, jest dr n. med. Mariusz Gregorczyk, chirurg ogólny (specjalizacja w 2011 roku), należący do  Europejskiego Towarzystwa Przepuklinowego (The European Hernia Society - EHS). Posiada doświadczenie z operacji nie tylko przepuklin pooperacyjnych, ale także innych przepuklin brzusznych i pachwinowych, zdobyte na zagranicznych kursach i szkoleniach, np z małoinwazyjnych - laparoskopowych i wideoskopowych sposobów leczenia przepuklin, które miały miejsce w Londynie i Monachium. Dr Gregorczyk przyjmuje pacjentów na terenie Warszawy.

Jaka jest cena zabiegu chirurgicznego leczącego przepuklinę pooperacyjną jamy brzusznej w Polsce, a jaka w Northampton?

Kadra w Szpital Świętego Łukasza Kadra w Szpital Świętego Łukasza

2 500 zł kosztuje operacja przepukliny pooperacyjnej brzucha w polskich ośrodkach chirurgii ogólnej, natomiast w Wielkiej Brytanii jest to suma 2 600 funtów (14 500 zł) w BMI Three Shires Hospital, mieszczącym się w Northampton .

Operacja przepukliny pooperacyjnej jamy brzusznej - ceny w różnych miastach

  • Warszawa od 5 000 zł do 6 600 zł
  • Katowice od 5 500 zł
  • Szczecin od 3 800 zł
  • Częstochowa od 2 500 zł
  • Toruń od 4 000 zł do 5 000 zł
  • Bydgoszcz od 4 800 zł do 8 500 zł
  • Jelenia Góra od 6 200 zł do 6 900 zł
Pokaż więcej »

Usługa operacja przepukliny pooperacyjnej jamy brzusznej jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska