Filtruj wyniki

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Oferujesz operacja przepukliny pooperacyjnej jamy brzusznej w Poznaniu?

Operacja przepukliny pooperacyjnej jamy brzusznej Poznań - informacje

Operacje przeprowadzane są w Szpitalu Medicus-Bonus w Środzie Wielkopolskiej Operacje przeprowadzane są w Szpitalu Medicus-Bonus w Środzie Wielkopolskiej

Przepuklina pooperacyjna  (łac. hernia postoperativa), powstająca po operacji jamy brzusznej, występuje u ok. 10% pacjentów, którzy przeszli taką operację. Jej przyczyn może być kilka: uszkodzenie naczyń krwionośnych, porażenie lub zwiotczenie mięśni brzucha, nadmierne napięcie szwów lub zbyt duża odległość między szwami, a także powstanie na skutek zakażenia rany pooperacyjnej czy wzrostu ciśnienia w jamie brzusznej pod wpływem kaszlu, czkawki czy wysiłku. Niektóre przepukliny pooperacyjne mogą przebiegać bezobjawowo, inne powodują ból lub pieczenie. W każdym przypadku niezbędna jest interwencja chirurgiczna poprzez np. autoplastykę ściany brzusznej lub wykorzystanie płatów skórnych.

Operacje przepukliny pooperacyjnej jamy brzusznej w Poznaniu

Zabiegi chirurgiczne z zakresu leczenia przepukliny pooperacyjnej jamy brzusznej oferuje znajdujący się na terenie Poznania Szpital Miejski im. Franciszka Raszei. Operacje takie przeprowadzane są tutaj na Oddziale Chirurgii Ogólnej, Minimalnie Inwazyjnej i Urazowej. Zabiegi operacyjne przepukliny brzusznej połączone są tutaj z plastyką powłok jamy brzusznej. Ponadto lekarze mogą przeprowadzić także leczenie operacyjne przepuklin innego typu: pachwinowych z wszczepem siatki (techniką laparoskopową) czy  rozworu przełykowego i GERD (również techniką laparoskopową). 

Operacja przepukliny pooperacyjnej jamy brzusznej jest oferowana także przez szpital Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Poznaniu im. prof. Ludwika Bierkowskiego. Oprócz leczenia przepuklin brzusznych, można poddać się tutaj także operacji przepuklin pachwinowych czy pępkowych, a także innym operacjom z zakresu jamy brzusznej: chirurgii żołądka, dwunastnicy, jelit czy pęcherzyka żółciowego - technikami klasycznymi i laparoskopowymi.

Lekarzem, przeprowadzającym na terenie Poznania operacje chirurgiczne, leczące przepukliny brzuszne w bliźnie pooperacyjnej, jest dr n. med. Wojciech Waliszewski, chirurg ogólny (specjalizacja II stopnia w 1980 roku), który zabiegów z tego zakresu uczył się na Oddziale Chirurgii Ogólnej, Laparoskopowej i Endokrynologicznej Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia. Lekarz ten w swojej praktyce zawodowej zajmuje się także chirurgią innych przepuklin, tj. rozworu przełykowego czy pachwinowych oraz operacjami śledziony, pęcherzyka żółciowego i wyrostka robaczkowego zarówno techniką klasyczną, jak i małoinwazyjną.

Jaka jest cena operacji leczącej przepuklinę pooperacyjną jamy brzusznej w Poznaniu, a jaka w Chorley (Wielka Brytania)?

Sala operacyjna w Szpital Medicus Bonus Środa Wielkopolska Sala operacyjna w Szpital Medicus Bonus Środa Wielkopolska

Na zabieg chirurgiczny w przepuklinie blizny pooperacyjnej brzusznej w poznańskich ośrodkach medycznych należy przygotować sumę 4 000 zł, w Wielkiej Brytanii natomiast jest to kwota łączna 2 800 funtów (16 800 zł) w Euxton Hall Hospital, który mieści się w Chorley.

Operacja przepukliny pooperacyjnej jamy brzusznej - ceny w Poznaniu na tle innych miast

  • Katowice od 2 600 zł
  • Warszawa od 5 000 zł do 6 600 zł
  • Szczecin od 3 800 zł
  • Bydgoszcz od 4 800 zł do 8 500 zł
  • Toruń od 4 000 zł do 5 000 zł
  • Gdańsk od 5 150 zł
  • Kamień Pomorski od 5 100 zł
Pokaż więcej »

Usługa operacja przepukliny pooperacyjnej jamy brzusznej w Poznaniu jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego.

Pacjenci szukali zabiegu operacja przepukliny pooperacyjnej jamy brzusznej w pobliżu Poznania, w miejscowościach: Luboń.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska