Operacja przepukliny rozworu przełykowego laparoskopowo

Synonimy: przepuklina przeponowa leczenie laparoskopowe, przepuklina rozworu przełykowego leczenie laparoskopowe, laparoskopowe leczenie przepukliny rozworu przełyku więcej »

Filtruj wyniki

Operacja przepukliny rozworu przełykowego laparoskopowo - informacje

Kadra w KCM Clinic Kadra w KCM Clinic

Na pojawienie się przepukliny rozworu przełykowego mają wpływ takie czynniki, jak: podeszły wiek, otyłość, palenie papierosów oraz nieustający stres. Choroba objawia się najczęściej: zgagą, wymiotami, kłopotami z połykaniem oraz bólami w klatce piersiowej. Lekarze stosują najpierw leczenie farmakologiczne, lecz gdy ono nie pomaga konieczna jest operacja.

Zlikwidować przepuklinę rozworu przełykowego laparoskopowo

W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu działa Oddział Chirurgii Małoinwazyjnej i Proktologicznej, na którym wykonywane są operacje laparoskopowe m.in. przepuklin rozworu przełykowego, a także usunięcia śledziony, kamicy pęcherzyka żółciowego czy laparoskopie zwiadowcze. Ponadto wykonywane są tutaj także operacje klasyczne oraz zabiegi endoskopowe. Jednym z kadry medycznej jest dr n. med. Dariusz Rychlewski, specjalista chirurgii ogólnej I stopnia od 1986 roku oraz II stopnia od 1991 roku, który tytuł doktora nauk medycznych uzyskał w roku 1990.

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. prof. W. Orłowskiego w Warszawie - Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego posiada Oddział Chirurgii Ogólnej i Przewodu Pokarmowego, który specjalizuje się w zabiegach chirurgii minimalnie inwazyjnej, czyli operacjach laparoskopowych m.in. przepukliny rozworu przełykowego przepony (laparoskopowa fundoplikacja). Ponadto tym sposobem wykonywane są tutaj operacje przepukliny pachwinowej (metodą przed otrzewnową) oraz operacje choroby refluksowej przełyku. Jednym z lekarzy leczącym pacjentów jest tutaj  dr hab. n. med. Wiesław Tarnowski, specjalista chirurgii ogólnej (I stopnia od 1988 roku oraz II stopnia od 1992 roku). Posiada bogate doświadczenie, które zdobywał m.in. na  Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Grochowskiego w Warszawie.

Specjalistyczny Szpital Miejski im. M. Kopernika w Toruniu oferuje swoim pacjentom, cierpiącym na przepuklinę przeponową, zabiegi laparoskopowe leczące to schorzenie oraz inne operacje przełyku (m.in. leczące choroby nowotworowe), a także operacje przepuklin pachwinowych, brzusznych, udowych z wykorzystaniem materiału własnego jak i tworzyw sztucznych - siatek. Wszystkie te zabiegi przeprowadzane są na Oddziale Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Naczyń przez m.in. dr. Janusza Józefowicza, chirurga ogólnego, który specjalizację I stopnia z tej dziedziny uzyskał w roku 2000. W swojej praktyce zajmuje się nie tylko chirurgią przepuklin, ale także chirurgią onkologiczną.

W Szpitalu Św. Rocha w Ozimku na Oddziale Chirurgii Ogólnej lekarze przeprowadzają zabieg fundoplikacji laparoskopowej w leczeniu przepukliny przepukliny rozworu przełykowego. Ponadto leczą operacyjnie przepukliny innego typu tj. brzuszne i pachwinowe z użyciem wszczepów, udowe i pępkowe a także podbrzuszne i nadbrzuszne. Pomogą także osobom cierpiącym na przepukliny w bliźnie. Jednym ze specjalistów jest dr n. med. Marcin Skuła, chirurg ogólny I stopnia od 1999 roku oraz II stopnia od 2006 roku, który tytuł doktora nauk medycznych posiada od 2007 roku. W latach 1996-1998 pracował na Oddziale Chirurgii Ogólnej Szpitala Rejonowego w Dobrym Mieście.

W Szpitalu Miejskim im. Franciszka Raszei w Poznaniu znajduje się Oddział Chirurgii Ogólnej, Minimalnie Inwazyjnej i Urazowej, gdzie chirurdzy zajmują się pacjentami cierpiącymi na przepukliny różnego typu. Wśród nich można poddać się operacji likwidacji przepukliny rozworu przełykowego (laparoskopowo), a także plastyce przepuklin pachwinowych z wszczepem siatki oraz plastyki powłok jamy brzusznej. Z lekarzy można tutaj wymienić dr. n. med. Aleksandra Sowiera, specjalistę chirurgii ogólnej II stopnia od 1994 roku, który tytuł doktora nauk medycznych uzyskał w roku 1992.

W Nowym Szpitalu mieszczącym się w Olkuszu Oddział Chirurgiczny wykonuje operacje technikami klasycznymi, jak i endoskopowo i laparoskopowo. Z zakresu tych ostatnich można wymienić operację przepukliny rozworu przełykowego przepony a także operacje klasyczne i z zastosowaniem siatek przepuklin brzusznych, pachwinowych i udowych  -pierwotnych, pooperacyjnych i nawrotowych. Pacjentom udziela pomocy dr n. med. Jarosław Kozera, specjalista chirurgii ogólnej II stopnia od 1998 roku oraz doktor nauk medycznych od 1996 roku.

Cena operacji laparoskopowej leczącej przepuklinę przeponową w Polsce i za granicą

Kadra w KCM Clinic Kadra w KCM Clinic

W polskich szpitalach za laparoskopowy zabieg  przepukliny rozworu przełyku pacjent zapłaci kwotę od 6 tys. zł, natomiast w Anglii jest to cena £3,665 w Spire Cambridge Lea Hospital.

Operacja przepukliny rozworu przełykowego laparoskopowo - ceny w różnych miastach

  • Wrocław od 6 800 zł do 15 000 zł
  • Łódź od 6 800 zł
  • Gdańsk od 6 830 zł
  • Jelenia Góra od 7 900 zł
Pokaż więcej »

Usługa operacja przepukliny rozworu przełykowego laparoskopowo jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego.

Autor: