Operacja wycięcia guza wątroby

Synonimy: resekcja guza złośliwego wątroby, operacyjna resekcja guza wątroby, rak wątroby wycięcie więcej »

Filtruj wyniki

Operacja wycięcia guza wątroby - informacje

Gabinet zabiegowy w Euromed Gabinet zabiegowy w Euromed

Rak wątroby w większości przypadków to nowotwór złośliwy przerzutowy. Jest kilka czynników, które sprzyjają jego rozwojowi. Należą do nich: wirusowe zapalenie wątroby typu B lub C, nadużywanie alkoholu, marskość wątroby oraz nadużywanie syntetycznego testosteronu, długotrwałe przyjmowanie środków antykoncepcyjnych doustnych czy aftatoksyny (zjadane ze spleśniałymi produktami). Rak wątroby z reguły zostaje późno rozpoznany i wtedy pozostaje już tylko wycięcie chirurgiczne.

Wątroba bez raka

Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy posiada Klinikę Chirurgii Wątroby i Chirurgii Ogólnej, w której pacjenci z guzem wątroby są poddawani operacji jego wycięcia. Oferowany jest tutaj pełen zakres chirurgii wątroby, czyli operacje dwuetapowe. Ponadto lekarze wykonują jednoczasowe wycięcia guzów jelita grubego i ich przerzutów do wątroby, usuwają nowotwory trzustki, żołądka czy nadnerczy i raki innych narządów. Do kadry medycznej należy tutaj dr hab. n. med. Maciej Słupski, specjalista chirurgii ogólnej (II stopnia od 1993 roku) oraz specjalista transplantologii klinicznej (II stopnia od 2004 roku), który tytuł doktora nauk medycznych uzyskał w 1995 roku, natomiast doktorem habilitowanym został w roku 2011. Swoją wiedzę przekazuje studentom, pracując na Wydziale Lekarskim CM Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy.

Oddział Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Chirurgii Onkologicznej to jednostka Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie, gdzie przeprowadzane są zabiegi chirurgiczne nowotworów nie tylko wątroby, ale także innych narządów tj. żołądka, odbytnicy, przewodów żółciowych oraz trzustki, otrzewnej czy sutka u kobiet i mężczyzn. Można tu wyleczyć także ropień wątroby i obrażenia wątroby. Jednym z lekarzy jest dr hab. n. med. Jacek Zieliński, chirurg ogólny i onkolog, który posiada bogate doświadczenie w swojej dziedzinie zdobyte m.in. w latach 1998-2001 w Klinice Chirurgii Onkologicznej Akademii Medycznej w Gdańsku jako starszy asystent. 

W Szpitalu Zacisze Centrum Medycznego Enel-Med na Oddziale Chirurgii ogólnej wykonywane są różnorodne operacje, wśród których można wymienić operacyjne leczenie nowotworów wątroby a także laparoskopowe i otwarte operacje torbieli wątroby, laparoskopową i otwartą cholecystektomię wątroby i dróg żółciowych oraz chirurgię jamy brzusznej w leczeniu przepuklin lub wyrostka robaczkowego. W takich zabiegach specjalizuje się tutaj dr n. med. Piotr Kalinowski, chirurg ogólny od 2011 roku, który doświadczenie chirurgiczne zdobywał w Klinice Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby w  Szpitalu Klinicznym na Banacha oraz na licznych kursach w kraju i za granicą.

Szpital Wolski im. dr. A. Gostyńskiej w Warszawie oferuje na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej z Częścią Urazową resekcję guza łagodnego wątroby (metoda otwarta i laparoskopowa) a także inne zabiegi operacyjne, w tym: resekcje żołądka, leczenie przerzutów raka do wątroby czy leczenie raka pęcherzyka żółciowego wymagające resekcji wątroby i wycięcia węzłów chłonnych. Takie i inne operacje przeprowadza tutaj  dr hab. n. med. Marek Stańczyk,  specjalista chirurgii ogólnej (I stopnia od 2000 roku) oraz chirurgii onkologicznej (od 2009 roku), który tytuł doktora habilitowanego nauk medycznych uzyskał w 2015 roku.

Radykalnemu leczeniu chirurgicznemu raka pierwotnego oraz przerzutów do wątroby, jak i paliatywnemu leczeniu przerzutów do wątroby można poddać się na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej, który mieści się w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. L. Rydygiera w Krakowie. Ponadto na tym oddziale przeprowadzane są także inne operacje tj. chirurgia trzustki czy sutka. Pacjentów przyjmuje na leczenie dr n. med. Artur Hartwich, chirurg ogólny, który w latach 1977-1988 doskonalił swój fach medyczny w Szpitalu ZOZ w Zakopanem (m.in. na Oddziale Chirurgii).

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Tychach posiada Oddział Chirurgii Ogólnej, gdzie lekarze wyleczą operacyjnie choroby wątroby (także raka wątroby) oraz choroby trzustki, dróg żółciowych - operacje resekcji guzów i zabiegi naprawcze. Usuną także guzy żołądka, przełyku, dwunastnicy czy nerek. Do specjalistów należy dr hab. n. med. Bogdan Chmiel, chirurg ogólny II stopnia, posiadający bogate doświadczenie medyczne zdobyte m.in. w Wojewódzkim Szpitalu Wielospecjalistycznym w Bytomiu. 

Resekcja guza złośliwego wątroby - cena zabiegu w Polsce i za granicą

Gabinet zabiegowy w Euromed Gabinet zabiegowy w Euromed

W polskich szpitalach za wycięcie raka wątroby trzeba zapłacić kwotę od 8,8 tys. zł, w Wielkiej Brytanii natomiast jest to cena 6,742 funtów a operacji można się poddać np. w The Clatterbrigde Centre for Oncology (niedaleko Liverpoolu).

Operacja wycięcia guza wątroby - ceny w różnych miastach

  • Łódź od 8 800 zł
  • Wrocław od 8 800 zł
Pokaż więcej »

Usługa operacja wycięcia guza wątroby jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego.

Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska