Operacja wycięcia jelita cienkiego laparoskopowo

operacja resekcji jelita cienkiego laparoskopowo, laparoskopowe wycięcie jelita cienkiego z powodu nienowotworowego, usunięcie fragmentu jelita cienkiego laparoskopią więcej »

Operacja wycięcia jelita cienkiego laparoskopowo - informacje

Kadra w KCM Clinic Kadra w KCM Clinic

Jedynym sposobem postępowania w przypadku wystąpienia raka jelita cienkiego jest leczenie operacyjne. Przeprowadzić je można na drodze laparotomii (przez otwarcie jamy brzusznej) lub metodą laparoskopową. Wśród głównych zalet operacji wycięcia jelita cienkiego techniką laparoskopową wymienia się mniejszy ból operacyjny, brak rozległych blizn oraz krótszą rekonwalescencję.

Laparoskopowe wycięcie jelita cienkiego w Polsce

W Gdańsku operację usunięcie jelita cienkiego metodą laparoskopową wykonać może dr n. med. Wojciech Makarewicz, specjalista chirurg ogólny i onkologiczny, który staż naukowy odbył na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Oddział Chirurgii Małoinwazyjnej Szpitala Akademickiego Uniwersytetu w Essen (w Niemczech). Udać się można do niego na usunięcie fragmentów jelita cienkiego nacieczonych przez ognisko podejrzane onkologiczne, połączone z odtworzeniem ciągłości przewodu pokarmowego. Jego oferta obejmuje ponadto chirurgiczne usunięcie odbytnicy wraz z guzem i odtworzeniem ciągłości przewodu pokarmowego, wyłonienie jelita grubego na powłoki, usunięcie esicy i odtworzeniem ciągłości przewodu pokarmowego oraz wycięcie lewej lub prawej części okrężnicy.

W Bielsku-Białej operacja wycięcia jelita cienkiego laparoskopowo jest możliwa do przeprowadzenia w Szpitalu Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej, w której świadczona jest cała gama usług z zakresu chirurgii ogólnej. Metodą laparoskopową, oprócz wycięcia jelita cienkiego, wykonać tu można również operację usunięcie jelita grubego, do placówki udać się można także na laparoskopową resekcję odbytnicy. Oferta Szpitala obejmuje ponadto laparoskopowe usunięcie pęcherzyka żółciowego, laparoskopowe operacje przepuklin rozworu przełykowego, laparoskopowe usunięcie przepuklin pachwinowych i brzusznych oraz laparoskopowe usunięcie śledziony.

Na laparoskopową operację wycięcia jelita cienkiego w Katowicach udać się można do dr n. med. Michała Dyaczyńskiego, specjalisty chirurgii ogólnej, który prowadzi warsztaty dla lekarzy z zakresu chirurgii laparoskopowej przewodu pokarmowego. Metodą laparoskopową przeprowadza również operację jelita grubego (np. górna, przednia i przednia niska resekcja odbytnicy, całkowite usunięcie jelita grubego z wytworzeniem zbiornika i odtworzeniem ciągłości przewodu pokarmowego, rekonstrukcje ciągłości przewodu pokarmowego), jego oferta obejmuje ponadto inne zabiegi laparoskopowe, w tym usunięcie pęcherzyka żółciowego, operacje żołądka, usunięcie wyrostka robaczkowego oraz plastykę przepuklin pachwinowych i brzusznych.

Cena laparoskopowej operacji resekcji jelita cienkiego laparoskopowo w Polsce i za granicą

Kadra w KCM Clinic Kadra w KCM Clinic

W Polsce za operację wycięcia jelita cienkiego metodą laparoskopową zapłacić trzeba około 14 000 złotych, podczas gdy w Hospital Internacional Medimar w Alicante cena takiego zabiegu wnosi 4 385 euro, czyli około 19 000 złotych.

Operacja wycięcia jelita cienkiego laparoskopowo - ceny w różnych miastach

  • Katowice od 17 100 zł
  • Jelenia Góra od 17 500 zł
  • Piaseczno od 12 900 zł
Operacja wycięcia jelita cienkiego laparoskopowo cena »

Usługa operacja wycięcia jelita cienkiego laparoskopowo jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego.