Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki asferycznej Kraków

Synonimy: fakoemulsyfikacja z wszczepieniem soczewki asferycznej, usunięcie zaćmy z wszczepieniem soczewki asferycznej, operacja zaćmy z wszczepieniem soczewki Acrysof IQ więcej »

Filtruj wyniki

Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki asferycznej Kraków - informacje

Sala operacyjna w Ośrodek Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego Sala operacyjna w Ośrodek Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego

Soczewki asferyczne, wszczepiane podczas zabiegu fakoemulsyfikacji, zapewniają większą korekcję sferyczną oraz są polecane osobom cierpiącym na astygmatyzm, a także posiadającym wadę wzroku powyżej +/- 4,00. Operacja taka polega na rozdrobieniu i usunięciu zmętniałej soczewki za pomocą ultradźwięków oraz zastąpieniu jej soczewką asferyczną - lekarz wykonuje cięcie o wielkości 2,2 mm. Zabieg nie wymaga zakładania szwów, jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym (kropelkowym) oraz odbywa się w ramach chirurgii jednego dnia. Polecany jest osobom, u których niemożliwe jest przeprowadzenie operacji w znieczuleniu ogólnym czy okołogałkowym (ze względu na zły stan zdrowia). Soczewki asferyczne to imitacja naturalnych soczewek oczu, jakie występują u człowieka 30-letniego. Zbudowane są z materiału akrylowego, hydrofobowego o kolorze żółtym przeźroczystym.

Operacje wszczepienia soczewki asferycznej za pomocą techniki fakoemulsyfikacji w Krakowie

Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki asferycznej to zabieg okulistyczny, oferowany przez Szpital Zakonu Bonifratrów Św. Jana Grandego, mieszczący się w Krakowie. Placówka ta oferuje także zabiegi wszczepienia soczewki w oku bezsoczewkowym. Pacjent może wybrać tutaj - oprócz soczewek asferycznych (zawierających filtry światła niebieskiego) - także soczewki wieloogniskowe oraz akomodujące.

Zabiegi fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki asferycznej przeprowadza także na terenie Krakowa dr n. med. Jacek Szendzielorz, okulista (specjalizacja II stopnia w 1993 roku), który z zakresu takich zabiegów zdobywał doświadczenie, pracując na Oddziale Okulistycznym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Tychach. Lekarz ten specjalizuje się w operacjach zaćmy za pomocą różnych technik, także w zabiegach z wszczepem sztucznej soczewki wewnątrzgałkowej, i przekazuje swoją wiedzę innym lekarzom, np. poprzez uczestnictwo w międzynarodowych wideokonferencjach naukowych, podczas których na żywo (w trakcie operacji) omawiał technikę i poszczególne fazy takiego zabiegu.

Na operację likwidacji zaćmy za pomocą fakoemulsyfikacji z wszczepem soczewki asferycznej pacjent może udać się również do Centrum Medycznego Evita - Centrum Mikrochirurgii Oka w Krakowie. Klinika ta dysponuje soczewkami różnego rodzaju: oprócz monofokalnej asferycznej Alcon AcrySof IQ z filtrem światła niebieskiego, lekarz może wszczepić tutaj także soczewkę toryczną Alcon AcrySof IQ Toric, soczewkę wieloogniskową Alcon AcrySof IQ Restor oraz soczewkę  Alcon AcrySof IQ Restor Toric, a także soczewkę Alcon AcrySof SA60AT. 

Jaka jest cena zabiegu usunięcia zaćmy z wszczepieniem soczewki asferycznej w Krakowie, a jaka w Barcelonie?

Prof. dr hab. n. med. Zbigniew Zagórski Prof. dr hab. n. med. Zbigniew Zagórski

Za operację likwidującą zaćmę poprzez wszczepienie soczewki asferycznej w krakowskich klinikach trzeba zapłacić 3 950 zł, natomiast w Hiszpanii jest to kwota 1 600 euro (6 700 zł) w za taki sam zabieg Clinica Sagrada Familia, znajdującej się w Barcelonie.

Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki asferycznej - ceny w Krakowie na tle innych miast

  • Warszawa od 399 zł do 4 550 zł
  • Łódź od 399 zł do 3 600 zł
  • Olsztyn od 3 300 zł
  • Zielona Góra od 2 800 zł
  • Wrocław od 399 zł do 2 800 zł
  • Gdańsk od 3 550 zł
  • Lublin od 3 000 zł
  • Sopot od 4 000 zł
  • Jelenia Góra od 2 800 zł
  • Chorzów od 3 095 zł do 4 890 zł
Pokaż więcej »
Pacjenci szukali zabiegu operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki asferycznej w pobliżu Krakowa, w miejscowościach: Wieliczka.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska