Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki asferycznej Kraków

Synonimy: fakoemulsyfikacja z wszczepieniem soczewki asferycznej, usunięcie zaćmy z wszczepieniem soczewki asferycznej, operacja zaćmy z wszczepieniem soczewki Acrysof IQ więcej »

Filtruj wyniki

Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki asferycznej Kraków - informacje

Prof. dr hab. n. med. Zbigniew Zagórski Prof. dr hab. n. med. Zbigniew Zagórski

Soczewki asferyczne, wszczepiane podczas zabiegu fakoemulsyfikacji, zapewniają większą korekcję sferyczną oraz są polecane osobom cierpiącym na astygmatyzm, a także posiadającym wadę wzroku powyżej +/- 4,00. Operacja taka polega na rozdrobieniu i usunięciu zmętniałej soczewki za pomocą ultradźwięków oraz zastąpieniu jej soczewką asferyczną - lekarz wykonuje cięcie o wielkości 2,2 mm. Zabieg nie wymaga zakładania szwów, jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym (kropelkowym) oraz odbywa się w ramach chirurgii jednego dnia. Polecany jest osobom, u których niemożliwe jest przeprowadzenie operacji w znieczuleniu ogólnym czy okołogałkowym (ze względu na zły stan zdrowia). Soczewki asferyczne to imitacja naturalnych soczewek oczu, jakie występują u człowieka 30-letniego. Zbudowane są z materiału akrylowego, hydrofobowego o kolorze żółtym przeźroczystym.

Operacje wszczepienia soczewki asferycznej za pomocą techniki fakoemulsyfikacji w Krakowie

Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki asferycznej to zabieg okulistyczny, oferowany przez Szpital Zakonu Bonifratrów Św. Jana Grandego, mieszczący się w Krakowie. Placówka ta oferuje także zabiegi wszczepienia soczewki w oku bezsoczewkowym. Pacjent może wybrać tutaj - oprócz soczewek asferycznych (zawierających filtry światła niebieskiego) - także soczewki wieloogniskowe oraz akomodujące.

Zabiegi fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki asferycznej przeprowadza także na terenie Krakowa dr n. med. Jacek Szendzielorz, okulista (specjalizacja II stopnia w 1993 roku), który z zakresu takich zabiegów zdobywał doświadczenie, pracując na Oddziale Okulistycznym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Tychach. Lekarz ten specjalizuje się w operacjach zaćmy za pomocą różnych technik, także w zabiegach z wszczepem sztucznej soczewki wewnątrzgałkowej, i przekazuje swoją wiedzę innym lekarzom, np. poprzez uczestnictwo w międzynarodowych wideokonferencjach naukowych, podczas których na żywo (w trakcie operacji) omawiał technikę i poszczególne fazy takiego zabiegu.

Na operację likwidacji zaćmy za pomocą fakoemulsyfikacji z wszczepem soczewki asferycznej pacjent może udać się również do Centrum Medycznego Evita - Centrum Mikrochirurgii Oka w Krakowie. Klinika ta dysponuje soczewkami różnego rodzaju: oprócz monofokalnej asferycznej Alcon AcrySof IQ z filtrem światła niebieskiego, lekarz może wszczepić tutaj także soczewkę toryczną Alcon AcrySof IQ Toric, soczewkę wieloogniskową Alcon AcrySof IQ Restor oraz soczewkę  Alcon AcrySof IQ Restor Toric, a także soczewkę Alcon AcrySof SA60AT. 

Jaka jest cena zabiegu usunięcia zaćmy z wszczepieniem soczewki asferycznej w Krakowie, a jaka w Barcelonie?

Prof. dr hab. n. med. Zbigniew Zagórski Prof. dr hab. n. med. Zbigniew Zagórski

Za operację likwidującą zaćmę poprzez wszczepienie soczewki asferycznej w krakowskich klinikach trzeba zapłacić 3 950 zł, natomiast w Hiszpanii jest to kwota 1 600 euro (6 700 zł) w za taki sam zabieg Clinica Sagrada Familia, znajdującej się w Barcelonie.

Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki asferycznej - ceny w Krakowie na tle innych miast

 • Kraków od 3 000 zł do 3 500 zł
 • Warszawa od 2 900 zł do 4 550 zł
 • Łódź od 3 300 zł do 3 600 zł
 • Gdańsk od 3 550 zł
 • Zielona Góra od 2 800 zł
 • Olsztyn od 3 300 zł
 • Lublin od 3 000 zł
 • Sopot od 4 000 zł
 • Chorzów od 3 095 zł do 4 890 zł
 • Zakopane od 3 500 zł
 • Rybnik od 4 200 zł do 4 800 zł
Pokaż więcej »

Usługa operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki asferycznej w Krakowie jest najczęściej wykonywana przez okulisty.

Pacjenci szukali zabiegu operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki asferycznej w pobliżu Krakowa, w miejscowościach: Wieliczka.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska