r

Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki asferycznej Warszawa

fakoemulsyfikacja z wszczepieniem soczewki asferycznej, usunięcie zaćmy z wszczepieniem soczewki asferycznej, operacja zaćmy z wszczepieniem soczewki Acrysof IQ więcej »

Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki asferycznej Warszawa - informacje

Kadra w Retina Szpital Okulistyczny Kadra w Retina Szpital Okulistyczny

Zaćma (łac. cataracta) jest schorzeniem oczu, prowadzącym do zmętnienie soczewki oka, co sprawia, że widziane obrazy są niewyraźne i rozmyte. Najczęściej występuje w wyniku starzenia się. Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji polega na rozbiciu własnej soczewki za pomocą ultradźwięków, jej usunięciu oraz wszczepieniu sztucznej soczewki zwijalnej, charakteryzującej się odpowiednimi parametrami. W trakcie leczenia stosowana może być m.in. soczewka asferyczna, która niweluje ryzyko wystąpienia astygmatyzmu pooperacyjnego. Zabieg przeprowadza okulista, a metoda fakoemulsyfikacji pozwala na leczenie zaćmy w każdym jej stadium.

Fakoemulsyfikacja z wszczepieniem soczewki asferycznej w stolicy – gdzie można wykonać zabieg

Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki asferycznej znajduje się w ofercie dr n. med. Radosława Różyckiego, specjalisty chorób oczu. Specjalizuje się on w mikrochirurgii zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem zwijalnych soczewek wewnątrzgałkowych. Jest autorem publikacji pt. „Powikłania pooperacyjne u pacjentów z rozpoznanym zespołem suchego oka operowanych z powodu zaćmy”. Przeprowadza zabiegi za pomocą fakoemulsyfikatora z wszczepieniem sztucznej soczewki jednoogniskowej asferycznej z filtrem UV i światła niebieskiego (AcrySoftIQ). Wykonuje także zabiegi z wszczepieniem sztucznej soczewki wieloogniskowej asferycznej z filtrem UV i światła niebieskiego (AcrySof IQ ReSTOR).

Na usunięcie zaćmy z wszczepieniem soczewki asferycznej w Warszawie udać się można także do dr n. med. Jarosława Kulińskiego, specjalisty okulistyki. Specjalizuje się w zabiegach mikrochirurgicznych zaćmy i jaskry. Wykonuje zabiegi fakoemulsyfikacji zaćmy zarówno z wszczepieniem sztucznej soczewki jednoogniskowej torycznej asferycznej z filtrem UV i światła niebieskiego (AcrySof IQ Toric), jak i z wszczepieniem sztucznej soczewki wieloogniskowej asferycznej z filtrem UV i światła niebieskiego.

W swojej ofercie operację zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki asferycznej ma również Ośrodek Mikrochirurgii Oka Mega-Lens. Ośrodek jako pierwszy w kraju wykorzystuje specjalny system Verion, który pozwala na najdokładniejsze wszczepienie soczewek korygujących astygmatyzm i soczewek wieloogniskowych. Oferta soczewek asferycznych obejmuje m.in. soczewkę Acrysof Natural IQ®, która posiada tzw. sferyczną część optyczną, co pozwala na lepszy kontrast widzenia. W placówce (jako jednej z nielicznych w kraju) przeprowadzane są także operacje fiksacji śródtwardówkowej u pacjentów z podwichnięciem soczewki lub Zespołem Marfana.

Cena usunięcia zaćmy z wszczepieniem soczewki asferycznej w Warszawie i w Barcelonie

Sala operacyjna w CM Mavit Sala operacyjna w CM Mavit

W Warszawie za operację zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki asferycznej zapłacić trzeba około 3 000 złotych. W Clínica Sagrada Familia w Barcelonie za taką samą usługę należy zapłacić 1 600 euro, czyli około 6 700 złotych.Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki asferycznej - ceny w Warszawie na tle innych miast

 • Warszawa od 2 900 zł do 4 550 zł
 • Łódź od 3 300 zł do 3 600 zł
 • Gdańsk od 3 550 zł
 • Gdynia od 4 700 zł
 • Lublin od 3 300 zł
 • Zielona Góra od 2 800 zł
 • Olsztyn od 3 300 zł
 • Sopot od 4 000 zł
 • Nałęczów od 3 300 zł do 3 800 zł
 • Rybnik od 4 200 zł do 4 800 zł
 • Siedlce od 3 400 zł
Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki asferycznej cena »

Usługa operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki asferycznej w Warszawie jest najczęściej wykonywana przez okulisty.

Pacjenci szukali zabiegu operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki asferycznej w pobliżu Warszawy, w miejscowościach: Zielonka, Piaseczno, Józefów, Otwock, Grodzisk Mazowiecki oraz Mińsk Mazowiecki.

Autor: