Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki multifokalnej

fakoemulsyfikacja z wszczepieniem soczewki pseudoakomodacyjnej, usunięcie zaćmy z wszczepieniem soczewki wieloogniskowej, usunięcie katarakty z wszczepieniem soczewki wewnątrzgałkowej multifokalnej więcej »

Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki multifokalnej - informacje

Prof. dr hab. n. med. Zbigniew Zagórski Prof. dr hab. n. med. Zbigniew Zagórski

Zaćmę, czyli zmętnienie soczewki oka, leczy się wyłącznie chirurgicznie, a najpopularniejszą obecnie metodą jest fakoemulsyfikacja z wszczepieniem soczewki. Metoda polega na  rozbiciu zmętniałej soczewki ultradźwiękami i odessaniu rozbitych fragmentów. W miejsce usuniętej soczewki implantowana jest sztuczna, o indywidualnie dobranych parametrach optycznych.

Chirurgia refrakcyjna soczewki

Za pomocą ultradźwięków, zaćmę usuniemy w Centrum Leczenia Zaćmy dr Jerzego Brzozowskiego w Warszawie. Placówka dysponuje wysokiej jakości soczewkami niemieckimi i amerykańskimi, których wybór następuje podczas wizyty kwalifikacyjnej. Dzięki zaawansowanej technologii, operację w znieczuleniu miejscowym–kroplowym, wykonuje się w 15 minut, a mikrocięcia uszczelnia bez użycia szwów. Dr n. med. Brzozowski jest specjalistą chorób oczu, mikrochirurgiem, który specjalizuje się w operacjach przedniego odcinka oka oraz w operacjach zaćmy.

Zmętnienie soczewki o różnej intensywności powodujące nieostre widzenie, czyli kataraktę, metodą fakoemulsyfikacji od 1993 r. leczą okuliści Gabinetu Okulistycznego N&M w Łodzi. Zabieg przeprowadzają w każdym stadium zaawansowania zaćmy, w oczach ze współistniejącą jaskrą, ze schorzeniami siatkówki, a także w przebiegu zapaleń błony naczyniowej. W swojej ofercie posiadają każdego rodzaju soczewki wewnątrzgałkowe, m.in. soczewki bifokalne, tzw. pseudoakomodacyjne jakie zapewniają możliwość dobrego widzenia podczas czytania oraz prowadzenia samochodu osobom bez astygmatyzmu.

Jak zwracają uwagę specjaliści krakowskiego Centrum Okulistyki Zooptica, w każdym przypadku zmętnienie soczewki jest nieodwracalne. Jedyną skuteczną metodą leczenia zaćmy jest operacyjne usunięcie zmętniałej soczewki i zastąpienie jej soczewką sztuczną. Wieloogniskowe soczewki pseudoakomodacyjna AcrySof ® ReSTOR® "Natural", jakie oferuje placówka, zostały stworzone dobrej widoczności bez konieczności korekcji okularowej. Dodatkowo soczewka ReSTOR® wykorzystuje zjawiska refrakcji i dyfrakcji światła pozwalając pacjentom uzyskać efekt "pseudoakomodacji" tzn. zdolność ostrego widzenia na różne odległości. W implantacji soczewek oraz chirurgii oka specjalizuje się dr n. med. Krzysztof Ochalik.

NZOZ Przychodnia Agmed Jadwiga i Paweł Szkaradek powstała w 2005 r. w Katowicach i w ramach Okulistyki realizuje zabiegi chirurgiczne zaćmy. W zakresie procedur wykorzystywane są soczewki firm Polymed i Alcon, a główną ich zaletą jest to, że można je zwinąć i umieścić w oku za pomocą niewielkiego cięcia o szerokości około 2,75 mm. Pacjentom, którzy chcą cieszyć się zdolnością wyraźnego widzenia z każdej odległości bez używania okularów, Klinika oferuje soczewki pseudoakomodacyjne AcrySof®ReSTOR® oraz Diffractiva.

Ambulatoryjne leczenie zaćmy z zastosowaniem fakoemulsyfikacji to oferta Ośrodka Mikrochirurgii i Terapii Okulistycznej OKO.M Dr n. med. Jarosław Miśkiewicz z Wrocławia. Tu również stosowane są nowoczesne soczewki zwijalne firmy Alcon z rodziny AcrySof, dzięki którym nie jest konieczne zakładanie szwów, co eliminuje problem astygmatyzmu pooperacyjnego. Jak w każdym przypadku, tak i tu, za pomocą biometrii optycznej, moc i rodzaj soczewki ustalana jest indywidualnie podczas badania kwalifikacyjnego. Placówka specjalizuje się w diagnostyce i chirurgicznym leczeniu chorób przedniego odcinka gałki ocznej.

Operacje zaćmy, stosując nowoczesne techniki operacyjne oraz najwyższej jakości soczewki wewnątrzgałkowe (toryczne, wieloogniskowe), wykonuje lek. med. Piotr Marszalik, specjalista chorób oczu, certyfikowany w zakresie technik przeszczepów tkanek oka. Metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki zwijalnej pseudoakomodacyjnej AcrySof ReSTOR® usuwa zmętniałą soczewkę, a cena zabiegu obejmuje operację, sztuczny implant oraz znieczulenie. Swoje usługi świadczy w Polanicy Zdroju oraz we Wrocławiu.

Cena operacji zaćmy w Warszawie i w USA

Gabinet zabiegowy w KCM Clinic Gabinet zabiegowy w KCM Clinic

Platforma informacyjna DocShop podaje, iż operacja zaćmy w Stanach Zjednoczonych to koszt 500-5,000 $ (1,800-18,000 zł) za oko, co jest uzależnione od technologii stosowanej podczas zabiegu oraz uwarunkowań każdego pacjenta. Średni koszt implantu to zazwyczaj 1,500-3,000 $ (5,400-10,800 zł)  na każdego oka.

Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki multifokalnej - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 4600 zł do 7600 zł
 • Kraków od 4600 zł do 5950 zł
 • Łódź od 8000 zł do 8900 zł
 • Rzeszów od 4600 zł do 5900 zł
 • Gdańsk od 6500 zł
 • Zielona Góra od 2800 zł
 • Olsztyn od 5500 zł
 • Gdynia od 6000 zł
 • Katowice od 4950 zł do 6200 zł
 • Szczecin od 4690 zł do 5990 zł
 • Chorzów od 4300 zł do 6000 zł
 • Sopot od 6300 zł do 7800 zł
Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki multifokalnej cena »

Usługa operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki multifokalnej jest najczęściej wykonywana przez okulisty.