Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki multifokalnej Katowice

Synonimy: fakoemulsyfikacja z wszczepieniem soczewki pseudoakomodacyjnej, usunięcie zaćmy z wszczepieniem soczewki wieloogniskowej, usunięcie katarakty z wszczepieniem soczewki wewnątrzgałkowej multifokalnej więcej »

Filtruj wyniki

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki multifokalnej Katowice - informacje

Kadra w Lens Clinic Kadra w Lens Clinic

Częściowe lub całkowite zmętnienie oka, czyli katarakta, wymaga leczenia chirurgicznego, które polega na usunięciu zmienionej soczewki oka i wszczepieniu nowej. Najczęściej stosowaną metodą usunięcia zaćmy jest fakoemulsyfikacja, która umożliwia operowanie zaćmy w każdym jej stadium. Z pomocą ultradźwięków zmętniała soczewka oka zostaje rozdrobniona, następnie odessana, a jej miejsce zastępuje odpowiednio dobrana sztuczna soczewka, dzięki której pacjent uzyskuje prawidłowe widzenie.

Soczewki multifokalne w operacyjnym leczeniu zaćmy w Katowicach

Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki multifokalnej znajduje się w ofercie Szpitala Specjalistycznego Centrum Medycznego Mavit. Procedurę w trybie jednodniowym wykonuje się z zastosowaniem soczewek Lentis, Human oraz Zeiss i Alcon, jak również soczewki multifokalnej torycznej oraz soczewki asferycznej z filtrem światła niebieskiego. Ofertę stanowią także zabiegi łączone usuwania zaćmy z jaskrą wraz ze wszczepem soczewki zwijalnej. W strukturach placówki znajduje się Poradnia i Oddział Okulistyczny, gdzie realizowany jest pełny zakres badań diagnostycznych, także w kierunku zaćmy, i zabiegów okulistycznych.

W kontaktologii i chirurgii oka, m. in. w leczeniu zaćmy, jaskry oraz stożka rogówki, jak również schorzenia tylnego odcinka oka, specjalizuje się lek. med. Piotr Jaworski, specjalista chorób oczu, który w swojej ofercie ma zabieg fakoemulsyfikacji z zastosowaniem soczewki multifokalnej. Certyfikowany w zakresie w mikroendoskopii, chirurgii oczodołu oraz aplikacji soczewek kontaktowych, jest twórcą opatentowanej aparatury do wyznaczania kąta skręcenia osi soczewki kontaktowej oraz członkiem zespołu lekarzy z Centrum Mikrochirurgii Oka Optomed, którzy zainaugurowali w Polsce technikę indywidualnego dopasowania miękkich i twardych soczewek kontaktowych. 

Metodą fakoemulsyfikacji skrętnej przy użyciu systemu Infinity firmy Alcon z głowicą OZiL zmętnienie oka leczą specjaliści Prywatnego Szpitala Weiss Klinik w Chorzowie, a technika ma zastosowanie szczególnie w przypadkach zaawansowanych zmian. Inną metodą leczenia zaćmy, oferowaną w placówce jest emulsyfikacja płynowa z głowicą AquaLase, dedykowana do zaćm miękkich. Cennikiem objęte są procedury fakoemulsyfikacji z pełnym zakresem soczewek, m. in. z użyciem soczewki multifokalnej Lentis, jednoogniskowej Lentis oraz soczewki torycznej.

Chirurgia zaćmy w Katowicach i w Wielkiej Brytanii – ceny zabiegów

Gabinet zabiegowy w Lens Clinic Gabinet zabiegowy w Lens Clinic

Według cennika The Royal College of Ophthalmologists, koszt soczewki multifokalnej (Zeiss, Alcon Restore, AMO Tecnis, Rayner M-flex) waha się od 2 000 £ do 4 000 £ (11 200 - 22 400 zł) w zależności od procedury i zakresu problemu. Tymczasem fakoemulsyfikacja zaćmy ze wszczepem soczewki multifokalnej w Katowicach w najdroższym wariancie kosztuje 6 800 zł.

 

Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki multifokalnej - ceny w Katowicach na tle innych miast

 • Katowice od 4 950 zł do 6 800 zł
 • Warszawa od 4 600 zł do 7 200 zł
 • Łódź od 8 000 zł do 8 900 zł
 • Kraków od 4 600 zł do 5 950 zł
 • Olsztyn od 5 500 zł
 • Rzeszów od 4 600 zł do 5 900 zł
 • Szczecin od 4 690 zł do 5 990 zł
 • Kielce od 6 200 zł
 • Gdańsk od 6 500 zł
 • Zielona Góra od 2 800 zł
 • Chorzów od 4 300 zł do 6 000 zł
Pokaż więcej »

Usługa operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki multifokalnej w Katowicach jest najczęściej wykonywana przez okulisty.

Pacjenci szukali zabiegu operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem soczewki multifokalnej w pobliżu Katowic, w miejscowościach: Sosnowiec, Ruda Śląska, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Tychy, Zabrze, Jaworzno, Gliwice, Jastrzębie-Zdrój oraz Bielsko-Biała.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska